Film

Weekend at Bernie's

1989 1 godz. 41 min.
7,0 4 282
oceny
7,0 10 1 4282
3 341
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"id":"32432","linkUrl":"/film/Weekend+u+Berniego-1989-32432","alt":"Weekend u Berniego","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/24/32/32432/7414740.2.jpg"}
Dwaj pracownicy firmy ubezpieczeniowej demaskują oszustwo. Gdy powiadamiają o swoim odkryciu szefa, zostają zaproszeni przez niego do domu na wyspie.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Larry (Andrew McCarthy) i Richard (Jonathan Silverman) są młodymi pracownikami firmy ubezpieczeniowej. Pewnego dnia odkrywają duży przekręt i powiadamiają o tym swojego szefa Berniego (Terry Kiser), który zaprasza ich do swojego letniskowego domu. Jednak nie wiedzą, że Bernie jest w oszustwo zamieszany i planuje pozbycie się niewygodnychLarry (Andrew McCarthy) i Richard (Jonathan Silverman) są młodymi pracownikami firmy ubezpieczeniowej. Pewnego dnia odkrywają duży przekręt i powiadamiają o tym swojego szefa Berniego (Terry Kiser), który zaprasza ich do swojego letniskowego domu. Jednak nie wiedzą, że Bernie jest w oszustwo zamieszany i planuje pozbycie się niewygodnych pracowników. Sprawa wymyka się spod kontroli, kiedy okazuje się, że i na Lomaxa czyha zabójca.

boxoffice
$30 218 387 w USA
studio
Gladden Entertainment
tytuł oryg.
Weekend at Bernie's
inne tytuły
Weekend u Berniego Polska
Hot and Cold Miedzynarodowe
Więcej...
Andrew McCarthy został poproszony o przeczytanie scenariusza i zapoznanie się z partiami dla Richarda. Jednak tak bardzo spodobała mu się postać Larry'ego, że dostał ją w zamian.
Podczas zawierania umowy Richard na przemian ma bądź nie ma na sobie butów (w kolejnych ujęciach kamery).
Główni bohaterowie (Larry i Richard) utrzymują, że nigdy się nie ożenią. Jednak Richard w niektórych scenach filmu ma na palcu... obrączkę ślubną.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • śmieszny

  eemilkaa ocenił(a) film na 8

  Miła odmiana od współczesnych, naprawdę głupkowatych komedii o cyckach i seksie. Całkiem przyjemna, śmieszna komedia. Były momenty w których z chłopakiem nieźle sie uśmialiśmy. Drugiej części jeszcze nie widzieliśmy, znając życie pewnie gorsza ale zobacze i ocenie :) Tą polecam i niech ktoś powie, że komedie z ... więcej

 • Zapomniana szalona komedia!

  arek_krotoszyn ocenił(a) film na 8

  Jaja były, sporo gagów, jak ktoś chce się rozerwać to polecam

 • 7/10

  pachomir ocenił(a) film na 7

  Obejrzałem, bo tytuł ten przewinął się kilka ładnych razy podczas wszystkich sezonów serialu "Jak poznałem waszą matkę". Głównych bohaterów można spokojnie porównać do Teda i Barneya. Sam film jest dosyć solidną komedią przypadku i można naprawdę się pośmiać. Polecam.

 • Plakat

  Flameon ocenił(a) film na 8

  Kto ustawia te tragiczne plakaty do filmów? Gdybym przypadkiem wpadł na niego na filmwebie to w życiu bym się nie zdecydował na jego obejrzenie.

  11
  • Myślałem, że będzie trochę lepiej...

   dr_katz89 ocenił(a) film na 6

   Choć nie mówię, że jest źle. Było kilka śmiesznych scen, ale ogólnie średnio.

   3