film

W obecności klowna

Larmar och gör sig till
1997
1h 59m
6,7 169
ocen
6,7 10 1 169
6,0 4
oceny krytyków
Carl Akerblom (Börje Ahlstedt) to wynalazca, a także wielbiciel Franza Schuberta (austriacki kompozytor, prekursor romantyzmu w muzyce). Pauline Thibault (Marie... Zobacz pełny opis

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
W obecności klowna zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Carl Akerblom (Börje Ahlstedt) to wynalazca, a także wielbiciel Franza Schuberta (austriacki kompozytor, prekursor romantyzmu w muzyce). Pauline Thibault (Marie Richardson) to jego znacznie młodsza narzeczona, którą próbował zabić; dlatego trafił na oddział psychiatryczny Szpitala Akademickiego w Uppsali. Tam Carl poznał profesora OsvaldaCarl Akerblom (Börje Ahlstedt) to wynalazca, a także wielbiciel Franza Schuberta (austriacki kompozytor, prekursor romantyzmu w muzyce). Pauline Thibault (Marie Richardson) to jego znacznie młodsza narzeczona, którą próbował zabić; dlatego trafił na oddział psychiatryczny Szpitala Akademickiego w Uppsali. Tam Carl poznał profesora Osvalda Voglera (Erland Josephson). Obaj pacjenci postanawiają zrealizować film dźwiękowy o ostatnich chwilach kompozytora. Wkrótce w obecności tytułowej kobiety - klowna o imieniu Rigmor, czyli śmierci (Agneta Ekmanner) wyruszają w trasę ze swoim dziełem.

studio
Danmarks Radio (DR) / Nordisk Film- & TV-Fond / Nordiska TV-Samarbetsfonden / więcej
tytuł oryg.
Larmar och gör sig till
inne tytuły
In the Presence of a Clown Międzynarodowy
In the Presence of a Clown Wielka Brytania
więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Znakomity!

ocenił(a) film na 8

Jak większość Bergmana, ale ten jest szczególny, bo znakomicie oddaje klimat umierania geniusza . A jeśli ktoś kocha muzę Schuberta, to uczta jest podwójna :)

Z tego, co wiem, to tytuł powinien brzmieć: "Puszy się i miota"

Całkiem inny Bergman. Bardzo lekki i przyjemny. Swoisty hołd złożony teatrowi i postaci Franza Schuberta. Film pełen wielu przezabawnych dialogów i sytuacji (dramat?! Toż to komedia!). Bergman i tutaj zahacza o charakterystyczne dla jego twórczości kwestie tj. istnienie Boga, życie po życiu, śmierć. Polecam.

jak wiele innych dziel Bergmana i nie tylko, zapraszam

ale jak go zdobyć? Ma ktoś może jakieś linki z których można ściągnąć, może ma ktoś go w swojej kolekcji i chciałby się podzielić =)
Byłabym bardzo wdzieczna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones