PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=797516}

Vice

7,3 34 629
ocen
7,3 10 1 34629
6,5 45
ocen krytyków
Vice
powrót do forum filmu Vice

gdy w wesołkowaty sposób przedstawia się nam takiego groźnego i destruktywnego osobnika, za którego koszmarne decyzje w dalszym ciągu płaci cały świat. Miał duży wpływ na zaprzestanie walki z globalnym ociepleniem w USA, wywołał wojnę w Iraku, udzielił pozwolenia na waterboarding i pośrednio doprowadził do powstania Państwa Islamskiego. O śmierci tysięcy cywilów nie wspominając. Seans nie jest niczym przyjemnym. To oskarżenie wystosowane w naszym kierunku - widzów. Bo to od nas zależy, kto rządzi. Gdyby wtedy nie wygrał Bush (wątpliwe zresztą to zwycięstwo), to prawdopodobnie dzisiejszy świat byłby innym, prawie na pewno bezpieczniejszym miejscem. Dlatego nie godzę się, żeby traktować mnie jako widza, jak idiotę, który gdy nie dostanie szybkich obrazków i nie nazwie się tego komedią, to będzie się nudził. Nie wiem po co został nakręcony ten film w takiej formie. Temat zasługuje na zdecydowanie coś bardziej wnikliwego i mądrego.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Agatonik

Ciekawe wnioski z tym bezpieczniejszym światem, rządy Merkel, czy Hollanda pokazały jak bezpieczne stały się ich kraje.

ocenił(a) film na 5
pawlodar_10

Co jest skutkiem właśnie polityki za rządów Busha, czyli McCay'a. Nie byłoby tylu uchodźców chociażby, tyle nienawiści

ocenił(a) film na 9
pawlodar_10

Nie sądzisz chyba, że amerykańskie inwazje na Afganistan i Irak nie mają nic wspólnego z kolejnymi falami uchodźców/imigrantów?

ocenił(a) film na 9
Agatonik

Czy komediowy sposób przedstawienia jakiegoś problemu automatycznie oznacza umniejszenie jego wagi? Nie wydaje mi się... Poza tym komedia komedii nierówna - komedia niekoniecznie oznacza błaznowanie i chęć wywołania salw śmiechu u widza. Na tym konkretnie filmie zaśmiałem się może z pięć razy (reszta widzów mniej więcej tyle samo) i był to, jak by to ująć, smutny śmiech...

ocenił(a) film na 5
Sqrchybyk

Oczywiście masz rację, sama forma filmu absolutnie nie musi umniejszać wagi problemu. Ale ta, w moim odczuciu (kompletnie subiektywnym) właśnie to zrobiła. Dla mnie nic nie było śmiesznego, ewentualnie wywoływało uśmieszek zażenowania, np. postac Ramsfelda - te jego chichoty, powierzchowność postaci. Rozumiem konwencję, ale nie odpowiada mi w obliczu takiego tematu. To, co ewentualnie zagrało w Big Short, tutaj moim zdaniem jest szkodliwe.

ocenił(a) film na 9
Agatonik

OK, ja nie miałem z konwencją problemu, może oprócz tego, że wyszła tu jednak nieco słabiej niż w "Big short", w moim odczuciu.

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Moim zdaniem ta forma była tutaj bardzo potrzeba, żeby widz zorientował się o jak poważnych tematach film mówi. To wszystko świetnie zagrało dzięki montażowi. Mam na myśli momenty, kiedy ukazywał się nam kontrast. Jakiś rzucony przez polityków żart przy okazji podejmowania ważnych decyzji, widz się zaśmieje, a zaraz otrzymuje migawkę z tego, do czego ta dezycja prowadziła (np. tortur). Jest nam nagle głupio, że mogliśmy się przed chwilą zaśmiać. Taka zabawa reżysera z widzem, żeby zmusić go do refleksji, że niewinne słowa wypowiedziane przez zwykłego człowieka mogą mieć tak realne konsekwencje, podkreślenie jaką siłę ma władza.

ocenił(a) film na 5
madness_here

I to by było super, gdyby faktycznie taki mechanizm zadziałał. ale mam nieco wątpliwości, co do większości widzów - raczej na rechocie się kończy.

ocenił(a) film na 7
madness_here

"niewinne słowa wypowiedziane przez zwykłego człowieka"
te słowa nigdy nie były niewinne, bo intencja była zawsze nieczysta, ponadto:
Rumsfeld - prostak i nachał,
Cheney - socjopata.
No i mamy rzeź..

Tu nie o samą siłę władzy chodzi, tylko jak potrafi być groźna w rękach takich maniaków. Zresztą, nic nowego..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones