PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=336437}

Wojna domowa

Easy Virtue
6,9 27 560
ocen
6,9 10 1 27560
7,0 3
oceny krytyków
Wojna domowa
powrót do forum filmu Wojna domowa

Film przewidywalny do bólu, między młodymi małżonkami zero chemii- od pierwszego spotkania z teściem wiadomo, że coś będzie na rzeczy- właściwie przez cały film tylko czekałam jak do tego dojdzie , bo , że zostawi tego wymoczka ( męża) to było oczywiste. :) Sto razy juz to widzieliśmy, zamek, służba, polowanie, ci strrraszni ;) Amerykanie, stroje z epoki, odwiedziny w garazu niby tak sobie- wielbiciele kina brytyjskiego wiedzą o czym mówię :) ale mimo to a może właśnie dlatego obejrzałam go naprawdę z przyjemnością. To jak bajka z dzieciństwa im bardziej znana tym chętniej czytana. No a poza tym Kristin Scott Thomas i Collin Firth to wystarczający powód żeby obejrzeć. Scena tanga- super.

ocenił(a) film na 6
littlegoldfish

Zgadzam się. Bardzo przewidywalny, ale strawny film. Nie męczy, czasem bawi. A scena tanga najlepsza z całego filmu. Kino typowo wakacyjne, lekkie, bez zadęcia, a jednak trzyma pewien poziom.

ocenił(a) film na 10
littlegoldfish

Jeśli gra Colin Firth to film ma u mnie 7 jeszcze prze oglądnięciem (: . Kristin Scott Thomas i Jessica Biel podnoszę ocenę do 8 (: . To jedna z cech dobrego brytyjskiego kina - przewidywalne do bólu tylko z pozoru, zawsze znajdzie się coś co zaskoczy, a nawet jeśli nie to dialogi zrobią swoje - niestety nie zrozumiałe dla większości Polaków i niestrawne dla Amerykanów. Gdyby się dało, to oceniłbym na 8,5 - daję 9 bo filmowi bliżej niż do 8.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones