Chris O'Donnell I

Christopher Eugene O'Donnell

7,2
8 739 ocen gry aktorskiej
Chris O'Donnell I
Christopher Eugene O'Donnell urodził w Winnetka (w stanie Illinois). Wzorowo wychowany w konserwatywnej katolickiej rodzinie: nie pije, nie pali, nigdy nie został aresztowany. Już w młodości wyróżniał się niezwykłą urodą, na której w wieku 12 lat postanowił zarobić. Brał udział w sesjach zdjęciowych licznych kampanii reklamowych, m.in. w reklamie McDonalds'a zagrał chłopca obsługującego Michaela Jordana. Zadebiutował w 1988 roku w "Mężczyźni nie odchodzą" rolą młodocianego buntownika, syna Jessiki Lange. Z tą samą aktorką spotkał się kilka lat później na planie "Błękitnego nieba" w roli "miłego chłopca z sąsiedztwa". Głośniej zrobiło się o nim w 1991 roku, po premierze "Zielonych smażonych pomidorów" Johna Avneta, w której zagrał niewielką, lecz wyrazistą rolę Buddy'ego Treadroode'a. W wieku 21 lat wystąpił u boku Ala Pacino w "Zapachu kobiety", co przyniosło mu nominację do Złotego Globa dla najlepszego aktora drugoplanowego i Chicago Film Critics Award dla najbardziej obiecującego aktora roku. W 1993 za rolę D'Artagnana w "Trzech Muszkieterach" otrzymał New York Theatre Bookers Award i Złote Jabłko - nagrodę przyznawaną przez Hollywood Women's Press Club. Po tych sukcesach O'Donnel mógł pozwolić sobie na rolę w ambitnym filmie "W kręgu przyjaciół" - osadzonym w realiach studenckiego campusu lat pięćdziesiątych irlandzkim romansie. Zbliżony gatunkowo był jego następny film "Szalona miłość". W 1995 roku za sprawą roli w "Batman Forever", gdzie zagrał młodego akrobatę, Dicka Graison'a vel Robina, zyskał światowy rozgłos i stał się bożyszczem nastolatek. Zagrał w opartym na bestsellerze Johna Grishama filmie "Komora", a także w epickiej opowieści Richarda Attenborough "Miłość i wojna", gdzie wcielił się w postać młodego Ernesta Hemingwaya. Skuszony intratną propozycją wystąpił w kontynuacji przygód Batmana "Batman i Robin". W 1999 roku zagrał u Roberta Altmana w "Kto zabił ciotkę Cookie?" i w "Kawalerze", gdzie wcielił się w postać młodego mężczyzny zmuszonego ożenić się w ciągu 24 godzin, jeśli chce otrzymać spadek.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 26 czerwca 1970

miejsce urodzenia: Winnetka, Illinois, USA

wzrost: 178 cm

żona Caroline Fentress (od 19.04.1997), 5 dzieci: Lily Ann (ur. 03.09.1999), Christopher Eugene Jr. (ur. 24.10.2000), Charles McHugh (ur. 11.07.2003), Finley (ur. 24.03.2006), Maeve Frances (ur. 10.12.2007)
Ma cztery starsze siostry - Julie, Sally, Libby i Angelę, oraz dwóch starszych braci - Billa i Johna. 
W 1987 r. wystąpił w reklamie sieci fast foodów McDonalds.
Był brany pod uwagę do roli Robina w filmie "Batman Triumphant", jednak produkcję anulowano.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

38 lat, 5 dzieci

użytkownik usunięty

o Boże... wow... Od czapy ten komentarz, ale nie mogłam sie ppowsytrzymać

Szkoda

Występuje w towarzystwie największych gwiazd: tu Uma Thurman, tam Renee Zellweger, tu George Clooney i największe osiągnięcie aktora - co-starring u boku Ala Pacino w "Zapachu kobiety"! Szkoda tylko, że aktor z niego żaden. Piękny człowiek i tyle. Ale może w przyszłości się rozwinie. Trzymam kciuki za lepsze role niż...

więcej

kiedyś w telewizji trafiłam na film z nim. nie mogę go znaleźć tutaj w spisie. nie oglądałam go od początku, wiem tylko tyle, że:
-był kostiumowy. ameryka, czasy chyba "dzikiego zachodu"
-on wraca w swoje okolice i spotyka dziewczynę (koleżankę ze szkoły, której zabrał wstążki)
-ona teraz jest nauczycielką
-jej...

Ma talent aktorski to widać,słychać i zapewne..czuć:) A tak serio to nie jest sztuczny,potrafi się odnaleźć w odgrywanej przez siebie roli.Ma w sobie to coś co przyciąga uwagę zarówno fizyczną jak i umysłową:P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones