PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=823827}

Wilcze echa

Le chant du loup
6,8 12 101
ocen
6,8 10 1 12101
7,7 6
ocen krytyków
Wilcze echa
powrót do forum filmu Wilcze echa

Bardzo dobry film!

ocenił(a) film na 9

27 października 1962 roku prawie skończył się świat. To wtedy właśnie na pokładzie rosyjskiego okrętu podwodnego B-59 kapitan statku bez rozkazów z Moskwy autoryzował wystrzelenie torpedy z głowicą jądrową w kierunku lotniskowca USS Randolph, przebywającego w okolicach wybrzeży Kuby. Kilkanaście minut wcześniej niszczyciele U.S. Navy wykryły sowiecki okręt i zrzuciły w jego okolicy ćwiczebne bomby głębinowe. Na szczęście decyzję o wystrzeleniu torpedy wyperswadowali sowieckiemu kapitanowi pozostali oficerowie. I choć do rozpoczęcia III wojny światowej nie było tego tak blisko, jak piszą o tym publicyści, cała historia B-59 zagubiła się niejako na tle innych wydarzeń kryzysu kubańskiego. A szkoda, bo jest ona dla nas bardzo ważną lekcją, która na szczęście nie skończyła się wtedy tragicznie – niezależnie od przygotowanych na takie wydarzenia procedur czy zabezpieczeń, to ludzie i ich ułomności stanowią największe zagrożenie dla świata.

Chanteraide jest młodym analitykiem akustycznym, służącym na okrętach podwodnych. Dzięki słuchowi absolutnemu, talentowi oraz ogromnej wiedzy jest on w stanie wykryć niebezpieczeństwa, które kryją morskie głębiny. Okręt Chanteraide’a, Titane, wykonuje tajną misję u wybrzeży Syriii. Ach, dodajmy do tego jeszcze Rosję, która dokonuje inwazji na Finlandię, czym sprowadza świat na skraj wojny nuklearnej, a także tajemniczy okręt podwodny, który śledzi francuską marynarkę.

Pierwsze ujęcie to był ten moment, w którym wgniotło mnie w fotel. Bezkresny, potężny, spokojny ocean, wypełniający kadr oraz proste, a jakże piękne słowa, wprowadzające nas w ton filmu: “Są trzy rodzaje ludzi – żywi, martwi i ci, co na morzu”. A później reżyser przechodzi do akcji. No cóż, powiem tak, zaniemówiłem. Nie ma tutaj zbyt wielu wybuchów czy strzelanin, w końcu to film o okrętach podwodnych, a jednak mimo to “Wilcze echa” przez cały czas trzymają w napięciu. Głównie dzięki świetnie poprowadzonym wątkiem głównych postaci, który uzupełnia się z elementami polityczno-wojskowymi, tworząc zapierającą dech w piersiach historię.

Doczytaj recenzję na moim blogu: https://500filmow.pl/wilcze-echa-2019/

ocenił(a) film na 1
thomasward

Na podstawie takich opini ktos powinien nakrecic film o trolach dystrubutorow kinowych. Ty wogole czytales ten swój komentarz, czy tylko wkleiles?

ocenił(a) film na 9
Ssalsa

Nie jestem trollem dystrybutora filmowego. Czytałem to co napisałem parę razy. Pozdrawiam. :D

ocenił(a) film na 8
Ssalsa

A tobie Ssalso filmy się nie pomyliły? Ja wierzę, że jest jakiś beznadziejny film pod tym samym tytułem, ewentualnie zwiastun cię nie zachęcił (mnie też nie), ale sam film jest bardzo dobry. Kawał mocnego thrillera wojennego. Ocena na 1 każdego sprawnie zrobionego filmu - to dopiero można uznać za trollowanie.

ocenił(a) film na 1
nynavee

ten film byl mocny tylko pod warunkiem, ze komus sie przysnili czterej pancerni w trakcie tego seansu. Lekarze mogliby przepisywac ten seans na problemy z zasypianiem

ocenił(a) film na 8
Ssalsa

O co Ci chodzi?

Jegerus

To chyba zawoalowana autokrytyka.

Ssalsa

Sorry, stary, ale jeżeli dałeś Wilczym Echom jedynkę, a Greyowi piątkę, to najlepszy dla mnie dowód, że doceniasz tylko to, co może być dla ciebie tłem do fapowania...

ocenił(a) film na 1
idiomka

gdybym poszegdl na greya po tym "arcydziele" to grej dostalby 20 :)

ocenił(a) film na 3
thomasward

Też mam słuch absolutny, potrafię usłyszeć zbliżający się pojazd z odległości 2-3 km (na wsi), poza tym wyczuwam wibracje od kół; potrafię też usłyszeć bzyczenie małego komara w dużym pokoju. Ogólnie też odbieram dźwięki całym swoim ciałem (jakieś drgania przenoszą się z otoczenia przez mój układ kostny) i dlatego nic mi nie dają zatyczki do uszu, ani ochronniki słuchu w pracy. Nie wiem jak te zdolności wykorzystać. Szkoda, że Polska nie ma rozwiniętej marynarki podwodnej. Po przeszkoleniu na pewno byłbym bardzo dobrym sonarowcem. Szkoda.

thomasward

MOJA RECENZJA ..> DNO <

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones