film

Szczęśliwego Nowego Jorku

1997
1 godz. 35 min.
6,3 33 455
ocen
6,3 10 1 33455
5,2 8
ocen krytyków
Losy szóstki polskich emigrantów w Nowym Jorku, którzy różnymi sposobami starają się przeżyć i sprostać trudnej amerykańskiej rzeczywistości. więcej mniej
Szczęśliwego Nowego Jorku zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Złota Kaczka
Film zdobył nagrodę Złota Kaczka, inną nagrodę oraz 1 nominacja
Sprawdź wszystkie nagrody

Filmowa adaptacja "Szczęśliwego Nowego Jorku" Edwarda Redlińskiego przedstawia losy polskich emigrantów, których marzenia o szybkim zbiciu fortuny w USA brutalnie zderzają się z tamtejszą rzeczywistością, ubogim i pełnym wyrzeczeń życiem. Wszystkie ich problemy wiążą się z nieznajomością języka oraz realiów amerykańskiego życia. SzóstkaFilmowa adaptacja "Szczęśliwego Nowego Jorku" Edwarda Redlińskiego przedstawia losy polskich emigrantów, których marzenia o szybkim zbiciu fortuny w USA brutalnie zderzają się z tamtejszą rzeczywistością, ubogim i pełnym wyrzeczeń życiem. Wszystkie ich problemy wiążą się z nieznajomością języka oraz realiów amerykańskiego życia. Szóstka polskich emigrantów mieszka wspólnie na Greenpoincie. Każdy z nich to osobna historia. Jedni przesyłają do kraju wieści o swoich sukcesach, inni próbują zdobyć fortunę dzięki nieczystym interesom, jeszcze inni harują "na czarno" i wstydzą się przyznać do swojej porażki.

na podstawie
Edward Redliński (powieść) (sztuka) (dialogi)
dystrybucja
Vision Film Distribution
studio
Vilm Production (produkcja) / Agencja Produkcji Filmowej (koprodukcja) / HBO Polska (koprodukcja) / więcej
tytuł oryg.
Szczęśliwego Nowego Jorku
inne tytuły
Merry Christmas and Happy New York (alternatywna pisownia) Miedzynarodowe
A Happy New York Miedzynarodowe
więcej
W materiale filmowym, jaki główni bohaterowie przesłali rodzinie w Polsce, widzimy ujęcia z ich pobytu w Nowym Jorku. W pewnym momencie, gdy Pank na tarasie widokowym spogląda przez lunetę, widać w niej odbicie kamerzysty.
W scenie, gdy Azbest i Potejto rzucają się na Serfera i powalają go na ziemię, widać wyraźnie twarz Serfera, mimo że powinna być ona szczelnie zakryta czarnym workiem foliowym trzymanym przez Potejta
Bandyci nasłani przez Czempa obcinają Profesorowi 3 palce. Potem jednak cały czas ma on zabandażowane 2 palce, by w momencie, gdy otwiera kopertę z biletem do Polski - mieć 4 palce sprawne.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych