PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1049}

Urodzeni mordercy

Natural Born Killers
7,6 107 378
ocen
7,6 10 1 107378
7,5 31
ocen krytyków
Urodzeni mordercy
powrót do forum filmu Urodzeni mordercy

możecie nazwać g#wno sztuką ale wciąż będzie g#wnem

shymm

A czym jest sztuka?

ocenił(a) film na 1
mosheh

Powiem tak:według mnie sztuka jest wtedy,kiedy grono krytyków nie musi nam,"tępym odbiorcom" tłumaczyć co autor miał na myśli.Wiesz,to tak jak z meczem.Widzisz co się dzieje na ekranie a komentator i tak ci to mówi,bardzo często przekręcając nazwiska i wyciągając wnioski zupełnie niezgodne z rzeczywistością,którą odbierasz własnymi oczami.Jeżeli w moim odczuciu film jest gówniany,nudny i do tego bezsensowny,to choćby sam Al Pacino wmawiał mi,że to wybitne dzieło i że się nie znam,powiem mu,że dla mnie to g#wno.I to koniec z mojej strony.

ocenił(a) film na 8
shymm

Z kolei warto się zastanowić ponownie gdy autorytet uznaje film za dobry. Bo nawet jeśli uznaję dzieło za dno, to gdy widzę, że wielu ludzi uznaje je za arcydzieło to zaczynam się zastanawiać z myślą "skoro oni wszyscy doceniają to coś musi być na rzeczy!" wtedy oglądam jeszcze raz, analizuję dokładniej i bardzo często sam zmieniam zdanie i uznaję, że film jest jednak dobry. Przy okazji - ten film jest dobry, smutny, przykry, ale dobry. Ma kilka scen, które emocjonalnie kopią z buta w mordę. Szkoda, że nie zrobił go Tarantino. Jest to chyba jeden z tych filmów, które warto obejrzeć kilkukrotnie za każdym razem analizując coraz dokładniej. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 5
SithisDagoth

Według mnie takie podejście jest bez sensu, powoływanie się na autorytety jest sensowne w wypadku nauki czy dziedzin wymagających jakiejś wiedzy.
Autorytet filmowy, to według mnie jest po prostu śmieszne, bo to jakie się komu filmy podobają i jakie są "dobre" jest całkowicie względne.

A sam film, męczący w oglądaniu, dłużący się po prostu dziwny.
Przez cały film się zastanawiałem czy reżyser/scenarzysta coś brał.

ocenił(a) film na 7
shymm

Tak jak z meczem bla bla bla... Porównanie godne jakości posta.

ocenił(a) film na 9
shymm

dobrze, że to tylko Twoje zdanie.

ocenił(a) film na 1
hawana666

też się ciesze:)

ocenił(a) film na 9
shymm

nie powiedziałem, że się z tego powodu cieszę :d

ocenił(a) film na 2
hawana666

nie tylko jego

ocenił(a) film na 9
plantum

ok, twoje też, panie AWATAR DZIESIENĆN DZIESIENĆ

ocenił(a) film na 2
hawana666

naprawdę postawiłem 10/10?

wyślij mi zrzuty ekranu bo nie pamiętam.

użytkownik usunięty
plantum

Zgadza się, nie tylko jego. Durny film, typowa siekanka, której w innych, bardziej ambitnych filmach też nie brakuje. Ludzie zaraz będą tworzyć opowiadania o tym, jakie to "dzieło" ma przesłanie, o miłości zakochanej pary i inne pierdoły. Już bardziej wolę Miss Agent.

ocenił(a) film na 9

a zabawa motywami?na przykład wykorzystanie struktury sitcomu aby opisac to jak się poznali moim zdaniem było mistrzowskie

użytkownik usunięty
hawana666

Było parę ciekawszych momentów, ten o którym wspominasz również, ale tak naprawdę ten film do mnie nie przemówił. Nawet praca kamery mi się nie podobała, była dziwna i kiepsko się oglądało. No cóż, nie trafił w mój gust :)

ocenił(a) film na 8
shymm

zwróć uwagę kto dał materiał do scenariusza. To powinno wyjaśniać sprawę. Albo się lubi styl Tarrantino, albo nie... Dla jednych to gówno nie sztuka, dla innych to swoiste "igraszki" z filmem, widzem i sztuką, wręcz "perwersyjnie" i z pełną premedytacją balansujace na granicy pomiędzy sztuką a kiczem... Ten film jest przesiąknięty stylem Tarrantino i znacznie mniej, wręcz niewiele posiada z tradycyjnego Stonea. Takie moje zdanie jest

ocenił(a) film na 1
shymm

masz rację, szukanie sztuki w tym filmie to jak pływanie w gównie, można się ubrudzić

ocenił(a) film na 9
_nagash

Odezwał się krytyk. Jak wolisz mniej brutalne filmy polecam, nad którymi nie trzeba myśleć polecam kino familijne.

ocenił(a) film na 1
maupha

tu nie chodzi ani o brutalność ani o trudność, widać że rozmawiam z filmwebowym pajacykiem. chodzi o brak fabuły i baaardzo słabe wykonanie

ocenił(a) film na 9
_nagash

Widzę że rozmawiam ze znawcą kina. Więc przepraszam. A nie przyszło Ci do tej wspaniale mądrej głowy, że reżyserowi właśnie o taki wydźwięk chodziło. Że film miał mieć lekko banalne zabarwienie, że gra aktorska nie miała powalać na kolana, tylko być po prostu naturalna, że wnioski wyciągnięte z filmu powinny być uniwersalne... To nie jest kino spod znaku dramatu psychologicznego ! Ale wiem, Ty przecież wiesz wszystko najlepiej... pajac... zanim zaczniesz kogoś obrażać, najpierw go poznaj, w przeciwnym wypadku robisz z siebie idiotę, tak po prostu...

ocenił(a) film na 1
maupha

to może by miało sens gdyby właśnie szukanie sztuki w słabym filmie nie było baaaardzo częstym błędem.banalne zabarwienie i naturalna gra aktorska to wywyższanie tego filmu pod niebiosa. zresztą to i tak rozmowa o gustach więc nie wiem po co to kontynuujesz. Twoje ostatnie zdanie mogę z pełnym sumieniem powtórzyć do Ciebie.

ocenił(a) film na 1
shymm

ulubiony film Breivika - zapewne.
promujcie promujcie, tylko się później nie zdziwcie jak ktoś was potnie, zwiąże i nasika do mordy, a wasze dzieci na waszych oczach z.....e w d..ę.

ocenił(a) film na 9
shymm

oczywiście. jeśli masz gufno w głowie, zobaczysz je wszędzie indziej :)

ocenił(a) film na 10
shymm

Gówno to ty masz w głowie. Ocenianie tego filmu na 1 to jakieś kuriozum, przejaw debilizmu i skrajnej głupoty. Film ci się nie spodobał? Dziwne, ale ok. Jednak ten film ma tyle dobrego, że dawać mu najgorszą ocenę to błazenada i marna prowokacja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones