PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=969}

X-Men

7,2 173 853
oceny
7,2 10 1 173853
6,4 22
oceny krytyków
X Men
powrót do forum filmu X-Men

Wy tez slyszycie jak mlody Magneto i jego matka krzycza do siebie po Polsku na poczatku filmu?

ocenił(a) film na 6
vonrexu

Magneto był więźniem Auschwitz,polskim Żydem,więc nie ma w tym nic dziwnego ;]

vonrexu

On był niemieckim żydem ,przeczytaj sobie jego genezę.

victory15

I krzyczał po polsku, tak samo jak jego matka? :f

ocenił(a) film na 8
Logan__

Krzyczał po polsku bo w oryginalnym komiksie i Universum był niemieckim żydem , ale przecież filmy stanowią inny wszechświat niekanoniczny. Wiele rzeczy zostaje zmienionych na ich potrzeby. Na potrzeby X-Men Magneto został przedstawiony jako polski żyd. I dobrze. Powinniśmy się cieszyć, że został nam przypisany jeden z najpotężniejszych mutantów kroczących po tej ziemi. :D

ocenił(a) film na 8
volpi

ten sam mutant chciał rozwalić świat żeby stworzyć raj dla mutantów , może obama obejrzał X-menów i palnął"polskie obozy śmierci"
a tak szczerze ja bym chciał mieć przypisanego Scotta albo Wolverine'a

ocenił(a) film na 8
dawid10809

Najpotężniejszy nie znaczy najuczciwszy

ocenił(a) film na 8
volpi

tego nie powiedzialem , ale przez polskich politykow ciagle jak ogladam x-menow to przypominam sobie : polskie obozy smierci


ja rozumiem ,mozna sie pomulic ale po co tak bardzo to rozdmchiwac

ocenił(a) film na 10
dawid10809

Co do obozowego płotu gwoździe te sterczą po dziś dzień,a koledzy osramy dobrze o tym wiedzą.

ocenił(a) film na 10
dawid10809

Wiedzą nawet,w którą stronę są wygięte i to bardzo dobrze wiedzą o tym.

ocenił(a) film na 8
volpi

poza tym jego działania są uzasadnione ,

ludzie boją się tego czego nie rozumieją

ocenił(a) film na 8
volpi

chodzi mi głównie o to że teraz w całej europie ,może nawet świecie będą myśleć: skoro facet który chciał rozwalić ten świat żeby stworzyć nowy pod swoim dowództwem , to przypisanie mu pochodzenia polskiego jest uzasadnione .
zawsze sądziłem że to o mnie będą tak myśleć

ocenił(a) film na 10
dawid10809

Dokładnie obama palnął tak,jak wcześniej gwoździe koledzy jego .

vonrexu

W filmach się pokazuje inaczej ,niż w oryginale . Ile rzeczy zostało zmienionych ? ; |

ocenił(a) film na 8
victory15

Dużo ;]

vonrexu

ee tam , najważniejsze że był polski wątek;p

ocenił(a) film na 8
amciu

W niektorych komiksowych universach jest polskim zydem, a w innych niemieckim.
W komiksach mial wieksze moce, np potrafil rzucac energia magnetyczna z rak.
W niektorych komiksach nazywa sie rowniez inaczej, np Max.

ocenił(a) film na 8
Jacob Voorhees

Zawsze nazywa się Max

ocenił(a) film na 7
volpi

A nie Eric?:P

ocenił(a) film na 8
Zakrza

Prawdziwe imię Magneto to Max. Imię Erik przybrał później i sam nie jestem do końca pewien dlaczego, ale z całą pewnością nazywał się Max. Oto dowód:
http://marvel.com/universe/Magneto_%28Max_Eisenhardt%29
Na oficjalnej stronie Marvela jest napisane, że Eric to jeden z jego przydomków ;-)

ocenił(a) film na 7
volpi

Oj tam, oj tam. Oni sami się w tym gubią. To, że tak tam napisali nie znaczy, że zawsze ma na imię Max.

ocenił(a) film na 8
Zakrza

Ale mimo wszystko to oni o tym decydują

ocenił(a) film na 7
volpi

O tym co znajduje się w komiksie decyduje scenarzysta i edytor. Jak scenarzysta postanawia, że Magneto to Eric nawet w przeszłości, a edytor nie zaprotestuje to tak jest. A strony nie tworzą ani scenarzyści, ani edytorzy, ani nawet naczelny.

vonrexu

wolał bym aby volverine był polakiem

albo storm

vonrexu

Tak krzyczy po polsku. Śmieszne jest to że w "First Class" odtworzyli tą scenę wręcz idealnie... poza jednym szczegółem... Magneto i jego matka krzyczą po niemiecku.

ocenił(a) film na 6
Grievous

Dobrze że nie krzyczą po śląsku ;]

vonrexu

myślicie że jak polski aktor krzyknie coś po angielsku to tam w stanach też się tak zachwycają jak wy? dlaczego polacy muszą być tacy zakompleksieni? ktoś na zachodzie powie coś o polsce lub po polsku i już wszystkie polaczki zadowolone. cieszycie się z byle pierdoły i dlatego dostajecie pierdoły. jak pies ochłapy ze stołu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones