Laura Linney 

Laura Liggett Linney

7,7
20 969 ocen gry aktorskiej
Laura Linney
Aktorka filmowa, która może poszczycić się znacznymi osiągnięciami w zakresie sztuki teatralnej. Studiowała w Brown Uniwersyty i Juilliard School. Na dużym ekranie zadebiutowała w "Oleju Lorenza" w 1992 roku. Największe uznanie krytyki filmowej przyniosła jej rola w thrillerze ""Lęk pierwotny", gdzie zagrała w duecie z Richardem Gere i Edwardem Nortonem. Ma na swoim koncie także występy u boku Clinta Eastwooda, Gene'a Hackmana i Eda Harrisa we "Władzy absolutnej". Zapamiętana została przez szeroką widownię jako żona głównego bohatera, kreowanego przez Jima Carrey'a, w "Truman Show" Petera Weira. Często pojawia się również w produkcjach telewizyjnych, jak na przykład cenione "Listy miłosne".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 5 lutego 1964

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 170 cm

Złoty Glob
Zdobyła 2 nagrody Złoty Glob, 14 innych nagród oraz 49 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie zamężna: 1. David Adkins (02.09.1995 - 2000, rozwód); 2. Marc Schauer (od 02.05.2009), syn Bennett Armistead (ur. 08.01.2014)
Jej ojcem jest Romulus Linney.
Ma młodszą przyrodnią siostrę Susan.
W 1986 roku ukończyła aktorstwo z tytułem licencjata w Brown University w Providence (Rhode Island, USA), a następnie w 1990 roku - w Julliard School w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA). 
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Wszystkie uśmiechy i łzy świata. Wszystkie światy możliwe i niemożliwe.

Może to nie typowa piękność, ale gdy tylko pojawia się na ekranie ,elektryzuje. Poza tym urodzić dziecko w wieku 50 lat - czapki z głów!

jest po prostu fenomenalna.

Mnie ona strasznie irytuje i nie lubię przez to oglądać filmów, w których gra. Tzn. nic do niej nie mam osobiście, ale ona tak jakoś wytrzeszcza oczy i ma taką mimikę, że widz od razu widzi o co jej chodzi, a bohater jakoś nic nie zauważa.

Mówcie co chcecie o Wendy, była nieobliczalna i momentami irytująca, ale gra aktorska zawsze na wysokim poziomie. Bardzo podziwiam Laurę za to, jak dobrze udało jej się zagrać tak ważną rolę!!