PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=396363}

Władcy wojny

Tau Ming Chong
7,0 6 227
ocen
7,0 10 1 6227
Władcy wojny
powrót do forum filmu Władcy wojny

czegoś brakuje ???

ocenił(a) film na 4

Wiele brakuje, wciąż po filmie HERO chińczycy nie moga sie pozbierać i zrobić drugiego równie dobrego. Od połowy to się raczej robi filmowa dyskusja zatrwożonej miny Jeta Li. Wydali na aktora 17mln dolarów i na resztę nie starczyło, gdyby zainwestowali w efekty i film a wzięli kogoś mniej znanego byłoby o wiele lepiej. Nie jest to jakaś kicha, ale... ale..

ocenił(a) film na 8
MIRILAN

Akurat Jeta to bym pozostawił, gdyż bądź co bądź grać, to akurat w tego typu filmach gra dobrze i tak jest tym razem (chociaż jego role w Hero i Fearless były lepsze.)
Zgadzam się, z faktem, że od połowy coś nie tak robi się z tym filmem. Gdzieś w momencie, po zabójstwie gwałcicieli coś się w filmie straciło, lecz kilka dobrych scen jak ta rzeź, czy końcowe zabójstwa, było naprawdę ciekawych. Niestety, najbardziej mi serce urosło, podczas pierwszej bitwy, gdy armia trzech braci została otoczona i mieli zginąć razem. Później w filmie nie było już tak przemawiającego i poruszającego momentu. Wątek romantyczny znów też lekko na siłę dany.

I niestety do świetnego Hero brakuje trochę temu dziełu. Choć z drugiej strony to mimo wszystko całkiem różne filmy. Tu realizm przede wszystkim, a w Bohaterze liczyła się poetyka. . .

MIRILAN

Niczego tu nie brakuje! Tau Ming Chong to zupełny inny gatunek filmu niz Hero. O ile Hero to film typu "baśniowego", o tyle TMC to już typu "Trzech Królestw". Znający się na literaturach chinskich wiedzą dobrze, co to znaczy słowo "Chinska Baśń" (takie filmy jak Hero, Obietnice, Przyczajony Tygrys i Ukryty Smok, Dom Latających Sztyletów, itd.). "Trzy Królestwa" zaś to wielka epopeja, większa od tej "Illiady" Homera. Opowiadała ona o trzech władcach walczących między sobą o Zjednoczenie Chin, więc o miłości i zdradach, przyjaźni i intrygach, tchórzach i dowódcach-strategach wojennych, itd.itd. Niegdyś wszyscy absolwenci Wojskowej Akademii Sun Shu musieli znać tę wielotomową epopeję na pamięć. Przykłady tego typu filmu to ostatnio widziany "Bitwa Umysłów" z Andy Lau, no i teraz "TMC".
Gwoli ciekawości, pod koniec tego roku wyjdzie film z jednym z epizodów Epopei "Trzech Królestw". Myślę, że po tym filmie poznacie (kinomani) lepiej "Ducha" przeciętnego Chynczyka. To tak jak by obcokrajowiec, gdzieś w Azji, po obejrzeniu "Trilogii" Sienkiewicza będzie wiedział, kto to taki "Polak Mały".

ocenił(a) film na 9
MIRILAN

Ta do polowy byl znakomity potem juz za duzo dramatow bylo i sie zrobil taki sredniawy . Jednak nie zgadzam sie co do aktora bowiem gdyby nie jet li to pewnie by kiszka byla =)

andrzej99jg

nie myślę ,że była by tragedia bez niego. ale wątpie ,że inny aktor pasował by tak do tej roli równie dobrze jak on .. Jak dla mnie to świetna historia .. JAk dla mnie 9/10 . Miło znaleść taki film od czasu do czasu który daje odpocząć od amerykańskich taśmowych produkcji ..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones