PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31918}
7,2 2 708
ocen
7,2 10 1 2708
7,0 9
ocen krytyków
Woyzeck
powrót do forum filmu Woyzeck

chybiony

użytkownik usunięty

Marność nad marnościami. Szkoda czasu. Zdecydowanie wolę filmy dokumentalne Herzoga. Po latach bardzo trudno ogląda mi się jego filmy fabularne, może z wyjątkiem Kaspara Hausera. Drażni mnie też coraz bardziej gra Kinskiego - manieryczna, szarżująca, nijak mająca się do literackiego pierwowzoru.

Niestety, ale muszę się zgodzić. Film sprawia raczej wrażenie głupawej autoparodii Herzoga niż wybitnego filmu, jakiego można by się spodziewać od gościa, który w niemal tym samym czasie nakręcił takie cudeńka, jak "Fitzcarraldo", "Nosferatu", czy "Stroszek".
Ale Herzog tak ma - od czasu do czasu lubi sam siebie "poparodiować" (inne przykłady: "Cobra Verde" albo "Krzyk kamienia"). Może dlatego trudno mi go brać na poważnie. :P

(A tak na serio: Herzog jest cholernie nierównym reżyserem, raz kręci arcydzieło, a za chwilę - takiego gniota, że trudno się po nim pozbierać; "Woyzeck" niestety należy do tej drugiej kategorii :P )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones