PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=698847}
8,1 309 810
ocen
8,1 10 1 309810
7,5 51
ocen krytyków
Whiplash
powrót do forum filmu Whiplash

Film miał w Polsce premierę 2 stycznia, a na chwilę obecną zajmuję #78 miejsce w rankingu Filmweb'u. Oglądałem film i zastanawia mnie na ile tak wysoka pozycja to zasługa samego obrazu a na ile kryptomarketing, celowe działania (pytanie: kogo?) zmierzające do wywarcia wpływu na ocenach oglądających. Ten ranking Filmwebu zaczyna KPIĆ sam z siebie.

ocenił(a) film na 8
camillo_kp

Zawsze tak jest z nowymi filmami. A zwłaszcza jak są takie kozackie (szieeet, uległem kryptomarketingowi lobby żydomasonów).

ReadyFreddie

Że się tak łatwo dajesz temu lobby! :P (made my day ) :D

ocenił(a) film na 4
camillo_kp

Też mnie to zastanawia.

camillo_kp

W Reptilian też wierzysz?

ocenił(a) film na 4
camillo_kp

Też mnie to zastanawia.

Czemu filmweb promuje tak mocno przeciętne kino.

Rozumiem, że się komuś może podobać, ale słowa "genialny" ? Ocena 10 ?

ocenił(a) film na 9
camillo_kp

Co powiesz na temat 10 pozycji Władca Pierścieni: Powrót Króla? A no tak, sam dałeś 10/10 jak spojrzałem w twoje oceny (do innych nic nie mam ;) ). Jako osoba, która przeczytała książkę, to jest to dla mnie najgorsza część tej trylogii. Poza dodatkowymi elementami fabuły, jak np pomoc duchów w bitwie pod Minas Tirith. Owszem pomogły, ale w zabiciu piratów z Umbaru i umożliwiły dosłanie posiłków z zachodnich regionów Gondoru. Przeszkadzają mi w tym filmie aż zanadto amerykańskie chwyty w stylu: 50-100 ludzi na całą armię, jeszcze za murem; jakby Sauron miałby się tym interesować (armia była wstanie przełamać obronę). Jeszcze szarża tego mini oddziału... Albo orły zabierające Froda i Sama tak późno. Wszystko w porządku ale nikt nie przeżyłby tego, co jest w filmie. Dla mnie kpiną jest 10 miejsce filmu, który jest zdecydowanie prostszy, bo de facto czarno-biały w przekazie, jako ekranizacja książki pomija lub zmienia część wydarzeń. Jednak nade wszystko, widoczność celu w jakim zrobiono ten film. Pod publikę, robiąc efekciarskie sceny bez żadnych refleksyjnych. Zgadzam się, że lubię co jakiś czas obejrzeć sobie coś odmóżdżającego, ale jak dla mnie są lepsze filmy.

PS. Efekty naprawdę fajne, ale jako czytelnik trylogii Tolkiena, byłem zawiedziony tą częścią i uważam, że lepiej najpierw zobaczyć film. Szkoda tracić zabawę, skoro można mieć ją dwa razy :)

ocenił(a) film na 9
camillo_kp

Ja myślę że to spisek Tuska z Putinem za tym stoi.

ocenił(a) film na 3
camillo_kp

Tak, film dobry - ale tylko miejscami, całość przeciętna, kilka nierealistycznych scen, że aż zabolało

ocenił(a) film na 10
camillo_kp

Ludzie co wy macie z tym rankingiem ?
To jakaś załamka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones