PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=698847}
8,1 309 810
ocen
8,1 10 1 309810
7,5 51
ocen krytyków
Whiplash
powrót do forum filmu Whiplash

2 sprawy

ocenił(a) film na 7

Niech mi ktos wytlumaczu 2 rzeczy, bo ogladalem film po angielsku bez napisow i nie rozumiem po pierwsze pod koniec filmu gdy mlody gral ta piosenke i sie okazalo ze nie ma do niej nut, to nie potrafil jej zagrac, potem odszedl usciskal sie z ojcem i to wtedy nagle go ta umiejetnosc nawiedzila ? A drugie, dlaczego stary sna koncu jednak zachowal sie ok ? Bo mlody chcial mu pokazac jak dobrze go nauczyl grac ? Jak ktos odpowie mi na te pytania 5o bede wdziwczny, pozdro ;)

ocenił(a) film na 9
Oparty

Pierwszy kawałek mu nie wychodził bo nie znał nut, Andrew uciekł ze sceny, przytulił się z ojcem, ale zrozumiał ze nie może tak tego zostawić, wrócił i zaczął grać solówkę (jak mniemam improwizowal). W pewnym momencie dal znak koledze z orkiestry, który siedział obok żeby się dołączył, bo jak zrozumiałem Andrew płynnie przeszedł do kawałka, który cała orkiestra ćwiczyla i znała. Kiedy orkiestra skończyła utwór i Andrew tez powinien skończyć, ten walnął kolejna solówkę, która zachwyciła nawet Fletchera .

ocenił(a) film na 9
ci4cho

Wrócił i zagrał utwór, który znał on i cała orkiestra- 'Caravan' na końcu po solówce chyba przechodził w 'Whiplash' ;) to chyba miało odzwierciedlać anegdotkę o Charlie Parker i Joe Jones- taki hardcorowy system motywacji ;)

ocenił(a) film na 7
pauulak

Ahh, czyli on zagrał inny kawałek po powrocie ;) czyli wszystko nabrało sensu, dziękuje ;)

ocenił(a) film na 10
Oparty

nie zauwazyles ze to 2 rozne kawalki? w sensie kodekow nie miales czy cos?

ocenił(a) film na 8
Oparty

A to ci zaskoczenie! :) Nie odróżniać od siebie kawałków w finale, o tym nie pomyślałem wcześniej. Spokojnie, wiem jaki klimat jest na tym portalu, ja się z ciebie nie śmieję. Sam po pierwszym słuchaniu płyty Iron Maiden nie słyszałem melodii tylko łomot. A dziś nawet trudno mi zakwalifikować większość ich kawałków do metalu...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Oparty

Pierwszy kawałek miał tytuł Upswingin którego nie znał a następny to Caravan gdzie władował swoje solo/improwizacje

Oparty

Dokładnie to chodzi o to, że Caravan to jeden z najbardziej wymagających kawałków jeżeli chodzi o przełom w jazzie. Upswinging nie znał dlatego kaszanił a Caravan owszem. Chciał Pokazać Fletherowi, że on będzie jednym z wielkich. Studiowałem w Berklee i sam jestem muzykiem jazzowym. Miałem podobnego profesora, ale dzięki niemu zrozumiałem, że bycie jednym z lepszych wymaga ogromnego poświęcenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones