PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1231}

W imię ojca

In the Name of the Father
8,0 51 965
ocen
8,0 10 1 51965
7,9 21
ocen krytyków
W imię ojca
powrót do forum filmu W imię ojca

zna ktoś moze jakieś filmy podobne do tego??

ocenił(a) film na 10
Bartpitt

Zycie za zycie jest podobne, zastanawiam sie, ktory film jest lepszy, chyba W imie ojca jednak :)

ocenił(a) film na 10
Bartpitt

o bardzo podobnej tematyce jest również "Bokser" (jeżeli chodzi o Belfast, Irlandię i te sprawy) tego samego reżysera, również z pierwszoplanową rolą Daniela Day-Lewisa .

pozdrawiam ; )

ocenił(a) film na 10
Bartpitt

Mnie kojarzą się z tym filmem: "Dead Man Walking - Przed egzekucją" i "Ziemia niczyja" - każdy z nich genialny.


ocenił(a) film na 8
snoopy

Ja bym dorzucił jeszcze do tej listy świetny film "Veronica Guerin", też oparty na faktach, też klimaty brytyjskie, z genialną rolą C.Blanchet....

ocenił(a) film na 10
Bartpitt

Spirala przemocy - Opowieść oparta na prawdziwych faktach o rozpoczętym w 1981 roku tzw "brudnym proteście" i strajkach głodowych w brytyjskich więzieniach przeprowadzanych przez odsiadujących wyroki członków IRA, chodziło Im o statusu więżniów politycznych.Film skupia uwagę na matkach dwóch spośród głodujących i ich wysiłkach ku ocaleniu swych synów. Polecam.

użytkownik usunięty
Bartpitt

A ja bym dodał "Mignight Express" Parkera - podobna tematyka, klimat i wymowa; aktorstwo słabsze, choć Hurt wielki. Pozdr.!

ocenił(a) film na 10
Bartpitt

"Michael Collins" Film jest biografią irlandzkiego polityka i rewolucjonisty - twórcy IRA
Mi sie podobał jeszcze w tle ta muzyka

ocenił(a) film na 9
ajra

jeśli chodzi o kwestie niesłusznego osadzenia w więzieniu i walkę o ułaskawienie, to polecam "Huragan" z Denzelem Washingtonem...
historia również oparta na faktach
http://www.filmweb.pl/Huragan+1999+o+filmie,Film,id=869

Captain_America

Widzę po Waszych wpisach, polecanych filmach, że mam wiele do nadrobienia. Więc bardzo skromnie ośmielam się dorzucić film "Skazani na Shawshank", "Lot nad kukułczym gniazdem" lub "Oldboy".

komentarz

P.s: A może ktoś chciałby o mnie film nakręcić? Tymczasem pozdrawiam ze swego więzienia domowego, będąc skazany na totalne wyobcowanie społeczne i zabijającą samotność oraz zewnętrzne zastraszenia i gnębiące prześladowania - uzasadnienie: to chyba kara poprostu za to, że żyję, za to że oddycham :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones