PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=317089}
7,2 103 562
oceny
7,2 10 1 103562
6,8 26
ocen krytyków
Watchmen. Strażnicy
powrót do forum filmu Watchmen. Strażnicy

Najprawdziwszy

ocenił(a) film na 7

Najprawdziwszy film o superbohaterach, ale tym którzy nie czytali komiksu się nie spodoba.
Genialny, potrzebny i daje do myślenia.
Ląduje u mnie na 2 miejscu w liście najlepszych filmów o superbohaterach, zaraz za Mrocznym Rycerzem :)

DrAkE_fw

Według mnie, nie czytałem komiksu, Watchmen zjada Batka na śniadanie, świetny film. Podoba mi się 300, Watchmen, dlaczego Man of Steel jest dla mnie zły?

ocenił(a) film na 7
DeanThomas

Man of Steel to zły film ;D

DrAkE_fw

Aha :) Zauważyłem, że w obsadzie na początku filmu(przynajmniej w wersji reżyserskiej) wymieniony jest Gerard Butler(pomiędzy Malin Akerman a Billym Crudupem), ale ani widu ani słychu go w filmie. Easter egg z 300?

DeanThomas

Wymieniony jest jedynie w wersji Ultimate Cut, która zawiera poniższy film
http://www.filmweb.pl/film/Tales+of+the+Black+Freighter-2009-495319

hr_dooku

A czyli jednak go słychu. Jakoś z głosu go nie kojarzę, to i nie poznałem. Kurczę, trochę dziwi mnie, że taki świetny komiks jest tylko w ultimate(z tego co widzę, były 3 wersje, kinowa, reżyserska i ultimate?).

ocenił(a) film na 7
DrAkE_fw

"ale tym którzy nie czytali komiksu się nie spodoba."

Bzura! Kompletnie nie znając komiksu, dzisiaj z dziewczyną obejrzeliśmy strażników i się nam spodobali.

ocenił(a) film na 7
Witek_13

Każdy ma inne zdanie, np. moi znajomi którzy nie czytali komiksu twierdzą, że ten film to gniot ;)

ocenił(a) film na 7
DrAkE_fw

Pewnie dlatego, że jako jeden z nielicznych (jedyny?) film na bazie komiksów wymaga myślenia podczas seansu i mocno słania do refleksji tuż po jego zakończeniu. Niektórzy jak się nastawią na lekki film, to gdy obraz okaże się trochę trudniejszy mają olbrzymie problemy z przestawieniem się.

ocenił(a) film na 7
Witek_13

Zgadzam się z tym :)

użytkownik usunięty
Witek_13

Powiedziałbym, że to jeden z nielicznych filmów opartych na komiksowym nurcie super-hero, przy którym trzeba myśleć, ale nie jeden,a co dopiero jedyny ambitny film komiksowy w ogóle.

From hell, Road to Perditon, A history of violence, Ghost World- to też filmy komiksowe, a też wcale nie głupie i nawet nie opowiadają o kolejnym uber człowieku ratującym ludzkość, zwanym super- bohaterem. Ogólnie ciekawych filmów komiksowych jest sporo, bo te to nie tylko goście w trykocie ratujący świat. Na całe szczęście.

użytkownik usunięty
DrAkE_fw

Przed obejrzeniem filmu, nie czytałem komiksu na którym jest oparty , ale film bardzo mi się spodobał. Jednak z komiksami pogodziłem się parę lat temu i czytam ich nie mniej niż książek, więc może ogólnie też inaczej odbieram filmy komiksowe.

ocenił(a) film na 7
DrAkE_fw

Czytam te wszystkie wypowiedzi i dochodzę do wniosku, że chyba zawyżyłem ocenę tego filmu.

ocenił(a) film na 10
DrAkE_fw

Z komiksów to kiedyś kupowałem kaczora Donalda:-) , film jest świetny, postaci z wielowymiarowymi osobowościami, świetny scenariusz i fabuła. Ludziom ten film może się nie podobać, abstrahując czy lubią takie klimaty, trudność w odbiorze, ale też fabuła, która nie jest przesączona wybuchami, powoli się rozkręca budując napięcie. Do tego film jest bardzo długi. Ode mnie tylko 9, bo jakoś irytuje mnie postać sowy i jego pojazd też jest nieco zabawny. Niektóre stroje też przerysowane, a peleryny totalnie zbędne...

użytkownik usunięty
DrAkE_fw

Ja nie czytałam, a jak najbardziej mi się podobał. :)

ocenił(a) film na 7
DrAkE_fw

Bujaj się:P Film zajął mi 3 wieczory - director's cut - i jak najbardziej się podobał w każdym aspekcie. Nie wiem jak się sprawuje jako ekranizacja komiksu, bo tegoż nie czytałem, ale to jeden z najlepszych filmów bazujących na komiksach jakie widziałem. Zaraz obok nomen omen Sin City i serii o X-Menach, mimo spadku formy w ostatnich filmach.

ocenił(a) film na 10
DrAkE_fw

Najbardziej realnymi filmami o superbohaterach są "Defendor" i "Super". Pokazują one co by się stało gdyby ktoś naśladował komiksowych bohaterów. Ale ten film jest lepszy od tamtych.

ocenił(a) film na 7
DonDominik

Chodziło mi tu bardziej o filmy pokroju Batmana i Spidermana, bo logiczne jest to, że np. taki ''Kick Ass'' jest realniejszy od Strażników, ale masz rację.

ocenił(a) film na 10
DrAkE_fw

Jeżeli pominąć filmy demitologizujące superbohaterów, to masz rację. "Watchmen jest chyba najbardziej realny. Choć postać Ozymandiasza, Dr Manhattan i w ogóle pomysł, że przebierańcy latają bezkarnie wieokim samolotem po mieście bardzo odchodzą od realistycznej konwencji. Jednak patrząc na psychologię postaci ten film jest najbardziej realny ze wszystkich filmów o superherosach.

ocenił(a) film na 9
DrAkE_fw

Gówno prawda, nie czytałem komiksu, a film mnie oczarował. Kompletna odskocznia od plastikowego pustego badziewia jakimi jest większość blockbusterów o superbohaterach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones