PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11580}

Wejście smoka

Enter the Dragon
7,6 92 435
ocen
7,6 10 1 92435
7,5 21
ocen krytyków
Wejście smoka
powrót do forum filmu Wejście smoka
ocenił(a) film na 6

Nie, salto na początku filmu oraz w walce z O'Harą dublował Yuen Wah. Niektóre źródła podają, że był to Yuen Biao, ale wydaje mi się to mniej prawdopodobne, bo Yuen Wah był wcześniej dublerem Bruce'a w Fist of Fury.

użytkownik usunięty
Nakf

a może bruce zrobił to salto ?

ocenił(a) film na 6

Na 100% był to dubel, wystarczy spojrzeć jak nakręcona jest ta scena, po zrobieniu salta nie widzimy twarzy Bruce'a, bo dubler błyskawicznie się odwraca.

użytkownik usunięty
Nakf

ciekawe kto był tak wysportowany

ocenił(a) film na 6

Znalazłem zdjęcie z innej sceny, w której Bruce był dublowany: przewrotka w walce z O'Harą. Wyraźnie widać, że to Yuen Wah:
http://gutsanduppercuts.tumblr.com/image/58432960630

użytkownik usunięty
Nakf

Nie wiadomo, może był prawdziwy Leew tej scenie, w końcu mało kto był tak szybki i sprytny jak on.

Nikt nic nie dublował. Wystarczy poczytać trochę o Lee, to był mistrz sztuk walki i nie potrzebował ludzi do tego jak Stalone. Skąd wgl takie dziwne teorie, że ktoś coś w tym filmie dublował.. przecież zrobić salto dla Bruca Lee to była totalna bułka z masłem, takie rzeczy potrafią teraz już dzieci, które ćwiczą akrobatykę. Generalnie zainspirował mnie już jakiś czas temu Bruce, czytałem wypowiedzi na jego temat oraz jego słowa, oglądałem filmiki z treningów.. raz pokazy gdzie facet wykonywał pompki na dwóch palcach jednej ręki ludzie, to był geniusz w swoim fachu. Pozdrawiam i nie wierz w bzdurne informacje.

użytkownik usunięty
VictoR__

Nie bądź taki pewien bo pozory czasem mylą..

To nie pozory, a fakty. Chyba nigdzie nie napisałem, że coś mi się wydaje nie ? Jak się trochę poczyta i ma się wiedzę na pewne tematy to później nie trzeba się zastanawiać nad pewnymi rzeczami i doszukiwać się czegoś ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones