PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=317089}
7,2 103 563
oceny
7,2 10 1 103563
6,7 27
ocen krytyków
Watchmen. Strażnicy
powrót do forum filmu Watchmen. Strażnicy

Mieszane odczucia.

ocenił(a) film na 6

Zdecydowanie film wyróżniający się spośród ekranizacji komiksów, ale kilka spraw mi się nie podobało.

1. Film jest długi, 2:42 na taką produkcję to po prostu za dużo. Momentami się ciągnie, a gdyby się zastanowić ile się wydarzyło w filmie, to można dojść do wniosku, że dało się zrealizować to samo w 2 godziny.
2. Nie rozumiem skąd to zjawisko u tego reżysera, bo przy 300tu było idealnie. Mianowicie dostrzegam pewien problem z kiepskim utrzymaniem tempa sceny. Bardzo rzadko manipuluje prędkością pozostawiając film przez 90% na bardzo wolnych obrotach 3 razy oferując nam szybszą akcję. Film się trochę mieli przez to.
3. Kilka scen zupełnie niepotrzebnych i nic nie wnoszących, a później dziwić się, że taki długi produkt.
3. Efekty dość kiepskie jak na ten rocznik. Najbardziej bolał mnie Dr. Manhattan, który momentami wyglądał karygodnie, na Marsie podobnie.
4. Sztuczność dialogów. Nie chodzi tu o grę aktorską tylko sam pomysł przeprowadzenia go. Momentami miałem wrażenie, że oglądam filmy w przerwach pomiędzy chapterami w jakiejś grze komputerowej. Mianowicie urządzają sobie filozoficzną pogawędkę przed walką gdy trzeba ratować świat, albo coś uzyskać. Wydaje mi się, że superbohater nie wchodzi w polemikę w obliczu zagrożenia milionów ludzi. Wali w ryj, a później może porozmawiamy..
5. Pewne niejasności wynikające z dość małego napoczęcia tematu i zbyt małej ilości wskazówek. Mianowicie
Pytanie: czy Walter Kovacs / Rorschach i Laurie Jupiter / Jedwabna Zjawa II są rodzeństwem? Wynika to z retrospekcji, a wobec siebie się tak nie zachowują i nic na to nie wskazuje. Czemu?
6. Dr Manhattan w swojej mądrości i zaje.bistości wypadł dość naiwnie i niekonsekwentnie. Wydaje się, że zgłębił mistyczną wiedzę o życiu i wszechświecie, spacerował po powierzchni słońca i inny tanie podrywy, a tak łatwo nim manipulować i wpływać na jego ocenę sytuacji...

Film ma momenty, świetną muzykę (Bob Dylan, Hendrix, Janis Joplin, Leonard Cohen, Simon & Garfunkel czy legendarne Unforgettable) oddającą klimat tamtych lat, bardzo dobre kostiumy, idealne odwzorowanie i imitację szczególnych momentów historii i kultury w genialnym początku: zamach na Kennedy'ego, Andy Warhol, rewolucja seksualna, zdobycie księżyca, płonący mnisi wietnamscy, Fidel w Moskwie, dzieci kwiatów. ciekawa konwencja w klimacie noir, interesująca narracja, mocne teksty, odważne sceny, złamany schemat lekkiego filmu na podstawie komiksu... Ale gryzie mi się forma przekazania tego. Zbyt mozolnie, zbyt długo, z niepotrzebnymi na siłę wepchniętymi scenami...

ocenił(a) film na 9
Uziel

Spróbuj może zapoznać się z komiksem. Jest naprawdę nietuzinkowy. Reżyser dość wiernie się na nim oparł, stąd zapewne nietypowość tego filmu. Jak dla mnie, wciąż najlepsza ekranizacja komiksu, jaka miałem przyjemność oglądać (i nie tylko).

ocenił(a) film na 6
sab1970

Ludzie wciąż zapominają, że kino, komiks czy literatura tradycyjna, to wszystko inne medium. Wierna ekranizacja - owszem, może i bardzo dobra (tak czytałem). Rezultat w postaci filmu - z niedociągnięciami, niesatysfakcjonujący, z niesmakiem. Kino i komiks rządzą się innymi prawami, trzeba czasami czegoś się pozbyć by nadrobić czymś innym.

ocenił(a) film na 10
Uziel

1. Nie zgodzę się z Tobą, 'przeciąganie' pewnych scen jest zabiegiem celowym i wydaje mi sie, ze calkowicie udanym :)
2. Tutaj się z Tobą zgodzę, momentami są to nawet skrajności. Jedna scena jest niesamowicie dynamiczna, druga sentymentalna, wydłużona.. Ale mimo to film jest równy
3. które sceny są wg Ciebie niepotrzebne?
4. Zakładam, że chodzi Ci przede wszystkim o końcówkę filmu w której Ozymadiasz wdaje się w polemikę z pozostałymi strażnikami? Zdecydowanie uważam, że film nie traci, a wręcz przeciwnie na tym, że nie leją się ciągle po mordach.
5.Z retrospekcji?! Może jestem mało spostrzegawcza, ale nie widziałam NIC co by wskazywało, na pokrewieństwo między rorschaciem, a silk spactre II.
6. Manhattan właściwie to miał "wyje***e" na ludzi ;)

Uziel czekam na to, żebyś mi powiedział które sceny wedlug Ciebie sa niepotrzebne w filmie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones