Wallace & Gromit: Wściekłe gacie

The Wrong Trousers

1993 30 min.
7,4 10 079
ocen
7,4 10 10079
2 025
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":2}
{"type":"film","id":31345,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Wrong+Trousers-1993-31345/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Wallace & Gromit: Wściekłe gacie
  • użytkownik usunięty

Z wallacem i gromitem jest trochę jak z tarantino- bez znajomości różnych filmów połowa zabawy Ci ucieka. Jakie fajne nawiązania znaleźliście we wściekłych gatkach? Mnie najbardziej podobało się zbliżenie na oczy pingwina, gdy Gromit go śledził - takie typowe, z filmów noir, i nagle dwa czarne guziki :)

• użytkownik usunięty

aha, przypomniało mi się jeszcze jedno, co prawda nie filmowe, ale jednak: książka, którą Gromit czyta przy śniadaniu to "Republika" autorstwa PLUTO, zamiast PLATO (czyli Platon). Błahahaha :)))

• Rlyeh ocenił(a) ten film na: 9

W Close Shave czyta ksiazke Zbrodnia i Kara Do(g)stojewskiego

• Ja pierwszy raz miałem okazję obejrzeć Wściekłe Gacie w Niemczech, ponad
    dekadę temu. Oczywiście było po niemiecku, ale to mnie wciągnęło w
    cholerę:) Jak ujrzałem oczy tego pingwina, to się nieźle wystraszyłem,
    takie hipnotyzujące i straszne;) Potem zaś po polsku na Wizja TV w 2000
    roku, teraz naturalnie kupiłem sobie na DVD!
    A najlepszy jest tan Brytyjski klimat, uwielbiam go!

• Kniaz4815 ocenił(a) ten film na: 8

Mnie rozbiło jak Gromit śledził pingwina i miał charakterystycznie oświetloną twarz a dokładniej oczy.

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 8

Kniaz4815 Mnie też pingwin przeraził. Jak pojawił się po raz pierwszy, to najbardziej przykuły uwagę jego czarne oczy.

• Spirralka ocenił(a) ten film na: 7

Przez tego pingwina dziś w nocy chyba nie zasnę. Brrr!

A co do nawiązań - scena na dachu pociągu, popularny motyw. Z tym, że zwykle pociągi są większe od pasażerów, a nie odwrotnie ;)

• kateena ocenił(a) ten film na: 10

Spirralka Pinwin też ma imię! A brzmi ono : Feathers McGraw! <rozbrzmiewa się grzmot>

• anna_mm ocenił(a) ten film na: 7

kateena Raczej: <rozbrzmiewa grzmot>. Czasownik zwrotny jest zbędny.

• Nawiązania do Frankensteina, tan żółty kombinezon przeciwdeszczowy mi się kojarzy z Koszmarem minionego lata. I wogóle nawiąznia do scen z filmów sensacyjnych i kryminalnych.

• tekileczka Mi, ten kombinezon się skojarzył raczej z misiem Paddingtonem :)