PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10012179}
3,9 720
ocen
3,9 10 1 720
4,8 4
oceny krytyków
They Them
powrót do forum filmu They/Them

Jeśli wiem, że film "Smoleńsk" jest sprzeczny z moimi poglądami politycznymi, to go nie oglądam i nie oceniam, bo z mojej perspektywy nie może być dobry. Tym samym nie rozumiem ekstremistycznych homofobów sięgających po ten film, bo chyba tylko z tego wynika tak zaniżona ocena. Jeśli ktoś nie obejrzał i ocenił, to wystawia ocenę samemu sobie w ten sposób.

Jak dla mnie to jest perełka coś świeżego jeśli chodzi o standardy slashera, które zazwyczaj mnie nudzą do bólu. Film bawi się gatunkami, więc pewnie krzywdzi go również zero-jedynkowa kategoryzacja jako horror i kropka, bo mnie najbardziej wciągały wątki dramatyczne i to nimi ten film stoi. Jeśli ktoś włącza z nadzieją na horror-rozlew krwi-popcorniak, to się zawiedzie, bo nie o to tutaj chodzi.
Poza tym pełnokrwiste, charyzmatyczne postaci, z którymi można empatyzować i jak dla mnie zaskakujące zabiegi fabularne m.in rewersja norm slashera czynią ten film jednym z najlepszych i najoryginalniejszych slasherów, jakie oglądałem.

Oczywiście nie jest idealny. Oprócz (nie)sławnej musicalowej sceny moim zdaniem najsłabiej wypada wątek Stu/Toby, który całkowicie stracił na autentyczności po poczynaniach Stu..

Nawet jeśli ktoś uważa, że moje 8/10 to za dużo, to ten film zasługuje na o wiele więcej niż niecałe 4/10..

TheFierceLunatic

Możesz zdradzić z łaski swojej z dopiskiem "spoiler", czy wszyscy sodomici zginęli, czy ktoś przetrwał?

TheFierceLunatic

Spisek homofobów na wszystkich portalach? To słaby film dla większości i tyle.

miarara

Na amerykańskim odpowiedniku filmweba ponad 35% ocen to jedynki. Wątpię, żeby film był, aż tak słaby. Ewidentnie kogoś coś zabolało i pewnie nawet bez oglądania filmu wystawili ocenę. Nie pierwszy taki przypadek. Swoją drogą nie rozumiem o co chodzi homofobom, bo przecież taki obóz powinien im właśnie przypaść do gustu.

McGyverPL

Oceniać bez oglądania, to rzeczywiście słabo, ale pytanie ilu zawyżyło ocenę podobnie, jak kolega od tego wpisu, żeby poprawić średnią, bo uważa ją za niesprawiedliwą? Za co jedynka jeśli ktoś oglądał? Obstawiam, że za sceny intymne mężczyzn z mężczyznami, bo do totalnych gniotów ten film nie należy i coś innego musiało uwierać ;)

TheFierceLunatic

czemu homofoby sięgają po ten film? opis fabuły sugeruje niezły ubaw z LG...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones