PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=656893}

Tragedia na przełęczy Diatłowa

The Dyatlov Pass Incident
5,6 15 602
oceny
5,6 10 1 15602
4,5 2
oceny krytyków
Tragedia na przełęczy Diatłowa
powrót do forum filmu Tragedia na przełęczy Diatłowa

Nie dalej jak chyba wczoraj oglądałem film dokumentujący próbę wyjaśnienia sprawy przez amerykańskiego podróżnika. Po rozmowie z tubylcami, badaczami yeti i zapoznaniu się relacjami z turystami odwiedzającymi okolice, można nabrać przekonania, że sprawcą tragedii był yeti. Jednym z dowodów jest sylwetka uwidoczniona na zdjęciu, które ponad wszelką wątpliwość nie zostało zmanipulowane (negatyw w całości z innymi zdjęciami). Sylwetka pasuje do opisu yeti, ponadto w dzienniku wyprawy jest stwierdzenie zapisane dzień przed tragedią - "człowiek śniegu żyje". Według mnie nie jest to takie nieprawdopodobne ponieważ obszar wiecznej zmarzliny daje dobre warunki przeżycia stworzeń , które prawdopodobnie żyły w okresie III zlodowacenia. Skoro rekiny w swoim środowisku nie uległy znacznej modyfikacji, dlaczego yeti miałby wyginąć? Te obszary są tak dalekie od człowieka, obfitują w zwierzynę mogącą stanowić pożywienie. Oczywiście yeti w niczym nie przypomina zombi. Ma około 2,4 m wzrostu, jest masywny i owłosiony. W programie pokazano też nagrania turystów , gdzie pośród choinek przemykało stworzenie z charakterystycznym wyglądem. Inni z kolei widzieli ślady dużych stóp na śniegu w pobliżu chatki zimowej na odludziu, które oczywiście sfilmowali.

mirsie

Jaki był tytuł tego programu?

szekspir_2

Zagadka Rosyjskiego Yeti. To było w discovery channel a nie jak napisałem nat geo. Link do strony http://www.discoverychannel.pl/programy/zagadka-rosyjskiego-yeti/

mirsie

Dzięki. Jakby ktoś chciał obejrzeć ten program to będzie mógł to zrobić 11.08.2015 o 21.00 na Animal Planet HD. Wczoraj szukałem informacji o tym programie na National Geographic i znalazłem cykl dokumentalny Tajemnice ZSSR.Odcinek 2 jest o tragedii na przełęczy Diatłowa i będzie powtarzany w TV w czwartek, 20 sierpnia o godz. 15:00 - National Geographic Channel

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones