PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35663}

Wichrowe wzgórza

Wuthering Heights
7,3 1 694
oceny
7,3 10 1 1694
8,0 2
oceny krytyków
Wichrowe wzgórza
powrót do forum filmu Wichrowe wzgórza

Ale pewnie nikt z was książki nie czytał. jest o wiele lepsza niż ten film i nowsze ekranizacje powieści.

doda_18

Ja czytałem. Prawda jest taka, iż nigdy nie powstanie idealna ekranizacja
tej powieści. Nikomu jeszcze nie udało się uchwycić w ogromu wyjątkowej
alegorii, jaki niesie treść książki. Ta amerykańska wersja nie jest
ekranizacją, gdyż zbytnio odbiega od treści powieści. Jest to
zamerykanizowana adaptacja, wszystko w tym filmie jest amerykańskie. Stroje
- amerykańskie, dialogi - amerykańskie, gra aktorów - amerykańska. Mimo
wszystko film ten pozostaje jedną z najciekawszych INTERPRETACJI tej
wyjątkowej powieści.

ocenił(a) film na 7
doda_18

A nie uważasz, że twierdzenie, że "nikt z was pewnie książki nie czytał" jest krzywdzące? Wychodzi na to, że masz innych ludzi za bandę idiotów, którzy nie czytają nic ambitniejszego od Harry'ego Pottera.
A co do samego filmu, to rzeczywiście jest to bardzij adaptacja. To trochę dziwne, ale parę ekranizacji angielskich powieści napisanych w XIX w. robionych w Ameryce w tym czasie jest bardzo do siebie podobnych pod względem różnic między filmem a książką. Np. stroje- wygląda to tak, jakby im zostało za dużo sukien po produkcji "Przeminęło z wiatrem" i chcieli gdzieś ten nadmiar zużyć, więc wsadzili je do takich Wichrowych Wzgórz albo Dumy i uprzedzenia :)

zosiorek

Popieram, jest krzywdzące. Tak się składa, że posiadam książkę, nawet po angielsku. Autor postu powinien następnym razem przemyśleć to co pisze..
Może trochę zboczę z tematu, ale filmy kostiumowe, które wyprodukowano w przeciągu kilku ostatnich lat też niewiele się od siebie różnią. Wszędzie widzę Keirę Knightley!

ocenił(a) film na 10
doda_18

Ja też czytałam ;) To jedna z moich ulubionych książek. Rzeczywiście zazwyczaj film nie dorównuje książce... chociaż znam parę wyjątków ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones