PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=704635}
7,5 116 657
ocen
7,5 10 1 116657
7,2 24
oceny krytyków
Vaiana: Skarb oceanu
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Czy tylko ja jestem zauroczona tym durnym kogutem?

Wielki szacun za film, ktory traktuje o czymś wiecej niż romantycznym poszukiwaniu księcia - ten film uczy poszukiwania samego siebie, dążenia do spełnienia wbrew przeciwnościom losu i wiary w swoją wyjątkowość! Nade wszystko jednak podoba mi sie przedstawiony tu szacunek do historii, walka o kultywowanie tradycji,...

Ktoś wie skąd się wziął polski tytuł? Stanowczo nie wynika z tłumaczenia, ani nie ułatwia wymowy. O cóż mogło dystrybutorowi chodzić?

Klimat, fabuła i wszystko.

Jak dla mnie polska wersja jest o wiele lepsza. Igor Kwiatkowski świetnie poradził sobie z tą piosenką. Energicznie, z charakterem. Na YT wielu obcokrajowców uważa tak samo, nawet nie rozumiejąc tekstu.

"No i jeszcze ten ruchomy cyc". ;)

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Żeglarskie smaczki

ocenił(a) film na 10

Miło, że twórcy nie potraktowali motywu żeglowania "po łebkach", w stylu - żaglówka to taka łódka, którą można sobie pływać gdzie i jak się chcę, byle wiał wiatr.

Co prawda nie było tego za wiele, ale mogliśmy np. zobaczyć co się stanie gdy zrobimy zwrot przez rufę bez wyluzowania żagla (pierwsza wywrotka). Gdy...

Polski tytuł wynika z faktu, że Moana jest na europejskim rynku nazwą zastrzeżoną i w wyniku takiego idiotyzmu cały cyrk. TM decyduje nawet o takich rzeczach.

piękna bajka!!

ocenił(a) film na 9

Właśnie wróciłam z kina i moim zdaniem niesamowita bajka, przepiękna wizualnie, ciekawa, dzieciaki i rodzice zarówno śmiali się jak i wzruszali. Czas spędzony w kinie minął bardzo szybko (co nie jest takie "normalne" dla rodzica na bajce). Dawno nie wyszłyśmy z córka obie tak zadowolone z seansu. I sądząc po reakcjach...

więcej

jeśli pojawi się w filmie, daję 10 na ślepo

MUZYKA MISTRZ!

ocenił(a) film na 9

Po obejrzeniu zwiastuna, nie byłam szczerze mówiąc przekonana. Ale oczywiście nie odpuszczę żadnej animacji Disney'a, także dałam szansę. Co mnie oczarowało to od razu muzyka. Miazga totalna! Piękna, przemyślana animacja. Świetne postacie i mistrzowski kurak. No polecam :)) !

Tamatoa

ocenił(a) film na 6

Dawno w filmie Disneya nie ujrzałem równie ujmującego, niestety drugoplanowego antagonisty. Jemaine Clement spisał się na medal. Bardzo żałuję, że skorupiak nie pozostał z nami na ekranie dłużej, był to wg mnie najjaśniejszy (heh) element filmu.
Ciekawostka: Część animatorów ze studia Disneya stwierdziło, że praca...

więcej

w kategorii animacja 10

ocenił(a) film na 10

scena z malutką Vaianą na plaży mnie rozwaliła... Doskonale podpatrzone ruchy małego dziecka, sposób chodzenia... chylę czoła. Jedna z najlepszych animacji jakie widziałem, polecam!

Krab

ocenił(a) film na 4

Krab powinien dostać własny film.

Wspaniały:))

ocenił(a) film na 9

Nawet piosenki mnie nie drażniły, choć zwykle za nimi nie przepadam w kreskówkach; tu były jakieś takie normalne, bez typowego disneyowskiego "zadęcia" i patosu. Było zabawnie, wzruszająco, mądrze i przede wszystkim uczta dla oka - rewelacja!!!

To jest naprawdę dobra bajka. Po genialnej "Krainie Lodu" Disney miał nie lada wyzwanie, by stworzyć coś co jej dorówna. Ale "Moanie" się udało.
Do mnie "Moana" trafia nawet bardziej niż "Kraina Lodu". Dlaczego? Może dlatego, że uwielbiam tropikalne klimaty, malutkie wysepki, ocean, legendy, morskie...

Najpiękniejszy moment

ocenił(a) film na 10
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

sądziłam, że się spikna

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Z ostatnich animacji Disneya, które oglądałem ta zdecydowanie podobała mi się najbardziej. Muzyka, przepiękne, żywe kolory, bohaterowie, niby prosta historia, ale szalenie interesująca i przede wszystkim charakter, czyli to, czego brakowało w Zaplątanych, czy Wielkiej szóstce. Minusem była długość filmu i to, ile...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones