PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31451}

Władca Pierścieni: Dwie wieże

The Lord of the Rings: The Two Towers
8,3 508 348
ocen
8,3 10 1 508348
8,1 41
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Dwie wieże
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Dwie wieże

Efekty specjalne, dźwięk, no i cała historia przedstawiona w b. realistyczny sposób.

ocenił(a) film na 10
Euforia_N

Zgadzam się !!!
że wszystkie trzy części do dzisiaj biją na kolana nawet współczesne produkcje !!

Euforia_N

W sumie to od tamtej pory nie powstał żaden film z tego gatunku który mógłby się równaż z Władcą pierścieni, a szkoda, ciekawych książek na podstawie których można by zrobić niezłe widowiskowe filmy jest wiele.

ocenił(a) film na 10
MateuszS2010

Ciekawych książek jest wiele, ale Władca Pierścieni tylko jeden. I nie podzieli się władzą :)
Klasyka, której jak podjrzewam nic, przynajmniej w najbliższym czasie, nie dorówna. Ktoś musiałby najpierw stworzyć świat na miarę Śródziemia.

ocenił(a) film na 10
Pani_Zima_1989

Światów na miarę Śródziemia też już jest wiele. Tu chodzi o coś innego. Tolkien był pierwszy!
Każdy student fizyki ma wiedzę większą niż Archimedes czy Newton, każdy uczestnik Konkursu Szopenowskiego gra lepiej niż Chopin, już nie mówiąc o sportowcach, gdzie byle kadrowiec osiąga lepsze wyniki niż legendarni mistrzowie sprzed lat - można to dokładnie sprawdzić.

Książki Tolkiena, filmy Jacksona mogę czytać i oglądać na okrągło, mam też kilka planszówek na bazie Trylogii w które namiętnie grywam. To jest Magia! Ta sama, która występuje w Świecie Tolkiena, tam przecież istnieją przedmioty i czyny, których dokonano, stworzono, tylko raz. Chociażby sam Pierścień. Wykuty przecież przez Saurona. Dlaczego Sauron nie wykuł sobie drugiego? No, bo się nie da. Ten był JEDYNY. I nie powstanie drugi, nawet gdy Jedyny zostanie fizycznie zniszczony.

ocenił(a) film na 10
Leszy2

I o tę magię mi chodzi.
Miałam na myśli troche inną miarę, niż np. bogactwo i złożoność świata. Wiem, że takie są, chociażby Malazan Eriksona, który wręcz uwielbiam i jest dla mnie w czołówce fantasy.
Myślę, że na razie przynajmniej nie będzie takiego fenomenu jak WP, bo dla mnie to jest zjawisko fenomenalne. Masz rację, głównie dlatego, że był pierwszy, ale w dziełach Tolkiena jest coś więcej, jakaś niewytłumaczalna magia, coś szczególnego, co sprawia, ze od tylu lat ludzie je uwielbiają. Ja np. nie potrafię się powstrzymać, by co kilka miesięcy nie obejrzeć filmu i nie zajrzeć do książki, a po skończeniu znów mnie cdo nich ciągnie.To się nazywa uzależnienie.

ocenił(a) film na 10
Pani_Zima_1989

Haha, to samo co ja z tym uzależnieniem :) I zgadzam się po trochu ze wszystkim: genialny pomysł Tolkiena, sposób opisania, a potem przedstawienia w filmie, wkład pracy i nienadużywanie efektów komputerowych - drugiego takiego filmu nie ma i pewnie przez jakiś czas nie będzie. Nie jest w 100% idealny, ale idealnego filmu po prostu nie ma.

eagee

Lubie to! Zgadzam sie calkowicie z Twoim postem :)

ocenił(a) film na 10
Pani_Zima_1989

Eragon miał wielki potencjał by dorównać WP, ale to, co zrobiono z tym filmem to woła o wielką, wielką pomstę do nieba.

Trylogia CZarnego Maga oraz saga Zwiadowcy ma duży potencjał na sukkces filmowy

ocenił(a) film na 10
Ryloth

Trylogia Czarnego Maga pewnie ma potencjał na sukces filmowy, książka też jest przyzwoita, swego czasu pochłonęłam ją w bardzo krótkim czasie, ale to chyba nie ten poziom co WP. To raczej nie jest powieść po którą sięga się wielokrotnie, by wciąż odkrywać coś nowego i za każdym razem się zachwycać.

ocenił(a) film na 10
Pani_Zima_1989

Nie no, wiadomo, Trylogia CZarnego Maga to nie jest powieść na taką skalę jak WP, ale jest to powieść bardzo dobra i ciekawa:) Trudno porównywać ją do WP, bo to zupełnie inne klimaty. Zwiadowcy są już bardziej podobni do WP, ale również nie te klimaty, tam wiele zerżnięto z naszego realnego świata:)

ocenił(a) film na 10
Pani_Zima_1989

Hah, moim zdaniem 'Gra o Tron' za niedługo spróbuje odebrać 'Władcy' tytuł ;) Może i jest serialem, może nie ma tam tyle niezapomnianych bitew, ale świat jest rozbudowany na poziomie trylogii, a postacie moim zdaniem nawet lepiej :) Nie jasnego podziału na 'złych' i 'dobrych' i to jest w tym najlepsze. W tej chwili mówię o serialu, który został z wielu wątków okrojony. Książka [muszę się w końcu za nią zabrać -_-] podobno jest jeszcze lepsza. Czas pokaże, prawda? :)

ocenił(a) film na 7
n00bers

W mojej opinii już odebrała, świat przedstawiony w "Grze o Tron" bardziej do mnie trafia.

ocenił(a) film na 10
Arczi93

Do mnie też, ale jak widać, WP wciąż ma wiele fanów ;)

ocenił(a) film na 10
Euforia_N

You take the point.
Tak jeeeest!!!!!!!!!!!!!!!
Dobrze gada!
(OKLASKI)
Lepiej się tego nie da ująć.

Euforia_N

Też tak uważam. LOTR jest nie do pokonania! Według mnie nie ma lepszych filmów od trylogii Władcy Pierścieni... sprzed 10 lat :)

ocenił(a) film na 10
Euforia_N

Święta racja .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones