PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=432908}
7,3 52 467
ocen
7,3 10 1 52467
7,4 19
ocen krytyków
Wątpliwość
powrót do forum filmu Wątpliwość

Jak sie nie myle akcja filmu rozgrywa sie w roku 1964, a przedmiot zarekwirowany przez siostre do walkman, ktory pojawil sie dopiero w roku 1979.

ocenił(a) film na 9
sisija

Wydaje mi się, że było to jakieś przenośne radio. Chociaż sama zwróciłam uwagę, że chyba w tym czasie nie produkowali słuchawek dousznych.

ocenił(a) film na 6
dzikakulka

Po wynalezieniu tranzystora mozna było miniaturyzować urządzenia elektroniczne.
Takim też było to małe radyjko przenośne.
W filmie pada zresztą słowo tranzystor w znaczeniu tego konkretnego z filmu;)

użytkownik usunięty
sisija

Nastepnym razem probujac zablysnac nie rob z siebie idiotki

to jest forum dyskusyjne.tu sie dyskutuje,czy tez obala lub potwierdza rożne tezy na temat filmu.

użytkownik usunięty
bebbe

Ale ta teza nie byla na niczym oparta, przeciez nie raz mowili ze to nie walkman, chociazby gdy Streep sluchala wiadomosci, wiec wlakman nie ma tu nic do rzeczy

ocenił(a) film na 9
sisija

jest też inna drobna nieścisłość - film dzieje się jeszcze przed ustaleniami soboru watykańskiego, a obrządek liturgiczny jest posoborowy.

ocenił(a) film na 7
Platton

Tutaj się nie zgodzę. Przez cały film próbowałem w myślach określić który to może być rok i brakowało mi jakichkolwiek wskazówek. Na znaczku, na kopercie listu, który dostaje młoda zakonnica od swojego brata jest Kennedy, ale nie byłem pewien czy takie znaczki ukazały się dopiero po jego śmierci czy jeszcze za jego życia. A wszystkie sceny przedstawiające msze, to albo kazanie księdza (kiedy stoi on przodem do parafian co miało miejsce jeszcze przed soborem), albo scena Podniesienia, w której klęczy on przodem do ołtarza (aktualnie księża klęczą przodem do wiernych ale odwrotna sytuacja też jest dopuszczalna np. podczas adoracji Najświętszego Sakramentu). Zatem na pewno nie jest to obrządek przedsoborowy. Dlatego zadziwia mnie, że we wszystkich recenzjach czas akcji jest tak precyzyjnie określony na 1964 rok. Czy to wynika bezpośrednio z filmu? Było gdzieś określone, a ja to po prostu przegapiłem? A co do "walkmana" to było to po prostu przenośne radio tranzystorowe i o ile słuchawki stereo w 1964 roku jeszcze nie istniały to mono (czyli pojedyncza słuchawka taka jak na filmie) jak najbardziej tak. Co do kształtu to trzeba by już pytać znawców. Polecam bardzo ciekawostki i błędy z filmu na IMDB jest ich tam całkiem sporo! (także dotyczące np. niewłaściwych pieśni na mszy, wyglądu brewiarza itp.)

ocenił(a) film na 8
martinezowiec

Akcja dzieje się rok po śmierci Kennedy'ego, o czym wspomina ksiądz na początku filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones