PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11797}

Wszystkie poranki świata

Tous les matins du monde
7,9 3 184
oceny
7,9 10 1 3184
7,5 4
oceny krytyków
Wszystkie poranki świata
powrót do forum filmu Wszystkie poranki świata

Banalny film opowiadajacy historie francuskiego "Janka muzykanta".
Moja ocena:
- wspaniała muzyka - niestety film wyswietlnay jest wyłącznie w kinach studyjnych - moje mialo fatalne nagłośnienie :(,
- bardzo słaba rola Guillaume Depardieu (niektore elementy zagrane wrecz fatalnie np.: monolog opowiadajacy o powodach nauki gry na violi),
- zdjecia na akceptowalnym(srednim) poziomie nie budzącym nawet zadowolenia,

Moja ogolna ocena filmu sklania sie ku zdaniu:
Film nudny, opowiadajacy historie w bardzo prosty sposob z wspaniala muzyka, ktora jest najwiekszym i jedynym atutem.

ebnowak

Film może się podobać lub nie i gust jest kwestią nie podlegającą dyskusji. Jednak gdy ktoś bierze się za ocenę merytoryczną, to dobrze jeśli wie o czym pisze. Jak ten egoista i manipulant Marin Marais może być porównywany do Janka Muzykanta, który nieodkryty zgasł na płuca. Ponadto w filmie jest więcej wątków, np nieustające uczucie de Colomba do zmarłej żony, które ruinuje życie rodziny, bo to dramat, a nie film biograficzny. Co do roli Guillaume Depardieu, to widocznie mylili się dotąd wszyscy krytycy, nawiasem mówiąc Marais w tej scenie miał być żałosny, a nie przekonujący.

ocenił(a) film na 4
bazant57

Problem z tym taki, że Guillaume Depardieu nie zagrał żałosnego Marais, ale ZAGRAŁ GO ŻAŁOŚNIE. Wyjątkowo marna rola jak na tak niezłego aktora.

czokczok

"Wyjątkowo marna rola jak na tak niezłego aktora." Nominacja do Cezara w 1992 roku - bardzo żałosna rola..

bazant57

Film wyjątkowo piękny, malowany obrazami barokowych Mistrzów. Do tego wspaniała muzyka na moim ulubionym instrumencie wykonywana przez Jordi Savalla. I dylematy twórców - czymże tak naprawdę jest muzyka. Dla mnie poruszający obraz.

ebnowak

Bo to jest film nie tyle do oglądania, co do słuchania. Ja jestem pod ogromnym wrażeniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones