Z dala od zgiełku

Far from the Madding Crowd

2015 1 godz. 59 min.
6,8 24 729
ocen
6,8 10 24729
15 818
chce zobaczyć
6,2 8
ocen krytyków
{"rate":6.25,"count":8}
powrót do forum filmu Z dala od zgiełku
  • notafan ocenił(a) ten film na: 7

Którą scenę uważacie za najbardziej godną uwagi? Moja ulubiona jest "piosenka w duecie". Tyle zostało zawarte w tak małej przestrzeni! Te wszystkie drobne refleksy, spojrzenia, gesty, nastrój miejsca: esencja relacji pomiędzy trojgiem bohaterów. Ta jedna scena odzwierciedla świetnie klimat, subtelnie ukazując emocje, nadzieje, obietnice, flirt. I oczywiście jest jeszcze śliczna, nieprzypadkowa piosenka ludowa - czy wsłuchaliście się w jej tekst?

Jakie są najlepsze sceny Waszym zdaniem?

• exley ocenił(a) ten film na: 7

notafan Ostatnia. Uff- pocałowali się, nareszcie koniec filmu;)
    No i bardzo malownicze to było;)

• notafan ocenił(a) ten film na: 7

exley Aż tak było męcząco??? :)

• exley ocenił(a) ten film na: 7

notafan Nie aż tak rzecz jasna:) Podobały mi się;
    zdjęcia jak z baśni,
    ciemnoniebieska sukienka głównej bohaterki i jej smukła sylwetka,
    jej wycieczki konno,
    biedny William i jego jakże przekonujące rozterki serca- wszystkie sceny z jego udziałem
    i oczywiście pocałunek z Gabrielem- szczerze, to już myślałam, że on sobie pójdzie w siną dal;)

• exley zdecydowanie ostatnia scena, popłakałam się...

• heisenberg_filmweb ocenił(a) ten film na: 5

notafan Jak brodacz zastrzelił żołnierzyka;-)

• maaajenka ocenił(a) ten film na: 7

notafan też ostatnia scena. Jak w końcu nasza główna bohaterka postanowiła zawalczyć o uczucie i jak mówiła "zapytaj mnie, zapytaj mnie" jak zaczeła się do niego zbliżać, a on ją pocałował:) super.

• Katarzynaa95 ocenił(a) ten film na: 7

notafan zdecydowanie ostatnia :)

• notafan oświadczyny z owieczką, śpiew przy kolacji, ostrzeżenie Gabriela przed Troyem, no i oczywiście finał :)

• użytkownik usunięty

notafan A dla mnie pierwsza rozmowa Williama z Gabrielem - sąsiad fantastycznie odegrał swoje rozczarowanie i zażenowanie - poza tym taka męska rozmowa o uczuciach rzadko się przytrafia. No i fantastyczna scena, jak Batsheba prosi vel "żebrze" Gabriela, aby wrócił, bo go potrzebuje do zdychających owieczek. Czy oby tylko? Dla mnie to był moment, gdy okiełznał jej dzikość.

• lucjana_p ocenił(a) ten film na: 8

notafan Dla mnie najlepsza jest scena z ratowaniem stogów siana w trakcie burzy.

Batsheba zaczyna już powoli rozumieć, że jej małżeństwo kolorowe nie będzie, że chyba podjęła pochopną decyzję - a w tle stary, dobry, pomocny Gabriel - co ona by bez niego zrobiła?

• Patyk_5 ocenił(a) ten film na: 8

notafan Dla mnie dwie: śpiew w duecie oraz ostatnia, bardzo wzruszająca scena.

• Kwiatek_Kwiatkowska ocenił(a) ten film na: 8

notafan Dla mnie najlepszą sceną była piosenka w duecie. Nie tylko piękna melodia, mądre słowa, ale i wykonanie. Poza tym czuje sie wszystkie emocje, które są stłumione, a które w cywilizowany sposób mozna wyrazić tylko śpiewając. Druga świetna scena to finał, w którym dziewczyna prosi chłopaka, żeby zapytał ją jeszcze raz... Naprawdę nie wiedziałam, jaka będzie odpowiedź.