PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=306521}

Wszyscy kochają Mandy Lane

All the Boys Love Mandy Lane
5,0 8 632
oceny
5,0 10 1 8632
6,2 4
oceny krytyków
Wszyscy kochają Mandy Lane
powrót do forum filmu Wszyscy kochają Mandy Lane

Bo napisane jest "horror", ale po zdjęciach nie wygląda jakoś przerażająco...

Nie ocenia się książki po okładce...

bartoszcyc8

No jest Tytuł jest straszny

użytkownik usunięty
bartoszcyc8

Nie zrozumiałeś pytania jak widzę. Nie pytałam czy jest dobry czy zły. Zwykle gatunki są adekwatne. Ty jak widzisz "przygodowy", to też nie spodziewasz się "musicalu", prawda?

Zrozumiałem, ale po co to pytanie? Obejrzyj to będziesz wiedziała, czy jest straszny.

użytkownik usunięty
bartoszcyc8

Właśnie dlatego zapytałam, bo gdyby był jakiś mega przerażający, to bym od razu podziękowała. Boję się horrorów.

Nie załamuj mnie. Horrory są głównie od straszenia. Jeśli tak się ich boisz, to w ogóle ich nie oglądaj.

użytkownik usunięty
bartoszcyc8

No właśnie o to chodzi. Nie lubię się bać na filmie, inne wartości wyznaję więc jeśli film jest typowym horrorem, to nie oglądam, a że tutaj po zdjęciach nie wyglądało wcale na horror, więc zapytałam.

To zacznij oglądać, a najwyżej wyłączysz. :)

użytkownik usunięty
bartoszcyc8

Skorzystam z Twej rady w przyszłości.

Nie, nie jest. Ale wg mnie nie ma żadnego strasznego horroru.

użytkownik usunięty
AgathaEva

Ach, no to masz silne nerwy ;)

Dziękuję za komplement ;))

użytkownik usunięty
AgathaEva

Drobiazg.

ocenił(a) film na 8

Wczoraj go oglądałam, nie był straszny, ale nie był też zły :)

użytkownik usunięty
MagdaJulka

No ja właśnie miałam oglądać, ale stwierdziłam, że jednak za późna pora.

ocenił(a) film na 8

Ja obejrzałam. Jak już mówiła nie straszny, ale zły też nie był. Pokazane puszczalskie nastolatki i chłopcy, którzy by chcieli każdą przelecieć to dla mnie można by lepiej wymyślić, że np. ktoś z rodziny tego, którego na początku kazali mu skoczyć się na nich mści, ale nie - wymyślono chorą psychicznie (wg mnie) postać.

użytkownik usunięty
MagdaJulka

Trochę żałuję. Chciałam zobaczyć ze względu na Amber, ale zmęczenie mnie zaprowadziło do łoża.

Hmm.. A ja żadnego z tych aktorów nie kojarzyłam.

użytkownik usunięty
MagdaJullka

Amber znam z "Dziennika zakrapianego rumem" i "Piekielnej zemsty". Oba filmy całkiem niezłe. Polecam

Jak będę mieć czas to zajrzę na nie :)

MagdaJulka

obejrzałem. Taki bardziej dla nastolatek. Nic nadzwyczajnego, ale tez koncowka lekko zaskakujaca... nie rozumiem jednej sceny..skad sie nagle wziela krew na uliczce..kiedy Mandy biegala sobie?

ocenił(a) film na 4
don82

też nad tym myślałem bo to jeszcze było przed tymi zabójstwami Emetta.

ocenił(a) film na 8
Adas_Mleczko

Ta Mandy miała jakieś problemy psychiczne, więc mogło to się jej równie dobrze przewidzieć.

don82

Może to te krowy, jedna z nich, o których opowiadał Garth, cholera wie ;)

don82

Może to od tych zabitych krów!

ocenił(a) film na 5

to raczej thriller...

Ariel89

Thrillery są mało brutalne w porównaniu do horrorów.

ocenił(a) film na 5
bartoszcyc8

Mało brutalne powiadasz?
http://www.filmweb.pl/Siedem

PotC_Fan

Wyjątki się zdarzają.

bartoszcyc8

Podstawową rzeczą, jaka odróżnia horror od thrillera jest obecność zjawisk paranormalnych w tym pierwszym. Innymi słowy taką Piłę mimo pokaźnych elementów gore można nazwać thrillerem.

PotC_Fan

Nie do końca zgodzę się z tobą. Horror nie musi zawierać elementów paranormalnych, aby nim był.

bartoszcyc8

W takim razie można wiedzieć, jak dla Ciebie wygląda podstawowa definicja horroru?

PotC_Fan

Cytat z Wikipedii: "Celem filmowego horroru jest wywołanie u widza klimatu grozy, niepokoju lub obrzydzenia i szoku. Głównymi motywami horrorów są zazwyczaj wampiry, demony, duchy, wilkołaki, nawiedzone budynki, kanibale lub zombie. Horror nie musi jednak zawierać elementów nadprzyrodzonych. Fabuła może być oparta na realnym zagrożeniu i strachu, których głównym motywem są zazwyczaj psychopatyczni zabójcy (Giallo, Slasher), epidemia wirusa, groźne zwierzę (Animal Attack), lub koszmarne wspomnienia/wizje głównego bohatera. Elementem dzięki któremu możemy rozróżnić taki rodzaj horroru od thrillera jest poziom przemocy w nim zawarty i liczna obecność scen gore."

bartoszcyc8

Przeczysz sam sobie. Pięć odpowiedzi wcześniej zgodziłeś się, że Siedem jest thrillerem z krwi i kości. Według definicji wiki może jednak być horrorem. "Celem filmowego horroru jest wywołanie u widza klimatu grozy, niepokoju LUB obrzydzenia i szoku." Czy Se7en szokuje lub obrzydza? Na mnie osobiście bardzo działają sceny z "Leniwym Victorem", a przy Obżarstwie raczej nie chciałabym spożywać obiadku z rodziną. Czy występuje tam postać psychopatycznego zabójcy? Trudno jest się nie zgodzić. Czy poziom przemocy jest wysoki oraz czy występują sceny gore? Przemoc w Se7en dość rzadko pokazana wprost, jednak jej skutki dają widzowi możliwość dopowiedzenia sobie wyjątkowo okrutnych obrazów i sytuacji.
Pamiętaj, że żeby edytować/dodawać informację przykładowo o horrorze na wiki, bynajmniej nie trzeba studiować filmoznawstwa.

PotC_Fan

Klasyfikacja filmów nie zawsze musi się w pełni zgadzać. Ciężko jest określić gatunek niektórych filmów, tak jak w przypadku Siedem. Z resztą podałeś tylko jeden przykład, a to trochę za mało żeby podważać definicje.

bartoszcyc8

*aś
Siedem podałam, bo jako pierwsze mi przyszło do głowy odnośnie wyjątkowej brutalności w thrillerach. No ale dobrze.
"Milczenie owiec" - niektóre sceny mogą być szokujące, nawet dwóch seryjnych morderców, kolacyjkę Lectera i znęcanie się Buffalo Billa nad jego ofiarami można uznać za dość okrutne.
Co do wspomnianego w definicji giallo to idealnie w ten schemat wpasowuje się "Głęboka Czerwień", a horrorem bym jej nie nazwała.
W zasadzie to według tej definicji Psychoza jest horrorem (jak na swoje czasy była mocno szokująca). :)

PotC_Fan

To może trzymajmy się lepiej tego, co jest napisane w gatunku, bo chyba sami nigdy nie wyjaśnimy czy to pierwotnie miały być horrory czy thrillery. :)

ocenił(a) film na 8

Jak dla mnie...może być daje 6 bo koniec filmu był całkiem niezły i sprawił że historia ułożyła się w sensowną całość..ogólnie szału nie ma film chwilami na prawdę nudny ale nie jest też najgorzej ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones