PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=317089}
7,2 103 563
oceny
7,2 10 1 103563
6,7 27
ocen krytyków
Watchmen. Strażnicy
powrót do forum filmu Watchmen. Strażnicy

Dzisiaj obejrzałem wersję reżyserską tego filmu i jestem bardzo zadowolony , dodatkowe sceny nadają filmowi jeszcze większy sens , można nawet powiedzieć że wersja kinowa jest z tych scen obdarta i film dużo traci na fabule. Ten film to arcydzieło ale należy podchodzić do niego z dystansem poza tym jest on dedykowany dla osób dorosłych i fizycznie i psychicznie , dojrzałych emocjonalnie bo tylko tacy zrozumieją pełen przekaz. Komiksu nie czytałem ale przeczytam parę tomów by poznać świat Strażników.

PS osoby z wypowiedziami w stylu: nudny, bez wyrazu, mało akcji niech oglądają dalej bajeczki w stylu bezkrwawego "Superman Powrót" oraz "X-Man"

ocenił(a) film na 9
TheViperVip

polecam Ci komiks, najlepiej w wersji oryginalnej bo polskie tłumaczenie lubi zawodzić :) Co do opinii to zgadzam się - film jest wielopoziomowym arcydziełem a przytoczone opinie pokazują kto się do oglądania takich filmów nadaje a kto nie, pozdrowienia

ocenił(a) film na 10
TheGreaterGood

Czytanie komiksu po uprzednim kilkakrotnym obejrzeniu filmu w wersji bez lektora sprawia, ze czytane przez nas kwestie w glowie rozbrzmiewaja glosami aktorow <3 ! / Genialny komiks - > Genialny film - > Genialnie ;]
Zazdroszczę tym którzy już mieli okazję UC zobaczyć i mam nadzieję, że wkońcu dołączę do tych szczęśliwców.

ocenił(a) film na 9
aPosing

ja przeczytałem przed oglądnięciem i miałem wielką satysfakcję słuchając głosów postaci, a szczególnie Rorschacha, które brzmiały dokładnie tak jak sobie wyobrażałem, świetny film:)

ocenił(a) film na 5
TheGreaterGood

Ja tam nic nie czytałem, a film włączyłem kiedy kolega powiedział że są jacyś nowi superbochaterowie, inni niż supermaniek i ekipa. Spodziewalem sie jatki w takim super stylu..a dostałem po części kryminalny film z emerytowanymi bochaterami w roli głównej. Film całkiem niezly, ma sporo przekazu, jednak jak dla mnie niektóre żeczy mogli by lepiej zrobic, jak np.
samolocik Nigt Owla, ktory wygladal jak dziecieca plastikowa lornetka z toy story;/, ten kotek ktory pod koniec pojawil sie kolo tego najmądrzejszego moglby dla mnie w ogole nie istniec, niewiem co rezyser chcial tym osiagnac, hołd dla He Mana? w jednym ujeciu tak to wygladalo. Jak dla mnie za malo bylo Jefrey Dean Morgana :( dobry mocno oryginalny charakter ;) a ten smerf z pindolem na wierzchu wk**iał mnie niesamowicie. Gadał takie pierdoły, nic nie wyjaśnial, tylko grzebał w jakimś złomie i sie świecił;/ no i rozpukną Rorschacha ;/
Ogolnie filmowi wstawilem 7 ale mowie, jesli bedzie sequel to dostaje z góry 1, za brak Rorschacha.. niby pierwszy raz go widzialem w filmie, a odrazu polubilem ;)

ocenił(a) film na 10
Don_Jaras

Właściwie twój komentarz mówi wszystko. Kolejny ignorant, który łyka kolejne sceny drapiąc się po odbycie nie mając czasu na refleksję. Więcej błędów ortograficznych i głupot w jednym poście dawno nie widziałem. Idź pooglądać "nieświecące" smerfy.

ocenił(a) film na 10
smithi09

Cóż, jakby nie patrzeć to uwaga odnośnie Bubastisa była trafna, podczas gdy w komiksie jego obecność była sensownie wytłumaczona...w filmie troszkę pojawił się jak z dupy. I nie można mieć ludziom za złe tego że nie znając komiksu mają filmowi za złe jeżeli czegoś nie tłumaczy.

ocenił(a) film na 9
Don_Jaras

Do szkoły uczyć się ortografii i podstaw klecenia prostych zdań.

ocenił(a) film na 8
TheViperVip

Może mi ktoś powiedzieć czy "Strażnicy" pokazywani obecnie na nFilmHD to wersja reżyserska czy podstawowa?

ocenił(a) film na 9
TheViperVip

Właśnie obejrzałem Ultimate Cut'a i z oceny 8,5/10 Watchmen wskakuje na 10.
BF bez wątpienia uzupełnia film, dlatego też zwlekałem z obejrzeniem go oddzielnie.
Komiks Moore'a został z szacunkiem, należycie przeniesiony na ekran. Marudzenie ortodoksyjnych fanów, że kostiumy zostały, przebajerzone, a niektóre sceny walk, czy choćby podskoków bezsensownie podkolorowane (moim zdaniem wyszło świetnie), a samo zaskoczenie 'drastycznie' zmienione, są złośliwym ujadaniem wściekłego psa którego trzeba uśpić.

Film jest po prostu fenomenalny.

ocenił(a) film na 9
Hilarious

Wersja Ultimate Cut jest oczywiście lepsza (scena śmierci Hillisa Masona naprawdę mnie wzruszyła, była świetnie zrobiona, szkoda że nie znalazła się w wersji kinowej) ale zwrócę uwagę na jeden szczegół. Mianowicie początek rozmowy Dr Manhattana z Jedwabną Zjawą na Marsie - w wersji kinowej o wiele lepszy, nie wiem dlaczego w UC mamy go zmieniony.

ocenił(a) film na 9
Cryworld

Nie pamietam az tak dobrze jak to wygladalo w kinówce, oświecisz mnie?

ocenił(a) film na 9
Cryworld

Właśnie w Ultimate Cut jest to co nie trafiło do kinówki.
Ale nie widziałem kinówki i nie wiem jakie sceny nie były zawarte. Scenę śmierci Masona widziałem.

TheViperVip

Wersja Ultimat jest znakomita film może nie jest arcydziełem, ale bardzo dobrą ekranizacją komiks, oczywiście w Polsce możemy tylko pomarzyć o wersji Ultimate. Jedna rzecz która mnie drażniła właśnie w Ultimate to ta animacja wpleciona w film osobno fajnie się oglądało, ale już wplecioną w filmie podczas gdy ten dzieciak czytał ją przed kioskiem trochę rozkojarzyło, przynajmniej mnie. Film oceniam w wersji Ultimate na 8,5 :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones