PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1417}

Tańcząc w ciemnościach

Dancer in the Dark
7,8 59 499
ocen
7,8 10 1 59499
7,4 31
ocen krytyków
Tańcząc w ciemnościach
powrót do forum filmu Tańcząc w ciemnościach

Nie wiem czemu, ale oglądając ten film zauważyłem analogię do "Zielonej Mili". Jednak "Tańcząc w ciemnościach" to kino dosłownie wzięte z życia, główna bohaterka nie czyni cudów, ale podobnie jak Coffey budzi naszą sympatię i współczucie. Ona leczyła swoim poświęceniem i miłością, którą dażyła wszystkich. Mimo cierpień i krzywd na jej drodze stanęli prawdziwi przyjaciele. Być może nieco przerysowane i wyidealizowane jest jej postępowanie na sali sądowej, aczkolwiek Selma była osobą po 1 niewidomą, a po 2 można w niej znależć cząstkę dziecka, żyje marzeniami, infantylnością . Von Trierowi idealnie wyszedł zabieg połączenia tragedii z musicalem, a całość dopełnia rewelacyjny głos, a przede wszystkim rola Bjork. Wielki ukłon w jej stronę, bo takiego występu nie powstydziłaby się rasowa aktorka. Doprawdy, jeden z bardziej poruszających filmów jakie dane było mi ostatnio oglądać.

10/10

ocenił(a) film na 8
duude

Film bardzo poruszający. Końcówka mną wstrząsnęła.
Na plus przede wszystkim głos Bjork i elementy musicalu.
8/10

ocenił(a) film na 10
duude

Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś - film jest tak niesamowity, a jednocześnie tak prawdziwie codzienny...sytuacja nie jest nadzwyczajna, lecz kreacje aktorskie nadają "magicznego klimatu". Do tego wszystkiego dodać muzykę, tak bardzo trafiającą do odbiorcy. Można stwierdzić, że życie marzeniami ma sens - lubię wracać do tego filmu, aby o tym nie zapomnieć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones