PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=678251}

Szybcy i wściekli 7

Furious Seven
7,3 157 204
oceny
7,3 10 1 157204
6,7 15
ocen krytyków
Szybcy i wściekli 7
powrót do forum filmu Szybcy i wściekli 7

Nie rozumiem zachwytów nad 7 częścią Szybkich i Wściekłych, która powiela wszystkie błędy 6 – proponuje podobnie absurdalną fabułę i rozdmuchaną do przesady akcję, która momentami jest słabo czytelna, widz może się zastanowić o co tu na końcu chodzi, na tym tle 5 część jest filmem przejrzystym, ciekawym, z nawiązaniem do formuły – heist movie – ba nawet z małym zaskoczeniem na końcu.

Tu mamy łopatologię, więcej i więcej – tak jakby zgodnie z hasłem Lenina – ilość przeszła w jakość – tego nie ma, a film z 1000 trupów nie staje się z automatu lepszy od filmu, gdzie ten trup jest jeden, bo jest jeszcze coś takiego jak fabuła, budowanie dramaturgii, ok. tu mamy kino akcji i nawet najlepsze filmy – Szklana Pułapka, czy bliżej tematu – Speed posługiwały się pewną przesadą, ale jednak ta akcja nie wywoływała śmiechu – jak skoki samochodu między budynkami w Abu Dhabi, czy łapanie się bohaterów w powietrzu w 6 części.

Totalnie też wyprano film z oddania rzeczywistości i to jakiekolwiek – nawet Abu Dhabi jest w filmie nijakie, sztuczne – a każdy kto był na ulicy w Dubaju, widział samochody przed centrami handlowymi mimowolnie wyciągał kamerę, żeby coś uchwycić, tego w filmie nie ma, choć nagromadzenie luksusowych marek, także policji jest jedyne w swoim rodzaju, to zaczyna przypominać pracę naszych twórców komedii romantycznej, którzy jaką by rzeczywistość nie wzięli biedną czy bogatą to przerobią ją na swoją papkę, ok. bieda się źle sprzedaje, ale to bogactwo im też nie wychodzi dobrze na planie.

Na końcu w LA mamy takie nagromadzenie akcji, że ona jest mało czytelna, dwa nie budzi większych emocji, to już najlepiej wypada akcja w Azerbejdżanie, gdzie jest trochę humoru, jest przesadzona scena Walkerem, ale przynajmniej wiadomo o co chodzi i jest to w miarę logiczne.

Powtórzę za Kwaśniewskim – zawróćcie z tej drogi.

hagen_filmweb

zrobili dobre show i już.... rozrywka, akcja

ocenił(a) film na 5
sentia

Jak można ocenić ten film na 10 przy wszystkich jego wadach ?

Nawet w kategorii kina akcji to nie jest film na miarę Speed - niebezpieczna prędkość - nie czuło się tego po wyjściu z kina, od kolejny film, obejrzeć i zapomnieć, ale żeby ta akcja działała jak w szwajcarskim zegarku tego nie ma. Słabość scenariusza poraża, to jest kilka klas niżej to bardzo dobrej - 5 - gdzie postać Rocka wiele wniosła do serii, a sceny akcji były ciekawe. Finał z tego wszystkiego jest najsłabszy i nie daje poczucia spełnienia.

hagen_filmweb

po prostu mi się podobał
Zarówno pod względem wizualnym jak i treści.
No i pożegnanie Paula było bardzo ładne

ocenił(a) film na 5
sentia

Tylko ta treść - czytaj fabuła była dość wątła.

hagen_filmweb

To ty tak uważasz. Mi się podobało.

ocenił(a) film na 4
hagen_filmweb

Bo niektórzy nie wiedzą, że film ocenia się za całość i ładne obrazki im starczają do szczęścia ;)

By wytłumaczyć dokładniej. Do pewnego wieku wybierzesz książki z ładnymi obrazkami, a jedna linijka tekstu na strone to więcej niż Ci trzeba. Potem jednak się to zmienia na korzyść tekstu;)

ocenił(a) film na 5
Dealric

Nie wiem na czym to polega, czy to kwestia wieku, jedni dzielą dziesiątkami, inni jedynkami - chyba jednak każdy trzeźwy człowiek widzi wady tego filmu. W kategoriach czysto wizualnej orgii to także nie jest mistrzostwo świata. Tym punktem odniesienia może być na bardzo dobra - 5 część - to na jej tle tu jest słabo ze scenariuszem, postaciami, jakimś zarysem fabuły, ciekawym finałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones