film

Wykolejony

Derailed
2005
1h 47m
7,1 32 341
ocen
7,1 10 1 32341
5,7 7
ocen krytyków
Charles, by ukryć zdradę małżeńską, zostaje zmuszony do spełniania coraz większych żądań finansowych szantażującego go gangstera. Zobacz pełny opis
Wykolejony zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Uwikłany
Bracia Weinstein liczyli zapewne, że "Wykolejonego" uniosą znane nazwiska w obsadzie, ale również i w tym... ... czytaj więcej
false
Marcin Kamiński
Wykolejony
Zwiastun nr 2
Wykolejony
Zwiastun nr 1
nr 2 2009-11-16T11:43:22 https://fwcdn.pl/webv/55/51/15551/z01.15551.4.jpg https://fwcdn.pl/video/114510/derailed_tsr1_h_640.360p.mp4

Historia człowieka, któremu jedna nieprzemyślana decyzja zniszczyła życie. Charles Schine (Clive Owen), przykładny mąż i ojciec, pewnego dnia poznaje piękną Lucindę Harris (Jennifer Aniston), która podrywa go bez ogródek. Ich rozmowy w czasie lunchu przekształcają się w spotkania po pracy, a wreszcie we wspólną noc w hotelu. Do ich pokojuHistoria człowieka, któremu jedna nieprzemyślana decyzja zniszczyła życie. Charles Schine (Clive Owen), przykładny mąż i ojciec, pewnego dnia poznaje piękną Lucindę Harris (Jennifer Aniston), która podrywa go bez ogródek. Ich rozmowy w czasie lunchu przekształcają się w spotkania po pracy, a wreszcie we wspólną noc w hotelu. Do ich pokoju wpada uzbrojony gangster La Roche (Vincent Cassel), który grozi ujawnieniem prawdy o ich romansie. Charles musi płacić mu coraz większe sumy pieniędzy. Kradnie firmowe pieniądze, defrauduje tysiące dolarów przeznaczone na leczenie córki - to jednak ciągle za mało dla szantażysty. Charles w końcu zdaje sobie sprawę, że znalazł się w sytuacji bez wyjścia.

boxoffice
$57 479 076 na świecie
$36 024 076 w USA
$21 455 000 poza USA
budżet
$22 000 000
na podstawie
James Siegel (powieść)
dystrybucja
Forum Film Poland
studio
Di Bonaventura Pictures / Miramax Films / Patalex V Productions Limited
tytuł oryg.
Derailed
inne tytuły
Derailed (I) USA
więcej
Kiedy Charles rozmawia przez telefon komórkowy po wyjściu z wanny, ręka trzymająca telefon jest mokra i widać na niej pianę. W następnych ujęciach ręka jest zupełnie sucha.
W scenie gdzie Charles siedzi z Lucindą w barze i zamawia szkocką, w następnym ujęciu już trzyma szklankę gdzie nie było czasu aby barman mu ją podał.
Charles wybiera z banku ogromną sumę pieniędzy, $100,000, gdzie normalnie nie można zrealizować takich wyciągów od razu. Pracownik banku nie trzyma takiej gotówki przy sobie w kasie. Odbywa się to w osobnych pomieszczeniach przy asyście ochroniarza.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Podoba mi się rola Clive`a, Jennifer też jak zawsze super, ale Vincent Cassel jako czarny charakter po prostu wymiata! Fajny jest też ten motyw detektywa, ale zakończenie jest najlepsze i wbrew pozorom, wcale nie takie do końca przewidywalne.

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

...podały tytuły lepszych thrillerów. Chętnie przejrzę taką listę - a może wciąż czeka na mnie thriller, który naprawdę mnie powali. Ale gadanie w stylu "przewidywalny" - do końca nie wiem co ono ma oznaczać. Mam wrażenie, że 80% osób, które pisze "film przewidywalny" chce tylko przypunktować (tylko przed kim), że są...

więcej

niedorzecznosc

ocenił(a) film na 4

Glowny bohater jest groteskowo ciapowaty i dupkowaty. Natomiast czarny charakter tez groteskowo brutalny, bezwzgledny i przebiegly. Jakies to takie nieprawdopodobnie nieprawdopodobne, ze az mnie zdenerwowało.

Niezły film

ocenił(a) film na 6

Początek słaby, przypomina film obyczajowy, lecz końcówka niezła jak na dramat, thriller. Warto obejrzeć do końca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones