PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629025}

Tylko ciebie chcę

Tengo ganas de ti
7,3 85 152
oceny
7,3 10 1 85152
5,5 2
oceny krytyków
Tylko ciebie chcę
powrót do forum filmu Tylko ciebie chcę

ch@#$%. Obejrzałam dwa razy pierwszą część i dwa razy drugą część i od razu zaznaczam, że wszystko to na podstawie FILMÓW, bo to FILMweb i reżyser wykreował postacie bohaterów na takie, na jakie wykreował więc porównywanie do książek nie ma tutaj żadnego sensu.

Przyznam, że po pierwszym seansie znienawidziłam Gin, ale teraz mam zupełnie inne odczucia. Oczywiście wina zawsze leży po środku, ale podsumowując:

Hache:
- wrócił do Barcelony i mimo, że przez cały czas żywił miłość do Babi, już pierwszego wieczoru poderwał Gin. Jak dla mnie już w tym momencie pokazał jaki to z niego flirciarz. GDYBY był w związku i spotkał się z taką samą sytuacją od razu widać, że wdałby się w romans. Chodzi mi o to, że poderwał Gin tak samo jak poderwał Babi w pierwszej części - "na siłę". Niby mu się nie podobała, ale nie mógł sobie odpuścić.
- Problemy Hache zaczęły się od kiedy dowiedział się o romansie matki a sam zdradził dziewczynę. Co więcej bez wahania powiedział Babi, że nikogo nie ma. Nie chciałabym być w skórze Gin.
- Co do romansowania nie opierał się nawet Katinie. Wiadomo, oboje byli pod wpływem emocji i alkoholu ale kiedy Katina próbowała go pocałować nie protestował, gdyby ona nie powiedziała nie pewnie by się jej poddał.

Gin:
- Pierwsze co przychodzi mi na myśl to zdjęcia. Ta laska fotografowała Hache już w pierwszej części filmu. Jestem jak najbardziej za tym, żeby powstała trzecia część i wyjaśniła tą sprawę, bo dla mnie to otwarty wątek... czy podchodzi to pod obsesję czy zwykłe hobby trudno ocenić...
- Skąd Gin znała Babi? No właśnie. Dla przypomnienia: Gin poszła do klubu z Hache gdzie spotkali Katinę. Gin poszła do baru zostawiając ich samych, w tym czasie Katina powiedziała Hache o Babi a ten poszedł jej szukać. Gin stojąc przy barze spotyka brata, Babi przechodzi obok a Gin zauważając ją pyta brata kim ona jest. Przecież Babi nawet na nią nie spojrzała, wcześniej w filmie też nikt nic jej o Babi nie wspomniał więc skąd znała ją Gin? Nie wiem, czy związane to jest ze zdjęciami ale wchodzi na to, że Gin po prostu już od dawna śledziła Hache i znała jego przeszłość.
- Gin dobrze wiedziała w co się pakuje, znała uczucia Hache do Babi. Nie powiem, że nie było mi jej szkoda, ale taki typ "nieokiełznanej" dziewczyny zawsze mnie irytuje poza tym film dużo na tym stracił w moich oczach...

Babi:
- trudno mi jej coś zarzucić. Przez cały film to ona jedyna prawie się nie uśmiechała (no i Katina). Po pierwsze widać było jak duży wpływ miało na nią rozstanie z Hache. Bardzo dobrze obrazuje to scena w której Babi leży w łóżku i płacze podczas gdy Hache bzyka się z Gin.
- rodzina. Oprócz rozstania Babi cierpi razem z siostrą i matką. Nie wiem jak wy, ale dla mnie Babi po prostu chciała chronić siostrę a przy stole widać było również jak zareagowała na prezent od ojca dla matki. Babi musiała wspierać wszystkich naokoło a nikt nie wspierał jej, została sama z uczuciami do Hache. ostatnia scena, w której przymierza suknię ślubną - jak dla mnie - pokazała, że Babi zastanawia się czy dobrze robi wychodząc za tego chłopaka.
- to samo tyczy się zakończenia przyjaźni z Katiną. Wydaje mi się, że chciała odnowić z nią przyjaźń tylko ze względu na Hache ale gdyby zastanowić się nad tym głębiej to Babi mogła obwiniać właśnie Katinę za to wszystko. To Katina jako pierwsza umówiła się z przyjacielem Hache i zaczęła brać udział w wyścigach, Babi po zerwaniu z Hache dostrzegła, jakie szkody wyrządził jej ten styl życia i chciała się od niego odciąć. M.in. chciała chronić przed tym siostrę.
- aha, no i Babi zdradziła chłopaka/narzeczonego/męża co dla mnie również jej sprawą do końca nie wyjaśnioną. Jak już wspomniałam - przymierzając suknię ślubną widać było, że zastanawia się, czy małżeństwo to dobre wyjście. Poza tym, Babi owszem zdradziła, ale to Hache nie przyznał się do tego, że kogoś ma.

Nie oglądałam filmu... ale przeczytałam książkę. Wiem, że to FILMweb :p ale chcę rozwiązać twoje wątpliwości co do Gin. Przeczytałam trochę komentarzy i widzę ile osób jej broni. Ja osobiści jej nienawidzę. W książce jest wyjaśnione skąd Gin zna Babi. Chodzi o to, że Gin wiedziała o Hache wszystko! Jej zachowanie podchodziło przynajmniej w moim odczuciu pod psychiczne. Opisywała swoje życie w pamiętniku. Zobaczyła Hache dokładnie tego samego dnia co on poznał Babi na tej imprezie. I zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia. Pisała rzeczy w stylu, że Babi to idiotka, że oni nie powinni być razem. Że tylko ona go może kochać, tylko ona na niego zasługuje i tym podobne. Typowe zachowanie gówniary, która myśli, że jej się wszystko należy. Nie respektowała ich miłości. Marzyła żeby to dla niej Hache napisał ten napis na moście. I jeszcze żali się, że to było jej marzenie i że ona jej go ukradła. Teksty w stylu, że jak już będziemy razem to będziesz się musiał dla mnie z tego wytłumaczyć są naprawdę chore. No i potem po jego wyjeździe sterczała pod jego domem i nawet uknuła żeby zaprzyjaźnić się z jego matką. Od niej dowiedziała się kiedy wraca i wyczekiwała na lotnisku, łaziła za nim na siłownię. No i nie wiem czy to było w filmie, z tym że naciągnęła go na paliwo też wszystko było zaplanowane. Nie przypadkiem też znalazła się w studiu gdzie pracował. Dla mnie to jest chore. Może to i miłość ale strasznie toksyczna i powiedziałabym psychiczna. A Hache jak przeczytał ten jej pamiętnik to jeszcze był taki szczęśliwy, że ona go kocha od zawsze... Ja na jego miejscu uciekałabym jak najdalej się da :p To właśnie Gin jest dla mnie najgorsza w całej tej historii. No i to by było tyle. Chciałam po prostu wyrazić swoją opinię na temat tej "idealnej" Gin. Pozdro :P

ocenił(a) film na 10
Ewelajner

Wyjaśniłaś mi wiele spraw. Nigdy nie byłam po stronie Gina ale po stronie Babi. Masz rację warto przeczytać książkę bo otwiera to oczy na wile spraw. Dzięki za twój wpis :) Pozdro

użytkownik usunięty
mandaryna19984

Faktycznie, chyba jednak skuszę się żeby przeczytać książkę, bo dużo osób mówi, że w książce właśnie Gin jest tą dobrą a tutaj zupełnie inna opinia. Ciekawe ciekawe czyli jednak Gin prześladowała Hache. Tym bardziej powinna pojawić się trzecia część tej historii, ale jak już napisałam Hache też w drugiej części wydał mi się strasznym kretynem...

ocenił(a) film na 10

Przyznam że w pierwszej części zakocham się w nim i w Babi. I jak dla mnie na pierwszej cz mógł by być koniec ale skoro są kolejne to niech wyjaśnia wszystkie nie jasne watki między onymi z Gin. A

użytkownik usunięty
mandaryna19984

Jak dla mnie też mogłoby skończyć się na pierwszej części ;D

ocenił(a) film na 7

nie czytałam książki, bo nie mam do niej dostępu ale bardzo tego żałuje, widać jak ekranizacje zmieniają książki i pomijają wiele wątków
szczególnie zmieniłam zdanie o Gin, to jakaś obsesja... opisz wszytko co jest w książce a czego nie ma w filmie

użytkownik usunięty
monika199406

Przeczytałam pierwszą część i jestem w trakcie drugiej (czytałam z chomi :)) kuj
Już wiele razy na forum był poruszany ten wątek.
Jeśli chodzi o pierwszą cześć to tak (moje odczucia):
1. Hache - w książce jeszcze większy dupek niż w filmie, lał wszystko i wszystkich co stanęło mu na drodze, nie miał szacunku do nikogo oprócz Babi (ale kto wie jakby to się dalej potoczyło)
2. Babi - w książce trochę irytująca. Z Hache w tylu sprawach się nie zgadzali, że aż dziwiło mnie że są razem, ale w końcu różnice się przyciągają. Trochę nadąsana, zawsze miała rację bez względu na to po czyjej stronie ona leżała.

ocenił(a) film na 7

pamiętasz jak babi bije się z tą dziewczyną a on kłamie potem że jej nie zdradził, apaszka i wogóle

użytkownik usunięty
monika199406

Pamiętam. W książce tego nie było. Madda zaczepiła Babi i powiedziała, żeby się nie pokazywała na ich terytorium, że tam nie pasuje itd. i zaczęła ją bić tak, że Babi się wywróciła. W końcu Babi "wygrała" ale nie wyglądało to tak jak w filmie. :)

ocenił(a) film na 7

rety, czuje się oszukana, po tym co dziś przeczytałam, naprawdę Gin jest już w I części

użytkownik usunięty
monika199406

Nie, Gin nie ma w pierwszej części książki. Jest w drugiej :) Wejdź sobie na temat na tym forum różnice między książką a filmem, tam jest dobrze wszystko opisane :)

ocenił(a) film na 7

ok dzięki

użytkownik usunięty

Dziękuję wszystkim za ten temat :) Również mam zamiar przeczytać tę książkę. Napisałyście wiele ciekawych rzeczy, kilka spraw się wyjaśniło i jeszcze bardziej znienawidziłam Gin, i tak jej nie lubiłam i byłam za Babi, ale teraz muszę przeczytać szybko tę książkę :)

ocenił(a) film na 7

Tez nie jestem za Gin

ocenił(a) film na 7

Ja z jednej strony chciałam usprawiedliwić Hache. Widział, ze dla niego i Babi szanse na dalszą, wspólną przyszłość są znikome. Miała chłopaka, nie pragnęła odnowienia kontaktu z nim (piszę z punktu widzenia H, skoro nie dzwonila, nie pisała to mógł pomyslec że zapomniała). Chciał znaleźć kogoś innego, nową miłość dzięki której będzie mógł pozbyć się bólu. Jak było powiedziane w filmie- nie można pogrążać się w przeszłości. To szaleństwo- żyć przeszłością.. Z drugiej strony można mu wiele zarzucić, ale widzę, ze jesteś mu przeciwna, dlatego chciałam dodać coś od siebie.

Co do Babi i Gin.. Żadna z nich nie jest moją ulubioną postacią. Obie są niezwykle denerwujące. Lubiłam Babi w pierwszej części, pod koniec rozumiem dlaczego odeszła, ale żeby obrzucać H śmiercią przyjaciela? I to jak wykorzystała go w II części. Co to za usprawiedliwienie- chciałam zobaczyć czy nadal cos do Ciebie czuję ?? Swą postawą zrazila mnie do siebie..
Gin jest może o tyle bardziej pozytywną postacią, że zależało jej na H (tak jak Babi) ale ona walczyła o tą miłość i pragnęła ją budować. Nie ogarniam tego wątku z robieniem zdjęć Czytałam ksiązkę, co prawda jakis czas temu, ale ta mania prześladowcza Gin? Trochę przesadziła, ja na miejscu H bym się chyba przeraziła. Ale z jednej strony pokazalo to, ze Gin naprawdę na nm zależało.

To chyba tyle, pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 8

A co miał robić Hache jak Babi go olała??? Próbował leczyć sie podrywając inną, naturalna męska reakcja! Ile mógł wytrzymać? Babi spieprzyła wszystko juz w pierwszej części, skrzywdziła go jak nikt inny....Okazała sie ostatnim tchórzem....To normalne,że po jakimś czasie chciał zacząć nowy związek, ale nadal ją kochał ! A ona wykorzystała go po raz drugi. Koszmar.

ocenił(a) film na 5

Przecież Hache to pospolity ruch.cz. Pustak do potęgi. Napala się na wszystko co się rusza. Najpierw tak niby szalał za Babi a potem jak mu sie znudziła to się zabrał za Gin.

ocenił(a) film na 9

Dokładnie. Wszyscy tak jadą po Babi, ale ona też nie miała łatwo. Z luksusowego, high towarzystwa nagle znalazła się między innymi ludźmi. Zawsze była izolowana od problemów przez swoich rodziców, więc coś takiego jak śmierć chłopaka przyjaciela ją przerosła. To nie był łatwy świat.
Zgadzam się z tym, ze w 2 części to jej smutek ukazano najbardziej realistycznie. Była dla wszystkich, ale dla niej nie było nikogo. Hache niby tęsknił, ale do Gin leciał bez oporów zaraz po powrocie z UK. ]
A Gin-Tonik drażni mnie jak mało kto. Stalkerka, pseudo-odważna, denerwująca dziewczyna. Fascynacja między nią a Hache (nie mogę tego nazwać miłością) była słaba. Nie czułam między nimi chemii, takiej jaka była między H a Babi. Ich do siebie ciągnęło. A ci byli razem, bo nie mieli lepszych kandydatów. Mam nadzieję, że w 3 części wszystko się wyprostuje i znowu zobaczymy Babi i Hugo razem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones