PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=698847}
8,1 309 810
ocen
8,1 10 1 309810
7,5 51
ocen krytyków
Whiplash
powrót do forum filmu Whiplash

Nie spodziewałem się, że film o jazzie "od kuchni" może dostarczyć dawkę emocji, o ktorej wiele
thrillerów mogłoby jedynie pomarzyć. Ciekawi mnie bardzo jak Teller przygotował się do niezwykle
wymagającej pod względem technicznym roli... Polecam gorąco!

ocenił(a) film na 10
plamy_na_spodniach

Teller od piątego roku życia gra na pianinie, potem chwycił się za gitarę, a od 15 roku życia perkusję. w wywiadach przyznaje, że do 'Whiplash' musiał nauczyć się zupełnie innego stylu grania, ale to uczyniło go dużo lepszym muzykiem. Z kolei J.K. Simmons ma wykształcenie w kierunku dyrygowania orkiestrą, więc wiedzieli świetnie, co robią.

Zgadzam się z Twoją oceną, u mnie też 'Whiplash' ma dziesiątkę - trzyma w napięciu od pierwszej sceny, a emocje w wielu miejscach sięgają zenitu. Po zakończeniu nie mogłabym się otrząsnąć, a nadal mam dreszcze na myśl o niektórych fragmentach. Trzymam kciuki za oscarową nominację, bo wtedy na pewno film trafi do szerszej publiczności.

Jeśli ktoś ma ochotę, zapraszam na bloga (bez spojlerów) => http://filmynakanapie.blogspot.com/2014/10/aff-whiplash-2014.html

plamy_na_spodniach

Dokładnie, przez cały film siedziałam jak na szpilkach czekając na następną scenę, a kiedy już myślałam że to koniec - bum i znowu akcja. Końcówka też totalnie niespodziewana. Mam nadzieję, że dostanie jakiegoś Oskara :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones