PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1290}

Wybór Zofii

Sophie's Choice
7,6 25 406
ocen
7,6 10 1 25406
7,2 14
ocen krytyków
Wybór Zofii
powrót do forum filmu Wybór Zofii

Polak wymyślił termin "eksterminacja", na dodatek prowadził wykłady, w których propagował takie "rozwiązania" w stosunku do żydów.- Aż wyszłam na tej scenie z pokoju, bo nie wytrzymałam.
Ten film daje wrażenie, że Polacy mieli jakiś udział w holokauście- Co jest druzgocące, bo Niemcy są pokazani jako mili goście, którzy mają problem z eksperymentami, które prowadzą na ludziach. Biedny "doktor śmierć" nie ma co napisać w liście rodzicom na temat swoich badań, bardzo to straszne co musieli robić w czasie wojny. A za to główna bohaterka, kłamie, miała ojca potwora i raczej pokazuje, że Polacy to tacy ludzie małego serca, co jak im każą to wybiorą pomiędzy jednym z dzieci, albo dadzą ocalałe dziecko na chów do nazistów, żeby realizowało myśl swojego dziadka, polskiego profesora.
Brak słów.

JungleJ

Zgadzam się, totalna bzdura.

JungleJ

"Ten film daje wrażenie, że Polacy mieli jakiś udział w holokauście-"

Konkretnie: 1 (jeden) Polak. Nie przypominam sobie innych wątków, w których Polacy byliby powiązani z z planowaniem czy realizacją Holocaustu.

" A za to główna bohaterka, kłamie, miała ojca potwora i raczej pokazuje, że Polacy to tacy ludzie małego serca, co jak im każą to wybiorą pomiędzy jednym z dzieci, albo dadzą ocalałe dziecko na chów do nazistów..."

Moim zdaniem: absolutnie błędna interpretacja tego wątku. Dlaczego bohaterka kłamie? Bo jest dumna z ojca i jego antysemityzmu? Nie? No właśnie. Dlaczego w mękach oddaje jedno dziecko do gazu? Żeby uratować choć drugie? Otóż to.

ocenił(a) film na 6
zweistein

Ja interpretuję to w ten sam sposób, ale chodzi mi o wydźwięk filmu. To, że była w stanie wybrać pokazuje ją w pewnym świetle. Jest bohaterką, która gra według reguł, które dyktuje jej wojna, żeby przeżyć czy uratować dziecko, zostawiając ludzkie uczucia do obojga dzieci za sobą.

JungleJ

a tak z czystej ciekawości: co Ty byś zrobiła na jej miejscu? nie wybrała żadnego z dzieci, pozwalając tym samym, aby obydwoje umarło? łatwo oceniać, nie będąc w tragicznej sytuacji przymusu dokonania wyboru niemożliwego...

ocenił(a) film na 6
zula_m

Nie wybrałabym żadnego dziecka, albo kazałabym wybrać ss-manowi.

ocenił(a) film na 6
JungleJ

Film nie ma takiego negatywnego wydźwięku. To absurd, wynikający z gloryfikowania (niewątpliwych) ofiar wojny.
Film jest o upodleniu tychże ofiar, dlatego pokazano straszne postępki. Nie jestem wielbicielem tej produkcji, ale właśnie trafność ukazania odarcia więźniów z godności doceniam tutaj bardzo.

ocenił(a) film na 6
Filmozjad_pospolity

Ja w tym filmie doceniam Meryl Streep, bo gra bardzo dobrze i oczywiście Kevina Kleina, ale cała reszta jest moim zdaniem pokazana w dość dziwny sposób. Skupia się na rzeczach mało istotnych, a te istotne stają się tłem, które dają wrażenie, o którym napisałam wyżej, że mi się nie podoba.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones