PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=374529}
6,3 10 850
ocen
6,3 10 1 10850
The Collector
powrót do forum filmu The Collector

Uwaga! brak fabuly!

ocenił(a) film na 2

Ostrzegam wszystkim, w filmie nie uda sie znalesc jakiego kolwiek sensu. Jest tu mnostwo niedopracowanych watkow, ktore nie bardzo chca sie laczyc w jedna calosc. Odradzam zdecydowanie. 2/10

użytkownik usunięty
physphd

Kierując ten film do ludzi co nie lubią fabuły i myślenia a dużo brutalności film przypadnie do gustu i tym właśnie widzom i fanom polecam.

Od czasu do czasu lubię sięgnąć po takie kino więc zdecydowane 8/10. Bardzo ciekawe pomysły, i całość zamknięta na wąskim obszarze ale nie pozwala oderwać się nawet na moment.

physphd

"Uwaga! brak mozgu!"

tak powinienes nazwac swoj temat, "w filmie nie uda sie znalesc Jakiego Kolwiek sensu" to ciekawe stwierdzenie, chcesz powiedziec ze kazda nastepujaca po sobie scena przeczy poprzedniej? wtedy faktycznie mozna by mowic o braku jakiego kolwiek sensu, a przy okazji, wiesz w ogole co oznacza slowo fabula? wszystko co ogladasz w filmie tworzy "fabule" (jezu skad sie biora tacy ludzie...)

użytkownik usunięty
Katsper

a dlaczego nie uszanujesz zdania kolegi, tylko bezpodstawnie krytkujesz go?

ocenił(a) film na 2
Katsper

Katsper, fabula to w skrocie zbior watkow, ktore lacza sie w jedna calosc. Moze to Ty nie znasz definicji. Przykro mi ze jestes fanem takich tandetnych filmow, a ja urazilem Twoja dume. Film nie ma sensu, a poczatkowe sceny nijak sie maja do reszty filmu. To sie nazywa niedopracowana fabula. Nie mam nic wiecej do dodania.

ocenił(a) film na 7
physphd

Dokladnie film nie posiada fabuly. Jest co prawda dobrze zrobiony , ale to nie zmienia faktu, ze nie ma fabuly. Nie dowiadujemy sie co , dlaczego, kiedy, kto. Pod tym wzgledem film kuleje

ocenił(a) film na 6
physphd

Fabuła to nie żaden zbiór wątków tylko ciąg wydarzeń następujących po sobie. Czytaj uważnie co kolega Katsper do Ciebie rozmawia. Poza tym spójność fabularna w takim gatunku jak horror jest sprawą drugo albo nawet trzeciorzędną. Takie filmy mają straszyć albo być arcy krwawe a nie zaskakiwać mnogością wątków. Miało być brutalnie i jest. Do tego film jest jak na swoją półkę bardzo dobrze zrobiony i music też jest spoko. To, że większość rzeczy jest tam niedopowiedziana stanowi w pewnym sensie nawet jego zaletę. "Wiem to bo Tyler to wie". Wasze zdrowie..

ocenił(a) film na 2
RutaL

"ciag wydarzen", a "zbior watkow" to zabawa wyrazeniami. Nazywaj jak chcesz. I nie zgadzam sie, ze spojnosc fabularna to sprawa drugo czy trzeciorzedna. Maja straszyc i byc krwawe, ok , zgadzam sie. Ale masz na przyklad Pile: jest ciekawy pomysl, krwawo, brutalnie i z sensem. A Pila 2,3,4,5.. nie wiem ile ich tam bylo, to juz pojscie na latwizne i robienie pieniedzy na zuzytym pomysle i mozna zauwazyc, ze coraz mniej w nich spojnej fabuly. Wiec, podsumowujac: dla mnie horror ma miec fabule, byc straszny i moze byc krwawy. Ale jak ktos lubi zabijacze czasu to ok. Pzdr

physphd

Przecież w tym filmie jest fabuła, jest dobra historia (i do tego spójna wbrew temu co piszesz). Co prawda z krótkim wstępem, ale jest. Kilka niedopowiedzeń, niewyjaśnionych rzeczy jest wręcz dużym plusem. nie od razu trzeba mieć wszystko na tacy. To nie gra konsolowa. Film jest świetny. Collector to taki pojedynek między psychopatą a włamywaczem. Do tego trzymający w napięciu do ostatnich minut. Jeśli dla Ciebie fabuła, to MOZOLNIE rozkręcająca się historia z wstępem, rozwinięciem i zakończeniem to lepiej odradzam slashery i temu podobne produkcje.

ocenił(a) film na 7
physphd

physpd takich jak ty odsyłam do filmu z przesłaniem i fabułą. obejrzyj sobie "funny games". Jak nie zrozumiesz przekazu to lepiej nie oglądaj horrorów lub zostań przy czymś takim jak "wzgórza mają oczy". Jak dla mnie ten film spełnia wymogi dobrego filmu a w dzisiejszych czasach trudno o coś takiego.

P.S. Po co wam fabuła? W pile jest fabuła i z każdym odcinkiem jest gorzej. A przecież pierwsza część z fabułą to nie była rewelka.

ocenił(a) film na 7
skt84

Jak ktoś chce rozszerzoną, rozbudowaną fabułę to proszę nie szukaj jej w gatunku zwanej - HORROR.
Nawet w The Ringu nie mamy zielonego pojęcia co się z czego bierze, mimo iż jest to mój ukochany film grozy...Pewne rzeczy w horrorach po prostu "są" i nie ma co się głowić... :)

Część muzyczna?
ZAAAJEBKA totalna !! w 17 min. słyszę w tle utworek Depeche Mode :D I FEEL YOU :D i szczena opada...:)
Początek filmu, i ten sielankowy utworek. Klasa...

:) dobrze zrobiony film grozy.
7/10

ocenił(a) film na 9
physphd

ale czy na pewno w takich horrorach chodzi o fabułę?
film trzymał mnie w napięciu prawie od samego początku do konca i o to chodzi! adrenalina podniesiona! 9/10

ocenił(a) film na 7
okrushek

BRAK FABUŁY? MUSIALES OGLADAC ZAJEBANY:d

ocenił(a) film na 3
physphd

A powiedź mi po jaką cholerę wziąłeś się za ocenianie filmu z gatunku który w ogóle Ci nie leży???

ocenił(a) film na 2
32ywis

ogladnalem, bo zobaczylem, ze ma wysoka srednia ocene i spodziewalem sie czegos na miare Omen, Ring, albo Pila (tylko czesc pierwsza). I tyle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones