Film

Trzej muszkieterowie

The Three Musketeers
1993
1 godz. 45 min.
6,9 16 468
ocen
6,9 10 1 16468
2 652
chce zobaczyć
6,7 6
ocen krytyków
Do siedemnastowiecznego Paryża przybywa szlachcic D'Artagnan, którego marzeniem jest zostać królewskim muszkieterem. Wkrótce poznaje trzech: Atosa, Portosa i Aramisa. Więcej Mniej
Trzej muszkieterowie zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Akcja rozgrywa się we Francji za panowania Ludwika XIII. Młody gaskoński szlachcic dArtagnan dołącza do grupy trzech królewskich muszkieterów: Atosa, Aramisa i Portosa. Wkrótce otrzymuje zadanie przekazania od królowej poufnej wiadomości księciu Buckhingham. Zawzięty wróg monarchini, kardynał Richelieu, będzie ze wszystkich sił próbował mu w tym przeszkodzić. Ale z pomocą przyjdą trzej przyjaciele.

boxoffice
$53 898 845 w USA
budżet
$30 000 000
na podstawie
studio
Walt Disney Pictures (przedstawia) / Caravan Pictures (współudział) / One for All Productions / Więcej...
tytuł oryg.
The Three Musketeers
inne tytuły
Większość zdjęć zrealizowano w Perchtoldsdorf (Austria), gdzie Rebecca De Mornay chodziła do szkoły. Klika scen nakręcono w Kornwalii (Anglia).
Brad Pitt zrezygnował z roli, którą ostatecznie dostał Chris O'Donnell. Wytwórnia Disneya chiała także zaangażować do filmu takich aktorów jak Gary Odlman, Johnny Depp i Billy Baldwin.
Bryan Adams (oraz Mutt Lange i Michael Kamen) napisał specjalnie do filmu piosenkę "All For Love", którą wykonał razem ze Stingiem i Rodem Stewartem. Tytuł był zainspirowany mottem muszkieterów "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". W styczniu 1994 piosenka dotarła na pierwsze miejsce listy Billboardu i pozostała tam przez następne 3 tygodnie.
Najważniejsze jednak, że film nie nudzi. Sheen, Sutherland, Platt i O'Donnell stworzyli naprawdę sympatyczny kwartet.  więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych