film

Upał

1964
1h 21m
7,1 2 770
ocen
7,1 10 1 2770
6,3 9
ocen krytyków
Duże upały wyludniają ulice miasta. Dwaj Starsi Panowie postanawiają je ożywić. Zobacz pełny opis
Upał zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Panują straszliwe upały. Z tego powodu miasto jest opustoszałe. Premier wydał polecenie, aby o porządek dbali dwaj Starsi Panowie. Do pomocy przydzielono im żeńską Drużynę Przeciwudarową im. Kupały. Dowodzi nią piękna Zuzanna. Miasto odwiedza Ambasador egzotycznego państwa. Jest obrażony i składa zażalenie, gdyż nikt nie przygotował muPanują straszliwe upały. Z tego powodu miasto jest opustoszałe. Premier wydał polecenie, aby o porządek dbali dwaj Starsi Panowie. Do pomocy przydzielono im żeńską Drużynę Przeciwudarową im. Kupały. Dowodzi nią piękna Zuzanna. Miasto odwiedza Ambasador egzotycznego państwa. Jest obrażony i składa zażalenie, gdyż nikt nie przygotował mu powitania. Wtedy Starsi Panowie starają się uspokoić gościa. Robią to z pomocą pięknej kasjerki z baru mlecznego, Basi, o której względy ubiegają się robotnik drogowy Albin, subiekt z Domu Mody, a także sam Ambasador. Grzanka, Miss Upału, także chce mieć swój udział w ratowaniu miasta. Udaje się zażegnać zaognioną sytuację. Życie w mieście ożywia wieczorny deszcz... "Upał" jest filmową kontynuacją Kabaretu Starszych Panów.

studio
Studio Filmowe Kadr
tytuł oryg.
Upał
inne tytuły
Heat Międzynarodowy
więcej
Zdjęcia kręcono w Warszawie (Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

patrz na nogi :)

ocenił(a) film na 8

A ja kocham Starszych Panów, ich poczucie humoru, wdzięk, delikatność, i cudownie poprawiają mi humor. W tym była jakaś finezja, ciepło, dobry ton, a co teraz mamy?

"oho, już pokazują się murzyni.Musi być z 50 stopni w cieniu"(murzyn przeszedł przez ulice) :)
"Najstarsi depresjoniści(zamiast górale) tego nie pamiętają"
"Nie dam sobie w kasze dmuchać!"(po czym oponent dmucha w talerz kaszy stojący przed ambasadorem:)
"Będzie pan się kąpał? - nie , będę się topił"

Odniosłem wrażenie, że Kondratiuk mocno zaczerpnął z tego filmu przy swojej hydrozagadce, począwszy od klimatu całości, tematu przewodniego, niektórych postaci, aktorów i muzyki.

Kocham ten film. Komedia godna Felinniego. Mimo że dotyczy czasów PRL, jest poniekąd ponadczasowy. Jeden z moich ulubionych filmów. Kto lubi inteligentne kino, nie rozczaruje się ("Niech się pan nie topi, bo się pan zabije!" - cytat-wisienka na torcie)

Mnie osobiście rozczarował, mimo sporej sympatii z jaką podszedłem do seansu. Jest to absurdalna i groteskowa historia - właściwie przedłużenie kabaretowych scenek do długiego metrażu. Szkoda tylko, że często nieśmiesznych i uderzających w slapstick (np. scena ganiania przez kolejne wejścia w ścianie).
Przez...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones