PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=554}

Sztos

6,9 49 815
ocen
6,9 10 1 49815
6,4 9
ocen krytyków
Sztos
powrót do forum filmu Sztos

Jedne filmy dostaja nagrody, oskary, inne nie jedne są wybitne inne przecietne, inne kiepskie...Jest taka kategoria filmów co ocenia się je po 10 latach i staja się klasyka...filmami kultowymi...Ciężko jest je natomiast ocenić odrazu....do takiej kategorii zalicza sie np. Scarface - tematyka oczywiście inna ale film zebrał po premierze mieszane opinie ale wiekszość krytycznych i przesmiewczych natomiast stał sie klasyką....Nie wiem jak było ze Sztosem w 97 roku, część opinii na filmweb jest kiepska ale Sztos to klasyka! Sceny, dialogi, teksty, klimat...

zorin

Powiem tak, jezeli zaliczyc ten film do nurtu turpizmu, to moze i dalby sie podciagnac pod "kultowy". Niestety nie takie bylo zamierzenie autorow, tak tylko wyszlo.

ocenił(a) film na 9
El_Draque

Dla jednych kultowy, dla innych kijowy. Pogódź się z tym. Tak zbudowany jest świat i nawet Twoja wielce dowcipna uwaga nie jest w stanie tego zmienić. Dla mnie ten film jest dobry. A nawet bardzo dobry i tego stanowiska będę bronił.

wooten

Przeciez nie napisalem, ze to lajno z kiepska fabula, oblesnymi dialogami i marna aktorszczyzna, choc piszac tak nie rozminalbym sie za bardzo ze stanem faktycznym Dlatego nie bardzo rozumiem z czym mam sie godzic, bo o nic tu nie walcze. Z drugiej strony skoro mowisz, ze film jest dobry, a nawet bardzo dobry, wiec nie jestes do konca pewien czy jest jednak bardzo dobry, czy moze tylko dobry, to nie sadze, zeby bylo o co sie spierac. Tym bardziej nie chce tutaj niczego zmieniac, ale dziekuje Ci za docenienie dowcipu.

ocenił(a) film na 9
El_Draque

Odebrałem Twoja wypowiedź, jako zjadliwą i napastliwą. Jeśli miałeś inne intencje to przepraszam. Źle to odebrałem, zwracam honor :)
Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości to wyjaśniam: moim zdaniem to BARDZO dobry film.
Dialogi są jakie są. Ciężko od bandy oszustów i złodziei wymagać kultury i nienagannych manier, więc na to bym się nie burzył. To nie Soplicowo tylko polski komunistyczny półświatek... Scenariusz pisał człowiek, który długo obracał się w towarzystwie, o którym ten film jest. Handlował walutą, przemycał złoto i inne takie. Może to sprawi, że inaczej spojrzysz na tą historię.
A aktorstwo jest na dobrym poziomie (Nowicki, Pazura, Niemczyk jak zwykle na poziomie). Na Oscara to nie zasłużyli, ale nie było denniaków jacy potrafili się już trafiać w polskich filmach (pamiętasz może Rysia z "Czasu surferów"?).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones