PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=181137}
6,3 12 499
ocen
6,3 10 1 12499
7,1 49
ocen krytyków
Titane
powrót do forum filmu Titane

1. Dlaczego pierwsza ofiara miała ślinotok?
2. Dlaczego zginął on, kolejna ofiara i rodzice?
3. Jak doszło do zapłodnienia? Drążkiem zmiany biegów? Zakładałem, że to fantazje, ale w takim razie dlaczego urodziło się dziecko z metalowym kręgosłupem?
4. Dlaczego w ogóle samochody?
5. Jakim sposobem została strażakiem? Szef straży przyjął na gębę?
6. Dlaczego straż pożarna jedzie do zgłoszenia, że syn nie wychodzi z pokoju?
7. Dlaczego nikt nie zauważył ciąży?
8. Dlaczego brzuch był metalowy i pękał?
9. Co zażywał nowy ojciec?

ocenił(a) film na 7
nazuul

Bez obrazy, ale żadne z tych pytań nie ma znaczenia. To nie logika jest w tym filmie najważniejsza.

ocenił(a) film na 5
supergosciu55

Tak najprościej. Liczę, że znajdą się bardziej dociekliwe osoby, które wyjaśnią kwestie dla mnie - i najwyraźniej dla Ciebie również - niejasne.

ocenił(a) film na 3
supergosciu55

A co jest w tym filmie najważniejsze, skoro logiki w nim nie ma? Tak zupełnie serio zastanawia mnie, gdzie i na czym polega ten metafizyczny wymiar.

nazuul

11. Dlaczego lał się akurat olej a nie np. płyn do spryskiwaczy albo benzyna?
12. Do kogo upodobniła się, bo nie wyglądała jak chłopak z banera?
13. Why are we still here? Just to suffer?

ocenił(a) film na 5
Piterek83

11. Olej jest jakby częścią organizmu samochodu: żeby części się prawidłowo poruszały potrzeba oleju a benzyna to odpowiednik pożywienia, który nie jest częścią organizmu

ocenił(a) film na 8
nazuul

1. Wbiła mu patyczek w mózg, tak zareagował jego organizm.
2. Zabijała, bo miała jakiegoś rodzaju wstręt do ludzi wchodzących w jej strefę komfortu. Rodziców nienawidziła, więc wykorzystała okazję pożaru, choć generalnie nie wiadomo, czy oni zginęli. Ojciec się obudził więc może uciekli przez okno?
4. Bo najwidoczniej od małego jarała się samochodami. Może zamiast lalek wolała samochody, czego jej stary nie tolerował?
6. Straż pożarna jeździ nawet do kotów, które nie potrafią zejść z drzewa. Strażacy nie zajmują się tylko pożarami. To oni ratują ludzi z wypadków id.
7. Skoro pytasz dlaczego nikt nie zauważył ciąży, to tak samo zapytaj dlaczego nikt nie zauważył cycków? Bo się ściskała taśmą.
9. Ojciec szprycował się sterydami.

ocenił(a) film na 5
Pan_Incognito

Dzięki za odpowiedzi.
1. Jasne, że to jakaś reakcja fizjologiczna. Z tego co się orientuję, to ślina nie jest produkowana w wyniku uszkodzenia głowy, ale tu by się musiał np. student medycyny wypowiedzieć.
2. To ma sens. Powstaje pytanie z czego się wzięło, jaki to jest mechanizm psychologiczny.
4. Czyli nadal nie wiemy, musimy spekulować.
6. Tak wiem, że straż pożarna to ogólna służba ratownicza. Tylko niespecjalnie mnie przekonuje, że gdybym zadzwonił na 998 z podobnym zgłoszeniem, to byłbym poważnie potraktowany.
7. Jasne, tylko ciążowy brzuch jest jednak większy a później się okazało, że to metalowa kopuła, której obwiązywanie taśmą nie mogło zmniejszyć. Skoro w zaawansowanej ciąży była duża kopuła, to logiczne jest, że rosła ona analogicznie jak biologiczny brzuch, zatem nie dało się jej spłaszczyć. Oczywiście wiem, że rozmawiamy o sytuacjach nie dających się wytłumaczyć zgodnie z naszą wiedzą o świecie.
9. Też się gdzieś spotkałem z tą informacją, ale niewiele to wyjaśnia. Sterydy to nazwa grupy wielu różnych związków. Kojarzą się one z kulturystami, ale znajomy dostał je gdy miał niewydolność wątroby na tle autoagresji.

ocenił(a) film na 8
nazuul

1. Taki był pomysł na pośmiertne reakcje. Tak jak w większości filmów wszyscy umierają od razu po postrzeleniu, a często to tak wcale nie wygląda.
2. Mógł uraz mózg w dzieciństwie powodować jakieś zaburzenia. Również brak miłości i akceptacji ojca miał wpływ na to, że miała spieprzoną psychikę. Brak miłości i zainteresowania rodziców od zawsze powodował agresję u dzieci.
4. No i nie musimy tego wiedzieć. Wiemy tylko, że od dziecka jarała się autami. W pierwszej scenie wydaje odgłosy samochodu wyścigowego, a po wyjściu ze szpitala przytula się i całuje auto.
6. Nie zapominaj, że to Francja, tam może w takich przypadkach dzwoni się na straż pożarną.
7. Taki miała pomysł. Sama ciąża jest fantastyką, więc nie ma co się czepiać szczegółów. Poza tym momentami widać, że pod mundurem wystaje brzuch. Nie taki duży, ale odstaje.
9. On się typowo szprycował by zachować pozory dobrej formy. Na początku próbuje się podciągać na drążku co mu słabo wychodzi pomimo anabolików i się denerwuje. Te siniaki na dupie miały pokazywać prawdziwe oblicze jego formy. Tors umięśniony, ale dupa pokaleczona zastrzykami. Cielesność i akceptacja fizyczności to jeden z głównych motywów filmu.

ocenił(a) film na 7
nazuul

Ad 6. To nie dawne czasy z 997, 998 i 999 - teraz jest JEDEN numer alarmowy (np. u nas 112, w Stanach 911...)

ocenił(a) film na 5
macbdotcom

O ile wiem 998 nadal działa: https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=112_(numer_alarmowy)&oldid=67255757
"Zachowane zostały telefony alarmowe służb – 997 (przekierowany na 112), 998 i 999."
"Francja (jednocześnie dostępne numery: 15 – pogotowie ratunkowe, 17 – policja i 18 – straż pożarna)"

https://www.gov.pl/web/numer-alarmowy-112
"Zgłoszenia z numerów alarmowych 112 i 997 trafiają do operatorów numerów alarmowych zatrudnionych w centrach powiadamiania ratunkowego. Operatorzy przekazują drogą elektroniczną, wszystkie zebrane o zdarzeniu informacje do odpowiednich dyspozytorów Państwowej Straży Pożarnej i Policji, którzy decydują o zaangażowaniu odpowiednich jednostek.
W 2021 roku rozpoczęło się przełączenie numeru alarmowego 998 do 112. Oznacza to, że dzwoniąc na numer alarmowy 998 zostaniemy połączeni z operatorem CPR, który przyjmie zgłoszenie i przekaże je do właściwej jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz innych służb, jeśli będzie taka potrzeba. Dążąc do zapewnienia jednolitości systemu w Polsce, docelowo również numer alarmowy 999 będzie obsługiwany w centrach powiadamiania ratunkowego."

ocenił(a) film na 7
Pan_Incognito

Ad 2. Raczej nie uciekli - chwilę wcześniej jest dość długa scena pokazująca solidne kraty w oknie.

ocenił(a) film na 3
Pan_Incognito

Zabrakło odpowiedzi na pytanie nr. 3 :) wychodzi na to, że logika w tym filmie jest, dopóki zna się odpowiedzi na konkretne pytania, a kiedy się ich nie zna czas na awaryjną odpowiedź czyli odwołanie się do tego, że to nie logika jest w tym filmie najważniejsza, tylko metafizyczny wymiar zrozumiały tylko dla tych na wyższym stadium wtajemniczenia duchowego.

ocenił(a) film na 8
nowhore94

ziom bo twoje pytanie są po prostu durne, a pytanie 3 już totalnie no kurXD JAK TO JAK DOSZŁO DO ZAPŁODNIENIA, TO JEST SYMBOLIKA, fantastyka, pomysł na przekazanie pomysłu, wystarczy się zastanowić
nie trzeba mieć "wyższego stadnium wtajemniczenia duchowego" tylko zrozumieć że jest kategoria filmów w którym nie masz podane jak na tacy co i jak, nwm dziady w szkole były może>? było w nich wszystko jasne jak słońce czy jednak się analizowało na lekcjach co?

ocenił(a) film na 3
fugufish

To nie jest moje pytanie, a po drugie to, że film należy do gatunku fantasy, nie oznacza z automatu, że jest zwolniony z jakiejkolwiek logiki. Jestem już tak stara, że nie pamiętam omawiania Dziadów na lekcjach języka polskiego, musisz mi wybaczyć, dlatego wchodzę sobie czasami na forum, bo liczę na to, że ktoś mi wyłoży jak na tacy interpretacje mało logicznych i sensownych scen w tym filmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones