PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=479133}

To już jest koniec

The World's End
6,2 24 260
ocen
6,2 10 1 24260
7,2 20
ocen krytyków
To już jest koniec
powrót do forum filmu To już jest koniec

Film pod pewnymi względami lepszy od poprzednich w trylogii.

ocenił(a) film na 8
Spidey_

Doskonała kpina i z naszej cywilizacji i głupoty :)
Jakie filmy należą do trylogii?

Marekgdapl

Shane of the dead
Hot Fuzz
The World's End

trylogia Wright'a Frost'a i Pegga.

ocenił(a) film na 9
Spidey_

The World's End był genialny ;) Nie wiedziałam że to jest trylogia. Będe musiała obejrzeć pozostałe 2 filmy :)

alienowa

Co prawda w tej trylogii, są inne postaci i fabuła, ale w niej chodzi o to iż zawsze reżyserem jest Edgar Wright, a głównymi aktorami są Simon Pegg i Nick Frost ;p

ocenił(a) film na 9
Spidey_

"Shaun of the Dead" - a poza tym zgadzam się z Tobą :P

ocenił(a) film na 7
Spidey_

Podbijam!
Świetnie się bawiłem. Ludzie psioczą na wątek z kosmitami, ale ja starałem się znaleźć sens w ich obecności, stąd nadałem wydarzeniom pewną (nad?)interpretację: dla Gary'ego życia zatrzymało się w czasach szkolnych, kiedy nie dbał o nic i mógł radośnie podbijać świat. Rzeczywistość okazuje się dla niego zbyt trudna i nie potrafi się w niej odnaleźć. Stąd organizuje wypad z dawnymi przyjaciółmi, pragnąc odtworzyć najlepsze lata swojego życia. Haven zastaje prawie niezmienione, tak jakby tego naprawdę chciał. Przeszłość okazuje się jednak pusta i nie jest w stanie nic zaoferować. Co więcej, lepiej zostawić ją w świętym spokoju, bo może ugryźć. ;)

Nie mogę się doczekać Ant-Mana od Wright'a.

ocenił(a) film na 8
wojciech_01

no brawo ;) Nareszcie ktoś kto wyłapał z filmu przesłanie i drugie dno. Gratulacje za myślenie!

ocenił(a) film na 8
Spidey_

Dokładnie tak. Zerknijcie sobie na jego oceny: na metacritic na 81/100 na na RottenTomatoes 89% pozytywnych recenzji. Ten film to nie tylko komedia, to także gorzka satyra, która wpisuje się w przesłanie poprzdnich części.

ocenił(a) film na 8
Spidey_

Moja odpowiedź/interpretacja z innegą wątku:

"A wyłapałaś gorzkie przesłanie tego filmu? Zauważyłaś, że główny bohater Gary to alkoholik po prawdopodobnej nieudanej próbie samobójczej? (obandażowane nadgarstki i opaska ze szpitala - 1:25 min filmu, niechęc do pokazania rąk) Bohater, który wyraża znany w sztuce i popkulturze motyw dążenia do wolności i niegodzenia się z rzeczywistością. Motyw Piotrusia Pana.

Zrozumiałaś, że te roboty to tak jak mówią nam bohaterzy w filmie "niewolnicy", którzy są metaforą wszystkich ludzi uwięzionych w szarym, monotonnym trybie życia? Uzależnieni od pracy, wyprani z uczuć i emocji, kierowani przez telefon. A ostatnią satyryczną przemowę Garyego Kinga? O tym, że jako ludzie jesteśmy z natury głupi i uparci - żyjący w błędzie i nieświadomości. O tym była w zasadzie druga część trylogii lodów Cornetto - Shaun of the Dead - Tam Pegg i Wright wprost porównali ludzi do zombie (tak wyglądamy z rana, tak zachowujemy się na codzień i w pracy, tak wyglądamy siedząc i grając przed komputerami i telewizorami)

Załapałaś smutny wydźwięk zakończenia - że nie można żyć przeszłością, a że być może destrukcja i powrót do średniowiecza byłaby dla nas zbawienna - To dopiero wtedy bohaterzy czują się szczęśliwi. Gary uosabia Piotrusia Pana dążącego do wolności, Omen był przykładem korpoludka, Steven nieśmiałego, który nigdy nie miał odwagi umówić się z dziewczyną którą kochał, Peter uosabiał ofiarę prześladowania z dzieciństwa uzależnioną teraz od ojca i żony, Andy stanowił smutny przykład na to, że gdzieś po drodze od tragicznego wypadku do eleganckiej kancelarii zatracił poczucie dobrej zabawy.

Wyłapałaś tą dramatyczną, inteligentną stronę filmu, czy tylko odpaliłaś go z butelką wina licząc na niezobowiązującą komedię? Film ma 81/100 na Metascore i 89/100 na RottenTomatoes. Krytycy zrozumieli o co chodzi, załapali, że nie jest to jednowymiarowy film. My w Polsce mamy z tym wyraźny problem bo nie trafił on nawet do kin. Tak jak mówi Pegg jesteśmy za głupi i zbyt uparci. No ale cóż, "błądzić ludzka rzecz"...

The World's End to dobra komedia, a jeszcze lepszy film."

Spidey_

Lekko niska ocena, daję 7/10
http://oldweek.eu/the-worlds-end-czyli-jedno-wielkie-wtf/

Joorg

Masz wtf, bo nie znasz reżysera, od tworzy filmy które opierają się na walce, jakiś zombie, sci fi, ufo czy czarnej komedii, choć na początku wydają się zwykłymi komediami, dlatego obejrzyj reszte jego filmów, bo są super.

Spidey_

Dlatego to zaznaczyłem na samym początku, że jestem laikiem i recenzja jest oczami niezaznajomionego z twórczością reżysera. Ale mam wielką ochotę na obejrzenie pozostałych filmów :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones