James Nesbitt I

7,9
5 096 ocen gry aktorskiej
James Nesbitt I
Aktor teatralny, telewizyjny, pracuje również w produkcjach kinowych. Początkowo chciał zostać nauczycielem języka francuskiego, jednak po kilku występach w szkolnych przedstawieniach i w lokalnym teatrze, stwierdził, że jego powołaniem jest aktorstwo. James Nesbitt ukończył Główną Szkołę Mowy i Dramatu w późnych latach 80-tych. Od tamtej pory pracował w licznych teatralnych przedsięwzięciach. Jego dorobek telewizyjny zawiera m.in. "Lovejoy" i "Between the lines". Nesbitt zadebiutował na srebrnym ekranie w filmie "Hear my song" (1991) z Sandrą Brennan. Jego najważniejsze role to "Lucky Break" Petera Cattaneo, "Wild About Harry" Declana Lowneya i "The Most Fertile Man In Ireland". Wystąpił również w "Walking Ned Devine" a także "Alei Snajperów" Michaela Winterbottoma. Duży rozgłos przyniosła mu rola w dramacie "Krwawa niedziela" Paula Greengrassa. Jest wielkim fanem piłki nożnej, kibicuje drużynie Manchester United.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 15 stycznia 1965

miejsce urodzenia: Coleraine, Irlandia Północna, Wielka Brytania

wzrost: 182 cm

IFTA
Zdobył IFTA, inną nagrodę oraz 13 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Sonia Forbes-Adam (od 1993), 2 córki: Peggy (ur. 1998) i Mary (ur. 2001)
W 1987 roku ukończył The Central School of Speech and Drama w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Wystąpił w następujących teledyskach:
- 2009 r. - "The Day I Died" - Jack Allsopp;
- 2012 r. - "You Say" - Claude Rains.
Ma trzy starsze siostry: Margaret, Kathryn i Andrea.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

30 kwietnia 2016 w UK miał premierę nowy mini-serial z Jamesem Nesbittem w jednej z ról głównych. Serial nosi tytuł "The Secret". Jest oparty na prawdziwych wydarzeniach, historii podwójnego morderstwa. Nesbitt gra w nim Colina Howella - mężczyznę, który w społeczności lokalnej darzony jest szacunkiem i podziwem....

Nawet momentami siedząc w kinie zastanawiałem się czy czegoś nie przeoczyłem w obsadzie, którą tyle razy studiowałem.

Nie mam kompletnego pojęcie dlaczego ale ten facet,o twarzy seryjnego mordercy,niesamowicie mnie PODNIECA!!!! Gdy tylko go widzę na ekranie od razu przychodzą mi do głowy ekstremalne pomysły "jak to ja bym z nim.." Och...co za katusze!!!

Ja lubię go w serialu Jekyll i jako Bofura. Szkoda, że nie zagrał Doktora Who, bo pewnie więcej osób poznałoby się na jego talencie aktorskim ;)

... o których myśli się "skąd ja go znam". Obejrzałem go właśnie parę dni temu w Milionerach i zastanawiałem się skąd znam tę twarz. Przeglądając listę jego filmów nie byłem pewien czy to może tak zapadł mi w pamięć we "Wszystko gra" (szczerze mówiąc już chciałem przyjąć, że to prawda...) ale rzut oka poniżej wyjaśnił...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones