PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11398}

Upadek

Falling Down
7,7 99 479
ocen
7,7 10 1 99479
7,9 26
ocen krytyków
Upadek
powrót do forum filmu Upadek

I on by miał plastikowy pistolecik na wodę? Już w to uwierzę! Co za bzdura. Mógł być fajny film, a tak to lipa, jak mozna tak spieprzyć zakończenie!!! Nie wierze poprostu. I nie wiem czym tu sie zachwycać, zwykłe amerykańskie popłuczyny. Gniot 1/10

ocenił(a) film na 9
Xerxo

Ciiśś, po co trollujesz, masz wp.pl, tam jest miejsce dla takich jak ty

Milionowski

Sam trollujesz. Jeśli sie ze mną nie zgadzasz to napisz zamaiast obrażać z powodu odmiennego zdania.

ocenił(a) film na 9
Xerxo

zatem dlaczego nie mógłby mieć pistolecika na wodę? no i jak można ocenić cały film po jednej scenie... nie no, nie chcę już nawet pisać. najpierw pomyśl a potem pisz

Milionowski

Pomyślałem i właśnie takie są wnioski. Zgadzam sie z tobą co do wielu filmów, które oceniłeś na 9 i 10, ale nie ze wszyskimi. To, że ktoś sie z tobą nie zgadza w jakiejś jednej kwestii to nie jest powód by obrażać.

ocenił(a) film na 9
Xerxo

co?! co cię obchodzą moje oceny?! chyba piszemy o Upadku, tak? dobra, nie daję się już więcej prowokować. Nara

Milionowski

Ty jesteś jakiś nienormalny. Jak ktoś ma odminenne zdanie to według albo prowokuje albo jest trollem, albo nie myśli. Powinieneś sie chyba zacząć leczyć człowieku, bo nie wszyscy których spotkasz będą myśleć tak jak ty. Wtedy pozostanie ci ich tylko obrażać. Jesteś zwykłym internetowym śmieciem. Nie dlatego, że myślisz inaczej o 'Upadku', bo to akurat szanuję, ale właśnie dlatego, że ty nie potrafisz uszanować czyjegoś zdania gdy jest ono inne niż twoje, potrafisz tylko i wylącznie obrażać. Nadęty bufon.

ocenił(a) film na 9
Xerxo

brawo, multum obelg wyrzuconych z twojej klawiatury. Gdybyś nie zauważył to przecież spytałem już w drugim poście dlaczego dokładnie nie podobała się ta scena. Jeśli chodzi o nienormalność to przeczytaj jeszcze raz ten cały temat a zobaczysz komu tu brakuje piątej klepki. Trochę dystansu i szacunku, rzucać mięsem każdy przez neta potrafi.

Milionowski

Jesteś poprostu żałosny. Obrażasz ludzi którzy się z tobą nie zgadzają w jakiejść kwestii, poszesz o nich, że są trollami, że tylko potrafia prowokować, że nie potrafią myśleć, że brakuje im piątej klepi, a robisz to tylko dlatego ze ktos ma inne zdanie w kwestii jakiegoś filmu. Ale gdy ktoś cie potraktuje ostro, nie za odmienne zdanie tylko za to jak ty traktujesz innych, jak ich obrażasz i poniżasz to wtedy już jest źle i niewporządku, tak nie można rzucać mięsem, bo każdy potrafi. Masz kuku na muniu. I jeszcze raz podkręślę, nie dlatego bo sie ze mna nie zgadzasz, tylko dlatego jak traktujesz ludzi którzy sie z tobą nie zgadzaja.

ocenił(a) film na 9
Xerxo

leczysz się kolego? chyba już najwyższy czas

Milionowski

No właśnie, to jest ten poziom, ja dodawać już nic nie muszę. Sam sobie świadectwo wystawileś.

Milionowski

A leczyć to powinieneś sie ty z całą rodziną psycholi.

ocenił(a) film na 9
Xerxo

Powinieneś się leczyć. Tyle ode mnie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
schfyo

konfi, konfi JP JP JP JP jp na 99% bo boje sie mamy

PPWojtek

nie podpinaj terminu KONFIDENT pod jakąś gimbusową ideologię,a zresztą...może tylko kojarzysz to z Krakowem.

ocenił(a) film na 8
Xerxo

Pistolecik na wodę należał do jego córki, będąc w domu byłej żony i oglądając rodzinne filmy odruchowo schował go do kieszeni. Wcześniej kilka razy pokazywano, jak dziewczynka się nim bawi. Wystarczyło uważnie oglądać.

zieloo

No to przecież wiem bo film oglądałem, ale co on myślał? Że go zastrzeli tym pistoletem? Po co po niego sięgał? Żeby go zastrzelili?Zajebisty prezent dziecku zrobił, nie ma co. Dzieciak będzie wspominal urodziny do konca życia, napewno najszczęśliwsze. Tak jak pisałem film byłby niezły gdyby nie idiotyczne, naiwne i prostackie zakończenie, którym rażyser chciał zaszkokować tylko coś mu zwyczajnie nie pykło bo poszedł na łatwiznę.

ocenił(a) film na 8
Xerxo

No właśnie chciał, żeby go zastrzelili, przecież to oczywiste! Sięgał po niego po to, żeby policjanta wyprowadzić z równowagi, żeby się wystraszył, że D-Fense naprawdę ma broń i go zastrzelił! D-Fense sam przyznał, że przekroczył pewien punkt, za którym już nie ma odwrotu, no bo co mu zostało - dać się zamknąć i spędzić resztę życia w więzieniu? Takie zakończenie by Cię satysfakcjonowało? Przecież cały film to nieuchronne dążenie do autodestrukcji, to było oczywiste od początku, że albo on się zabije, albo jego zabiją, zakończenie nie miało szokować, bo niby czym? Ono było oczywiste od początku.

A córka nie wiedziała o tym, że jej ojciec zginął, miała dowiedzieć się dopiero później, o tym też było na końcu.

zieloo

Naciągana ta twoja teoria.

ocenił(a) film na 8
Xerxo

Xerxso - jesteś na najlepszej drodze, aby powtórzyć drogę bohatera filmu. Opanuj emocje, po co tyle złości? Z pracy cie wywalili, dziewczyna odeszła?

Agatonik

Jakie emocje? Zwyczajnie nie podobalo mi sie zakończenie ,co popsulo kmi odbiór calego filmu. Specjalnie sie tym ine emocjonuje. Luzik jest.

ocenił(a) film na 8
Xerxo

nic tam nie było naciągane, koleś miał do wyboru siedzieć za kratami do końca życia (albo kara śmierci), albo zginąć i jego córka dostaje odszkodowanie z ubezpieczenia (sam mówił pod koniec).

Zwyczajnie oszacował co mu się bardziej opłaca, z córką i żoną się już spotkał więc swój cel osiągnął, w więzieniu nie miałby żadnych innych celów do osiągnięcia.

Pistolecik przypadkowo miał wcześniej. Równie dobrze mógł wyciągnąć palec, ale większą pewność, że gliniarz strzeli aby zabić miał gdyby wyciągnął coś co przypomina potencjalną broń. Tak tam działa policja. Nie wiem czy widziałeś, ale niedawno koleś zamachnął się gazrurką na gliniarza i dostał zdaje się z 10 kulek.

Szczerze mówiąc to dramatem jest to, że tego nie rozumiesz. Nie wiem ile masz lat, ale poziom rozumienia wskazuje na 11-12. Druga opcja jest taka, że zwyczajnie trollujesz jak napisał kolega wyżej. Trzeciej opcji nie ma.

ocenił(a) film na 8
andolinis

Obrażasz nastolatków. To, że ktoś jest młody nie znaczy, że jest tępy. Xerxo albo jest idiotą albo po prostu jest trollem. Ja mam 14 lat i wszystko zrozumiałem. Zresztą... Czego tu nie rozumieć, prosty, aczkolwiek świetny film.

ocenił(a) film na 8
FiliTV

no już dobrze, już dobrze, nie obrażaj się, ojojoj.....

ocenił(a) film na 8
andolinis

Jaja se ze mnie robisz?... Po prostu zwróciłem Ci uwagę, bo widzę, że mnóstwo osób, jak chce kogoś obrazić odwołuje się do jego wieku...

ocenił(a) film na 8
FiliTV

jak pani w kasie krzywo na Ciebie spojrzy też się tym tak przejmujesz?

Po pierwsze: to, że ktoś nie rozumie nie znaczy, że jest tępy. Sam wyciągnąłeś taki wniosek, pochopny zresztą i błędny. Może być bardzo mądry, ale jednocześnie może być niedojrzały i z tego powodu nie rozumieć.

Po drugie: 11-12 to nie 14. Matematyka kuleje czy jak? Nie rozróżniasz, czy za długo siedzisz przy kompie bo masz ferie i cyferki Ci się mieszają?

ocenił(a) film na 9
FiliTV

Raczej zidiociałym trollem.

ocenił(a) film na 9
FiliTV

Po co ten bulwers, sam jestem nastolatkiem i dobrze rozumiem jego zarzuty o wiek. W końcu jesteśmy jeszcze niedojrzali emocjonalnie i to trzeba przyznać.

ocenił(a) film na 8
Xerxo

Niestety dyskusja z Tobą jest bezcelowa..
Posłuchaj rady i idź do lekarza.

kalichlorek

toż to zwykły łeb jest,co pokazał wielokrotnie w innych wątkach,innych filmów.

ocenił(a) film na 8
Xerxo

Naciągana? W którym miejscu? Przecież to oczywista oczywistość, wszystko co napisałam jasno wynika z filmu.

Przypomnę Ci choćby końcową rozmowę policjanta z D-Fensem na molo, kiedy ten drugi stwierdził, że ma broń w kieszeni i strzeli (cytuję z pamięci):

Policjant: Nie rób tego!
D-Fense: Nie mam wyboru.
P: Masz wybór, nie chcesz zobaczyć, jak dorasta twoja córka?
D: Zza krat? Nie sądzę.

D-Fense prowokuje go, aby do niego strzelił, wie doskonale, że sam ma tylko plastikowy pistolet, po tym wszystkim co zrobił woli zginąć niż iść do więzienia! Sam pomyśl - nawet gdyby D-Fense myślał, że ma prawdziwą broń i że uda mu się zastrzelić tego gliniarza, to widział, że przy wejściu na molo zebrali się już inni policjanci i przecież musiał zdawać sobie sprawę, że i tak by się przez nich nie przebił i nie uciekł, i tak by złapali i wsadzili do więzienia albo zastrzelili.

I jeszcze wcześniejsza scena, ale też już na molo (znowu cytuję z pamięci):

P: Co zamierzałeś teraz zrobić?
D: Nie wiem...
P: Myślę, że wiesz - chciałeś zabić żonę i córkę, a później palnąć sobie w łeb, bo wtedy nie miałbyś już odwrotu.

W tym momencie D-Fense nie zaprzecza, jest skołowany, jakby do niego dotarło, że naprawdę właśnie to miał zamiar zrobić i głośno się zastanawia "Jak do tego doszło?", "Jak to się stało?", czy coś w tym stylu.

Dalej uważasz, że moja teoria jest naciągana? ;)

zieloo

W każdym jest dla mnie naciągana, bo poprostu film byl słabiutki. Szanuję to ze Tobie sie on podobal, ale nie narzucaj mi swojego odbioru filmu. Ja odebralem go inaczej. Mi sie nie podobał , a zakończenie jest marnej jakości i naciągane strasznie. Byćmoze dla ciebie nie, niech każdy zostanie przy swoim. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
Xerxo

Ale ja nie pisałam o moim odbiorze filmu, tylko o fabule, że wszystko jest spójne i logiczne, tutaj odbiór nie ma nic do rzeczy. Nie chciałam Ci niczego narzucać, zaczęło się od wyjaśniania sytuacji z pistolecikiem-zabawką, a dalej już poszło. ;)

zieloo

JKa wiem o co chodzilo reżyserowi, bo bylo to podane na tacy, nie trzeba było sie niczego domyslać, ale dmla mnie to strasznie naiwne zakończenie i tyyle. Popsuło mi odbiór calego filmu.

ocenił(a) film na 10
Xerxo

Przeczytałem dyskusję i mam pytanie; jakie według Ciebie byłoby "dobre" i "nie naiwne" zakończenie?? O ile w ogóle można zapytać.

Renton

Nie wiem jakie, nie jestem scenarzystą filmowym. Poprostu to mnie strasznie zawiodło i tyle. Każdy ma prawo do sowjego zdania, a nie mam zamiaru teraz wymyścać co powinien zrobić d-fens.

Xerxo

Być może to dla Ciebie nieistotne ale ja dostaję mdłości czytając Twoje wypowiedzi, które pisane są tak niechlujnie. Co do opinii o filmie; też nie powalił mnie na deski.

silverpen

To juz Twój problem .

ocenił(a) film na 8
Xerxo

Drogi kolego, oczywiście, że ta scena mogła ci się nie podobać bo każdy ma inny gust. Mi też w wielu filmach nie podobało się wiele scen. Ale przynajmniej zawsze wiedziałem co konkretnie mi się nie podoba. Takie nie bo nie jest co najmniej dziwne. O tym, że ta scena była logiczna i spójna pisał już kolega wyżej więc nie będę tego powtarzał.

AgentB

Przecież napisalem co mi się nie podoba. Powiedziałem tylko że nie bede sie bawił w scenarzystę i nie będę pisal jakie zakończenie by mi się podobało, bo nie o to chodzi w gotowym filmie by powiedzić, ze gdyby bylo tak i tak to by mi sie podobał. Film jest dziełem kompletnym i jako takie go oceniłem.

I co ma znaczyć zdanie : "Takie nie bo nie jest co najmniej dziwne". Bo napisałeś je wielce niezrozumiale i nie wiem o co ci chodzi. Gzie ja napisalem "Nie bo nie" ? Możesz mi wskazać takie miejsce? Bo mam wrażenie, że czepiasz się choć nie masz najmniejszych powodów. Tobie najwyraźniej sie film podobal, ja to szanuję. Mi się nie podobało idiotyczne zakończenie- a co w nim było że mi się nie podobalo? Napisalem w pierwszym poście.

ocenił(a) film na 8
Xerxo

Kolega Renton napisał z zapytaniem: jakie według Ciebie byłoby "dobre" i "nie naiwne" zakończenie? Po czym odpowiedziałeś: Nie wiem jakie.
To traktuję jako nie bo nie. Napisałeś, że nie podoba ci się plastikowy pistolet, ale nie potrafisz doprecyzować dlaczego.

Co do zabawy w scenarzystę to radziłbym się czasem oderwać od rzeczywistości i użyć wyobraźni. Jeśli nie jesteś w stanie pomyśleć nad zakończeniem które satysfakcjonowało by ciebie to nie jest z tobą najlepiej. I w żadnym wypadku nie traktuj tego jako złośliwość, bardziej jak coś w rodzaju rady.
Co do oceniania filmów to zawsze oceniam to co widzę. Nie było by chyba sensu oceniania filmów po udoskonaleniu ich przez widza. Wtedy każdy film łapał by 10. W dodatku moje oceny są czysto subiektywne, oceniam całość, najlepiej tuż po seansie.
Co do tego konkretnego filmu to dałem mu 8 z czego punkcik, a może i nawet 2 dałem za "głównego złego" który nie wyglądał jak bandyta, a przeciętny obywatel. Urzekły mnie zwłaszcza długopisy w koszuli, sam nie wiem czemu. Reszta oceny jest za to, że film tworzy logiczną całość, nie ma głupich zachowań bohaterów, ani luk fabularnych. Nie jest to arcydzieło sztuki filmowej, ale zapewnia ciekawą rozrywkę.

AgentB

Nie podoba mi się plastikowy pistolet, bo to jest niedorzeczne. A nienajlrepiej to jest janwyraźniej z tobą. Mam pytanie. Czy ty jesteś nienormalny? Czy poprostu nie potrafisz czytać ze zrozumieniem?

ocenił(a) film na 8
Xerxo

Tak, to już przeczytałem wcześniej. Chodzi jednak o to, że nie ma w tym żadnej niedorzeczności

AgentB

Skoro urzekły cię długopisy w koszuli, ale nie wiesz dlaczego, to nie jest z tobą najlepiej. To jest dokladnie poziom twojej wypowiedzi. Zarzucasz mi coś, ale sam robisz dokładnie to samo. Jak widać docinanie ludziom za to ze maja odmienne zdanie jest twoim hobby, czyni to z ciebie trolla, a przy tym robisz syf na forum.

ocenił(a) film na 8
Xerxo

Długopisy urzekły mnie bo to świetny dodatek do granej postaci, ale... to tylko długopisy, nie miały żadnego wpływu na fabułę, ani nie były ważnym symbolem więc nie miałem specjalnego powodu by się nimi zachwycić.

Poza tym ja piszę do ciebie grzecznie, a ty twierdzisz, że jestem trollem. Na tym chyba zakończę dyskusję z tobą, bo nie mam ochoty się użerać.

AgentB

A jak taktować kogoś kto najpierw mówi, cytuję:
"Urzekły mnie zwłaszcza długopisy w koszuli, sam nie wiem czemu"
a później:
"to tylko długopisy, nie miały żadnego wpływu na fabułę(...)nie miałem specjalnego powodu by się nimi zachwycić".

Zakończ dyskusję, to dobry pomysł, ja też nie mam ochoty się użerać.

ocenił(a) film na 8
Xerxo

Wypaczasz sens moich słów.

AgentB

Nie wypaczam, dokładnie cię zacytowałem, więc przestań już bredzić, bo zaczynasz być żałosny.

ocenił(a) film na 8
Xerxo

Dobrze, cieszę się. Miłego wieczoru życzę.

AgentB

Dziękuję, wzajemnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones