PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=687674}

Wolny strzelec

Nightcrawler
7,5 129 345
ocen
7,5 10 1 129345
7,2 42
oceny krytyków
Wolny strzelec
powrót do forum filmu Wolny strzelec

Po wyjściu z kina...

ocenił(a) film na 8

...muszę przyznać że bardzo długo czekałem na film tej klasy. Jake w końcu miał szansę pokazać
na co go stać. Niepozorny wygląd i psychoza w oczach przypominała mi Christiana Bale w
American Psycho. Kreację którą stworzył Jake śmiało można nazwać idealnym przekazem w stronę
nas widzów, pokazując nam że w gruncie rzeczy w każdym z nas siedzi mały psychopata który pod
wpływem kilku słów bądź jednej sytuacji wyskoczy... Wyskoczy i w ramach chęci zdobycia tego o
czym nawet wcześniej nie był w stanie marzyć ,posunie się do tak balansujących na granicy sytuacji
do jakich dopuścił tytułowy Louis. Według mojej skromnej osoby jest to jeden z ciekawszych filmów
w tym roku, nie wiem czy jakikolwiek film tego gatunku wzbudził tyle emocji...

ocenił(a) film na 8
pk01

Słusznie, słusznie. Pierwszy raz widziałem film (ale nie oglądam dużo), w którym nie da się lubić głównego bohatera. Można go żałować, ale jest tak żałośnie mały i przerażająco psychopatyczny, że nie sposób, po prostu nie sposób czuć do niego niczego innego poza odrazą. A mimo to, mimo to – ogląda się to jak film o sobie. Sobie, który mógłby się zagubić w odmętach i będąc sam, popychany przez współuczestników życia, pogardzany i poniewierany, w panice zachować się podobnie. Jest jeszcze coś – ta postać będąca tak jednoznacznie sportretowana, nie mająca żadnego przełamania w dobrą stronę, żadnego dobrego odruchu od początku do końca – mimo wszystko nie jest ciosana jednowymiarowo. Świetny scenariusz. Kawał dobrego, mięsistego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones