PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=317089}
7,2 103 562
oceny
7,2 10 1 103562
6,8 26
ocen krytyków
Watchmen. Strażnicy
powrót do forum filmu Watchmen. Strażnicy

Rorschach

ocenił(a) film na 10

Najbardziej zaimponowal mi wlasnie ten bohater
Żyl w ukrytej tozsamosci ja tez nie lubie sie ujawniac!
Tylko jedno mnie w nim interesuje...Czy ksztalty na jego masce zmienialy sie do wypowiadanych slow? czy to tez bylo odwzorowanie jego uczuc ?

ocenił(a) film na 1
Nietoperz_3

Faktycznie, świetne spostrzeżenie, z którym w pełni się zgadzam. Jeżeli chodzi o kształty na masce to było to zrobione komputerowo.

ocenił(a) film na 10
bloody8

Ale co przedstawialy te ksztalty ?
W scenie jak go aresztowali i ten policjant pokazywal mu plytki z tymi obrazkami to nagle przed oczami widzial przeszlosc...

ocenił(a) film na 10
Nietoperz_3

Pseudonim mojego ukochanego bohatera wziął się od szwajcarskiego lekarza Hermanna Rorschacha i stworzonego przez niego testu tzw: test Rorschacha. Na podstawie testu wnioskuje się o nieświadomych treściach psychicznych, cechach osobowości i zaburzeniach psychicznych (jest on używany w diagnozie klinicznej).

Test składa się z 10 tablic z plamami atramentowymi (5 szaroczarnych, 2 szaroczerwone i 3 kolorowe). Tablice prezentuje się osobie badanej, która opowiada, co na nich widzi. W odpowiedziach bierze się pod uwagę:

interpretowany obszar (całość, części);
determinantę odpowiedzi (kształt, barwa, pozorny ruch);
poziom formy (zgodność obrazu z bodźcem);
treść (ludzie, zwierzęta etc.).
Mierzony jest także czas reakcji na poszczególne tablice. Wypowiedzi są klasyfikowane według klucza, na podstawie którego tworzony jest tzw. psychogram.

Sama maska składała się z lepkiej cieczy między dwiema warstwami lateksu, reagujące na ciepło i naciski.

ocenił(a) film na 10
Skandal

A mozna gdzies znalezc te tabliczki ?
Lub maske czy to tylko bylo stworzone do filmu?

ocenił(a) film na 10
Nietoperz_3

Maska została stworzona na potrzeby zarówno komiksu jak i ekranizacji, ale nie mam pojęcia w jaki sposób normalny człowiek byłby w stanie cokolwiek przez nią zobaczyć. Więcej informacji oraz widok tabliczek z testu znajdziesz tutaj, miłej zabawy:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Test_Rorschacha

ocenił(a) film na 10
Skandal

Dzieki za pomoc

ocenił(a) film na 8
Skandal

Dzięki za tego posta - bardzo bogaty w informacje - poza tym że ułatwia zrozumienie tej postaci, poszerza też horyzonty. : )

ocenił(a) film na 10
Nietoperz_3

w komiksie jest wyjaśnione, że materiał wykorzystany w masce zaprojektował dr Manhattan, więc jest to jak najbardziej fikcyjny wynalazek :) A co do tego, w jaki sposób zmieniają się plamy na masce, raczej bym powiedział, że nie ma tu żadnej zależności, chociaż rzeczywiście w filmie zrobili to tak, jakby szybciej poruszały się kiedy Rorschach był wkurzony

ocenił(a) film na 8
FakeRabbit

Sprawdź dwa posty wyżej. Fajnym nawykiem jest przejrzenie dyskusji zanim weźmie się w niej udział :)

ocenił(a) film na 10
Eddy

Sprawdziłem i nie widzę w czym jest problem. Dopisałem to, o czym nie było wspomniane i jak najbardziej na temat.

ocenił(a) film na 8
FakeRabbit

"A co do tego, w jaki sposób zmieniają się plamy na masce, raczej bym powiedział, że nie ma tu żadnej zależności" - no jednak jest i jest opisana powyżej przez Skandala. Ale dzięki za info o tym że zaprojektował ją dr Manhattan.

Eddy

O ile ja dobrze pamiętam, to w komiksie Rorschach wspominał, że materiał z którego była wykonana jego maska, pochodził z jakiejś eksperymentalnej sukienki, którą znalazł pracując jako magazynier w jakiejś firmie odzieżowej lub czymś podobnym. Widok plam czerni i bieli, przelewających się ciągle, zmieniających kształt, ale pozostających oddzielnie, skojarzył mu się z walką dobra ze złem,więc uznał że to dobry pomysł na maskę.

ocenił(a) film na 8
lslusa

o, dzięki za informację!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Nietoperz_3

Dokładnie! Mi też właśnie ten bohater niesamowicie zaimponował. Jego brutalność, dążenie do sprawiedliwość, tajemniczość... Postać Komedianta(Błazna) też niesamowicie ciekawa, tyle że ten drugi to socjopata.

ocenił(a) film na 8
doliwaq

Wszyscy byli trochę socjopatami ale komediant pierwszy to zauważył dlatego zaczęły go gryść wyrzuty sumienia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones