PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38156}
6,4 20
ocen
6,4 10 1 20

Un Treno per Durango
powrót do forum filmu Un Treno per Durango

Przyznam, że w przypadku filmu "Treno per Durango" zostałem pozytywnie zaskoczony. Może dlatego, że nie miałem zbyt wielkich oczekiwań. Na pochwałę zasługuje sam scenariusz, jak na spaghetti western jest satysfakcjonujący. Historia opowiada o dwóch wspólnikach(Amerykanin i Meksykanin) marzących o zdobyciu fortuny. Okazja nadarza się podczas podróży pociągiem, na który napadają bandyci. Owi bandyci kradną sejf, a klucze do niego przypadkiem trafiają w ręce głównych bohaterów. A jest to dopiero początek ich perypetii okraszonych wieloma zwrotami akcji. Wydarzenia rozgrywają się dynamicznie zachowując elementarną logikę. Komizm obecny w filmie można określić jako całkiem przystępny. Stosunkowo mało jest żenujących gagów, dominuje czarny oraz sytuacyjny humor. Warto napisać coś o aktorach. Anthony Steffen gra z wrodzoną sztywnością, ale odnajduje się w przyjętej konwencji. Enrico Maria Salerno poradziłby sobie chyba w każdej roli, tutaj jest zdecydowanie najlepszy z całej obsady. No i jeszcze Mark Damon, za którym nie przepadam, nawet mnie nie zdążył zirytować. Krajobrazy naprawdę ładne i muzyka pasująca do całości. Myślę, że dla takich tytułów jak ten, warto oglądać nawet nieznane spaghetti, gdyż zawsze jest szansa, iż trafi się na coś porządnego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones