PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31652}

7,6 16
ocen krytyków
Szepty i krzyki

Recenzje Użytkowników

Uczucie intymnego obcowania z bohaterkami "Szeptów i krzyków" będzie towarzyszyć nam już do końca. Poprzez retrospekcje (wizje?) stopniowo poznamy każdą z sióstr: egocentryczną, schowaną za przygotowanymi na każdą towarzyską okazję maskami, Marię (Liv Ullmann) oraz chłodną, pozornie zamkniętą Karin (Ingrid Thulin). więcej
Podobno ten film został wyśniony przez Ingmara Bergmana. Reżyser wspominał, że przez długi czas prześladowała go wizja czterech kobiet w bieli snujących się po czerwonym pokoju, otacza je duszna i... więcej
"Szepty i krzyki" są porażką na tylu polach, że mogłyby spokojnie stanowić instruktaż dla wszelakich twórców, jak nie należy tworzyć filmów. Na polu estetycznym film jest całkowitym kiczem - twarze aktorek zmieniające się w kolor karmazynu to prawdopodobnie najgorszy zabieg estetyczno-montażowy, jaki kiedykolwiek popełniono w kinie. Równie źle jest na każdym innym polu.  więcej