PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96520}

Xtro 2: Kolejny pojedynek

Xtro II: The Second Encounter
4,0 437
ocen
4,0 10 1 437
Xtro 2: Kolejny pojedynek
powrót do forum filmu Xtro 2: Kolejny pojedynek

"Xtro II: Kolejne starcie" to jeden z tych filmów, które wspominam z rozrzewnieniem. Przypomina mi czasy, kiedy przed wypożyczalniami kaset wideo (lata 90-te) ustawiało się w kolejkach godzinę przed otwarciem, aby "dorwać" upragnioną nowość. Dystrybuowany wówczas przez Imperial Entertainment, reklamowany jako "skrzyżowanie Obcego z Predatorem" od razu przyciągnął moją uwagę, gdy jako podrostek byłem wprost zafascynowany horrorami z monstrami w roli głównej. I spodobał mi się wtedy - śmiało stawiałem go na równi z moim ulubionym do dziś "Obcym: Decydujące starcie".
A teraz? Mówiąc szczerze, jak wiele kultowych filmów dzieciństwa, "Xtro II" straciło wiele swojego uroku. Przede wszystkim - inspiracje twórców ocierają się niemal o plagiat (np. sposób rozmnażania się monstrum, broń jednego z bohaterów). Twórcy muzyki chyba zasłuchiwali się soundtrackiem Alana Silvestri'ego do "The Abyss" (dwa motywy brzmią wręcz identycznie), a wektorowa grafika komputerowa pamięta jeszcze czasy 8-bitowych komputerów (C-64 lub inny Spectrum by się nie powstydził). Aktorstwo też nie zachwyca, a dialogi i mało przekonujący montaż to kolejny gwóźdź do trumny dla tego filmu.
Ale czy należy mu się pogrzeb w odmętach niepamięci? Otóż nie! "Xtro II" posiada bowiem niezgorszy klimat, trzyma w napięciu, a główne monstrum jest dobrze animowane - a co najważniejsze - potrafi przestraszyć. Sceny grozy też są nie najgorzej zrealizowane (spadające z sufitu lampy w rytm kroków potworka śniły mi się kiedyś po nocach ;)). Tak więc - jeśli przymknie się oko na niedociągnięcia i weźmie pod uwagę fakt, że film najnowszy nie jest - naprawdę da się oglądać.

ocenił(a) film na 3
debney

Po tragedii jaką ujzałem w części pierwszej, do dwójki podchodziłęm bardzo sceptycznie. Poziom był niemal ten sam. Z jednym wyjątkiem, bo film oglądałem o był bardzo przyjemny. Film niskobużetowy, może i kopiował dużo z Obcego ale, w porównaiu z pierwszą częścią wypadł bardzo dobrze. Ten charakterystyczny dźwięk wydawany pzrez obcego i jego wygląd wbił mi się w pamięć do końca życia.

ocenił(a) film na 4
debney

Hmm wiesz, lubię klimatyczne filmy klasy B z lat 80' i 90' ale ten film to taka bardzo tania podróba Obcego 2 :)
Prawie we wszystkim kilkukrotnie gorsze. Scenariusz słaby. Aktorstwo słabe. Dialogi przeciętne.
Fatalny montaż. Nie wciąga. Klimat przez małe k.
Na Imdb Obcy 2 ocena 8,4, a Xtro2 żałosne 2,9 i mniej więcej taka przepaść te filmy dzieli.

Polecam bardziej od tego filmu Lewiatan 1989, ma znacznie większy budżet i
jest mixem kultowych filmów : Obcego 1979, Rzecz 1982, Otchłań 1989.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones