PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11398}

Upadek

Falling Down
7,7 99 481
ocen
7,7 10 1 99481
8,0 27
ocen krytyków
Upadek
powrót do forum filmu Upadek

Mam właśnie takie wrażenie, a jeśli jest w tym chociaż po części racja to muszę przyznać, że polski klimat jest bardziej oryginalny i scenarzysta miał większe pole do popisu biorąc stereotypową mentalność Polaków i możliwości ukazania beznadziejności życia (?), chociaż bez pójścia na skróty - bez pomocy broni :) P.S. Też tu wyczuwam Postala.
Ogólnie film specyficzny i mogący dać wzór na ciekawych następców, których dałem dla przykładu powyżej ;)

uciex

Sam miałem takie wrażenie... Główna różnica to ta, że nasz Miauczyński nie miał broni. ;)

ocenił(a) film na 9
Skaffim

główna róznica to ta, że Dzień świra to kupa (po prostu irytujący film z płytkimi tekstami przemawiającymi do gawiedzi), a Marek Kondrat to zwykły błazen błazen, nie aktor

ocenił(a) film na 10
citkomarek

racja

ocenił(a) film na 5
citkomarek

Trżeba troche pozyc, pozbierac doswiadczen, poobserwowac zycie swoje i innych ludzi zeby zrozumiec Dzien swira...To nie jest film dla kazdego

ocenił(a) film na 9
katja_es

co? jesteś poważna? w życiu jest bardzo łatwo zostać frustratem i zacząć obwiniać wszystkich do okoła tylko nie siebie, ale takie zachowanie jest jedynie godne pożałowania, a nie tworzenia niby komediowych filmów silących się na ambitne. To tak jakby zrobić super śmieszny film o byciu zazdrosnym, albo o okradaniu staruszków metodą "na wnóczka"
Dzień świra to jest tak płytki i żenujący pomysł, jak nowe reality show na tvn typu "projekt domina" czy "hipnoza". Nie obwiniam Marka Koterskiego, bo podejrzewam że to Marek Kondrat sprowadził ten film do takiego niby śmieszkowego gówna.

ocenił(a) film na 10
uciex

oby nie, różnica jest znaczna między filmami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones