Film

Złodziej

Thief
1981
2 godz. 2 min.
7,1 3 974
oceny
7,1 10 1 3974
4 870
chce zobaczyć
7,7 10
ocen krytyków
Zawodowy włamywacz chce rozpocząć uczciwe życie. Lokalny mafioso proponuje mu ostatni skok. Więcej Mniej
Złodziej zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Na skróty
Złodziej
Tym razem przypominamy znakomity debiut Michaela Manna. 2013-04-29T09:53:03 PT3M40S https://fwcdn.pl/webv/06/35/30635/zlodziej.30635.4.jpg https://fwcdn.pl/video/na_skroty/ns_zlodziej.vp9.480p.webm

Kinowy debiut reżyserski Michaela Manna. Frank jest ekspertem w otwieraniu sejfów, specjalizującym się w kradzieży kamieni szlachetnych. Po spędzeniu wielu lat w więzieniu chce założyć rodzinę i rozpocząć nowe życie jako uczciwy obywatel. Zerwanie z przeszłością okazuje się jednak nie być takie proste.

boxoffice
$11 492 915 w USA
na podstawie
Frank Hohimer (powieść)
studio
Mann/Caan Productions
tytuł oryg.
Thief
inne tytuły
Thief Wielka Brytania
Violent Streets Wielka Brytania
Więcej...
Jeff Bridges był pierwszym kandydatem Michaela Manna do roli Franka, ale ostatecznie aktor nie wystąpił w produkcji ze względu na fakt, że był bardzo młody i niedoświadczony by zagrać twardego przestępcę. Z kolei Al Pacino odrzucił ofertę ze względu na kolidujące zobowiązania.
Kiedy sierżant Urizzi zatrzymuje po raz pierwszy samochód z Frankiem, widzimy, jak z drugiej strony nadjeżdża złoty sedan. W następnym ujęciu sedan znika.
Kiedy Frank wychodzi z Barrym przed budynek firmy "L & A Plating", niebo jest zachmurzone . Gdy minutę później Frank wchodzi do biura Attaglii, na zewnątrz widać zupełnie inną pogodę.
Michael Mann to reżyser, któremu udało się wypracować swój własny unikalny styl. Na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku był już uznanym producentem serialów o tematyce kryminalnej, a także doskonałym scenarzystą. Mając za sobą takie tytuły i zasługi, oczywiste było, że niebawem przeniesie się na duży ekran. Głównym bohaterem filmu... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych